reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Reguła Neglego
Data ostatniej miesiączki +7 dni - 3 miesiące i wychodzi termin porodu.
Np 14.01 + 7 dni - 3 miesiące = 21.10

Możecie mieć różne terminy bo cykle są rożnej długości, może ktoś wam ten termin już z usg podawał.
Mi z miesiączki wychodzi niby 7 listopada. Ale na usg od początku wychodziło że 2 tygodnie szybciej. Na pierwszej wizycie byłam w 6tc a usg pokazywalo już 8 tc.
Czyli jeśli teraz mam 17 tc to termin powinien być gdzieś na 24 października, nie 7. Dobrzd mysle?
 
reklama
Od 3 tygodni w górę.Moge się co tydzień dowiadywać przez tel. Ale przez te nowe normy mogą mi za wiele nie powiedzieć.

A jeśli chodzi o płeć to ja jakoś czuje, że moze to być chłopak nr 3.Tak czy inaczej ubranka mam po chłopcach, a.moja bliska koleżanka i kuzynka(chrzestna drugiego synka) mają po jednej corci.Obie zamknęły produkcję i mówią, że jak będę mieć córkę to mi oddadzą ciuszki.Takze jedyne pewnie co bede kupować na bank to nowa łupinke - fotelik.Bo ten po 1szym synku właśnie się przeterminował .
Ewentualnie będę myślała żeby sprzedać nasz wózek i kupić taki dla dwójki ale wątpię czy go w mieszkaniu zmieszcze
Mam pytanie to fotelik ma termin przydatności? Zastanawiam się nadnkypirjiem używanego od koleżanki i teraz zdębiałam[emoji33] ile ma tego terminu przydatności?
 
Dziś najprawdopodobniej mnie wypisza.Czuje się ok.Ale o 5tej rano obudził mnie...gorący kaloryfer!
Szybko zakręciłem dziada, bo aż mi się pupsko spocilo.Masakra.Mamy maj, moze w nocy jest chłodno ale bez przesady, śpię z otwartym oknem.

Wg USG nadal dziewczynka, nie ma siusiolka, aczkolwiek jeszcze chyba może jej(jemu?) Wyrosnąć.
Mąż przerazony, ja niby chce córkę, ale mam samych samców w domu i jestem na bieżąco z obsługą (higiena) i zainteresowaniami siurkow.

Tak czy inaczej, płeć nie ma żadnego dla mnie znaczenia.Bede kochać chłopczyka tak samo jak dziewuszke i jego, czego chce to aby dzieciątko urodziło się cale, zdrowe i bez powikłań.
Kiedy wynik? Nie przeciążej się teraz. Wracaj do domu i do łóżka .
 
cześć dziewczyny!
wczoraj byliśmy odwieść moją siostrę na lotnisko (prawie 300km w 1 stronę) normalnie myślałam że kręgosłup mi się połamie tak bolał.... oczywiście po 150km w pierwszą stronę mieliśmy długa pauzę i zaliczyliśmy wizytę w aquaparku, niestety powrotna droga tylko w aucie bo było już późno i jedyne czego chcieliśmy to być juz w domu ;)
 
Moja koleżanka miała po 2 godzinach 1200.
Ale diabetolog określił to na stan przedcukrzycowy, zrobił dodatkowe badania i wyszła jej nietolerancja węglowodanów.
Więc Twoj wynik chyba wymaga dalszej diagnostyki. A dużo przytyłas i jesz dużo słodyczy?

Cześć dziewczyny! Wczoraj miałam robiona krzywą cukrową i dzis już sprawdziłam wyniki... Na czczo 81, po 1 h 157 a po 2 142. Moja ginekolog dała komentarz że powinnam skonsultować się z diabetologiem. Umówiłam się na poniedziałek, ale tak się zastanawiam czy to rzeczywiście cukrzyca ciążowa? Oczywiście przejrzałam Internet i niby jak po godzinie jest powyżej 180 to wtedy jest zły wynik... Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
 
Opowiem Wam dzisiaj akcję jak byłam na badaniach. Siedzę w poczekalni bo nikt nie wpadł na to żeby mnie przepuścić więc grzecznie siedzę bo i tak kurwice miałam od rana. Po mnie przyszła babcia z córką. Siedzę i słyszę jak córce spieszy się do fryzjera i kombinuje ..... weszłam już do środka przede mną 4 osoby do pobrania i wchodzą one we dwie i do mnie czy ich nie przepuszcze nie wytrzymałam i skomentowała że jestem w ciąży i już dawno powinnam z rad wyjść ale najwidoczniej młodzieży przede mną bardziej się spieszy A fryzjer może poczekać jak by wzrok zabijał to już bym moje drogie nie żyła..... A pa owie przede mną jak by się nic nie stało więc poczekalam swoje. Wniosek ostatni raz czekałam w kolejce różni ludzie przychodzą z różnymi wirusami nie będę nas już więcej narażać mogą mnie tam pobić mam ich gdzieś!!!
 
reklama
Do góry