reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja juz po wizycie :)
Z dzidziusiem wszystko dobrze, serducho bije, ma ponad 14 cm i wazy 210g :) lozysko tylnie wiec tez jest okey.

Doktor dopatrzył sie dziewczynki, chociaz jak sam podkreslil prosze sie jeszcze nie nastawiac bo dziecko bardzo ruchliwe i ciezko zobaczyc [emoji1] mimo ze czulam od samego poczatku ze bedzie chlopak to wiesc o dziewczynce byla milym zaskoczeniem [emoji4]jestem ciekawa reakcji męża wieczorem, on sam caly czas liczy ze pierwszy bedzie syn i juz nawet kupil ubranko dla chlopca [emoji1] no nic, czekamy do polowkowych i moze dowiem sie cos wiecej [emoji4]
 
reklama
Żeby się zgodziło tak co do złotówki, to nie doradzę Ci. Ale wg mnie nie chodzi o dochód, ale o coś co powinno być opisane jako "podstawa wymiaru składki".
Ja tak dodam, co wiem jeszcze. Podstawa jest właśnie ustalona według wypłaty z pierwszej umowy o pracę z pracodawcą. Nie wylicza się jej od nowa do momentu osiągnięcia tych pełnych 3 miesięcy bez chorobowego. Jak miną 3 miesiące, to nowa podstawa jest wyliczana jako średnia z ostatnich 12 miesięcy (chyba, że jest się zatrudnionym np. 8 miesięcy, to będzie średnia z 8 miesięcy). Koleżanka u mnie w pracy po 5 latach zorientowała się, że nie miała wyliczonej nigdy nowej podstawy, bo co chwilę chorowała (astmatyczka), a mocno awansowała i była wściekła. Podpisanie kolejnej umowy o pracę z tym samym pracodawcą też nie sprawia, że jest wyliczana nowa podstawa, ani awans tego nie sprawia. Jedynie zmiana wymiaru etatu sprawia, że jest wyliczana od nowa (czyli np. przejście z pełnego na 7/8, czy 3/4 etatu). Ja przeszłam na 3/4 etatu na 2 miesiące na początku ciąży. Teraz jestem znowu na pełnym. I mam wyliczoną nową podstawę - wynagrodzenie w momencie przejścia z 3/4 na pełen etat (oczywiście liczone od tego pełnego etatu). Nie udałoby Ci się przejść teraz na chwilę na mniejszy wymiar etatu? Nie wliczą Ci się premie, ale może podstawa z aktualnego, pełnego wynagrodzenia będzie lepsza, niż to, co masz?
 
Ja juz po wizycie :)
Z dzidziusiem wszystko dobrze, serducho bije, ma ponad 14 cm i wazy 210g :) lozysko tylnie wiec tez jest okey.

Doktor dopatrzył sie dziewczynki, chociaz jak sam podkreslil prosze sie jeszcze nie nastawiac bo dziecko bardzo ruchliwe i ciezko zobaczyc [emoji1] mimo ze czulam od samego poczatku ze bedzie chlopak to wiesc o dziewczynce byla milym zaskoczeniem [emoji4]jestem ciekawa reakcji męża wieczorem, on sam caly czas liczy ze pierwszy bedzie syn i juz nawet kupil ubranko dla chlopca [emoji1] no nic, czekamy do polowkowych i moze dowiem sie cos wiecej [emoji4]
Ktory tc?
 
Powinno, ale nie zawsze idzie się oprzeć tej słodyczy ;) nie wierze ze nikt choć raz nie szczebiotał na widok dziecięcej stopki :D „Henryku masz bardzo piękna stopę” no jakoś tak średnio do niemowlaka :d
A takie gawożenie/guganie to pierwsze dźwięki noworodka, wiec to fizjologia ;)
 
Powinno, ale nie zawsze idzie się oprzeć tej słodyczy ;) nie wierze ze nikt choć raz nie szczebiotał na widok dziecięcej stopki :D „Henryku masz bardzo piękna stopę” no jakoś tak średnio do niemowlaka :d
A takie gawożenie/guganie to pierwsze dźwięki noworodka, wiec to fizjologia ;)

Ale można powiedzieć „a kto ma takie śliczne stopki? Mój Henryczek ma !” ;D hehehehe

Ale nie ukrywam ze to moje 1 dziecko wiec pewnie się rozpłynę w słodyczy jak je zobaczę ;D
 
A właśnie miałam to poruszać. Czy w czasie ciąży nie umiecie gotować? Śmiesznie to brzmi Ale bardziej chodzi o doprawianie. Ja albo przedobrze i jest na mega ostro lub mega słono. Albo co jest nieco lepsze za mało i jest takie mdłe.
Ja od kiedy jestem w ciąży mniej solę potrawy. Zazwyczaj lubiłam porządnie dosolic bo lubię, niestety niekiedy za bardzo [emoji14] teraz częściej potrawy są niedosolone (mąż czasem narzeka) a mi smakuje. Widać organizm wie że za dużo nie zdrowo :)
 
Powinno, ale nie zawsze idzie się oprzeć tej słodyczy ;) nie wierze ze nikt choć raz nie szczebiotał na widok dziecięcej stopki :D „Henryku masz bardzo piękna stopę” no jakoś tak średnio do niemowlaka :d
A takie gawożenie/guganie to pierwsze dźwięki noworodka, wiec to fizjologia ;)
Wyobrazilam to sobie i się poplulam ze śmiechu :D
 
reklama
Ja juz po wizycie :)
Z dzidziusiem wszystko dobrze, serducho bije, ma ponad 14 cm i wazy 210g :) lozysko tylnie wiec tez jest okey.

Doktor dopatrzył sie dziewczynki, chociaz jak sam podkreslil prosze sie jeszcze nie nastawiac bo dziecko bardzo ruchliwe i ciezko zobaczyc [emoji1] mimo ze czulam od samego poczatku ze bedzie chlopak to wiesc o dziewczynce byla milym zaskoczeniem [emoji4]jestem ciekawa reakcji męża wieczorem, on sam caly czas liczy ze pierwszy bedzie syn i juz nawet kupil ubranko dla chlopca [emoji1] no nic, czekamy do polowkowych i moze dowiem sie cos wiecej [emoji4]
Super że wszystko dobrze.[emoji4][emoji4][emoji4]
 
Do góry