reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Mój mąż sie nawet "nauczył" myć naczynia :D żebym mogła odpocząć po obiedzie [emoji14] 3 razy wchodzilam do kuchni i nie wierzyłam:D
Mój ma czasem problem odnieść talerz do kuchni. Ale teraz pilnuje się i nawet przypomniał sobie jak obsługiwać zmywarkę. Ostatnio robiłam pizze i oczywiście sajgon w kuchni był.
Poszłam szybko spać bo źle się czułam, wstałam rano a tam błysk w kuchni w salonie jak w pudełku poukładane :) czasami chłop potrafi zaskoczyć :)
 
reklama
Też mam więcej włosków na brzuchu zauważyłam :eek:

A co do tej linii kiedyś ja zauważyłam w odbiciu lustra ale taka ledwo ledwo widoczna jak cień wygląda , ale teraz sie dopiero pojawila kilka dni temu , dziś już 19+5 :cool2: w środę zaczynam 20 tc czyli połowa aleeeee mi jakoś szybko zleciało od lekarza do lekarza i mija po 3 tygodnie :rolleyes:

Ruchów dalej nie czuje , serio :(
Ledwo co raz na ile jakieś lekkie muśnięcie jak skrzydełka motylka ale rzadko ... Dlatego fajnie że chociaż dziś serduszko slyszalam i bobasek wporzadku :oops:
Wiesz, to moja trzecia ciąża i mimo że sporadycznie czuje ruchy już dawno to nadal nie są codziennie :/ w poprzedniej ciazy już były w tym czasie regularne, ale pocieszam się tym ze wtedy więcej wypoczywalam i wsluchiwalam się w ciało a teraz przy 6 miesięcznym dziecku odpoczywam jak idę spać :D więc nie mam kiedy ich wylapywac. Takze nie martw się nie tylko Ty tak masz - to normalne :)
 
Jeśli chodzi o włosy na brzuchu, to też mi się pojawiły, ale najdziwniejsze są te na głowie. Normalnie mam bardzo ciemne, grube, kręcone. A teraz to jakiś kosmos, są już kruczoczarne i wyglądam jakbym się zafarbowała :D
 
Moja przyjaciółka zaczęła teraz w trzeciej ciąży czuć ruchy w 14 tygodniu i od razu jej mąż je poczuł jak przyłożył rękę. Ginekolog nie chciał jej uwierzyć, ale jak zobaczył na usg to hiperaktywne dziecko, to stwierdził, że tak ruchliwego bobasa jeszcze nie widział i może ma rację z tymi ruchami.

Mój mąż nie chce przykładać ręki do brzucha jak wydaje mi się, że coś czuję, bo -uwaga-: "skąd mam wiedzieć, czy to dziecko, czy to kupa ci idzie", a on kupy czuć nie chce...
 
Hej dziewczyny :)
Pisze do Was po dlugiej przerwie, jednak codziennie podczytuje :)
U mnie coraz lepiej, pierwsze 4 miesiace ciazy to byly masakra, ale wraz z zaczetym 5 miesiacem wymioty ustaly i energia powróciła.
Dzidzius ma sie dobrze, niestety plci jeszcze nie znam, licze na to ze w piatek na wizycie sie dowiem lub na połówkowych w nast tygodniu. Wewnętrznie czuje ze to bedzie synek [emoji1]

Ruchy czuje juz od okolo 1,5 tygodnia a solidne kopniaki takie ze az brzuch sie podnosi zaczely sie juz w tamtym tygodniu :)

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za wizytujace w tym tygodniu i czekam na relacje z połówkowych:)
 
Mama 2018. To super. Bardzo się cieszę że załatwiłas wszystko :-) nie wiem jaki masz pakiet ale ja miałam te badania w abonamencie. A jeśli masz płacić to polecam poszukać gdzie indziej bo ja dzisiaj byłam na próbach watrobowych - 5badan, w lux med kosztuje 98zl a w diagnostyxe zapłaciłam 33zl.Wiec różnica jest ogromną.
W LM możesz też zrobić połowkowe jak masz skierowanie.


Diagnostykę mam koło siebie zaraz więc często tam chodzę mam 10% zniżki a w synevo laboratorium mam aż 20% zniżki .
No jest roznica w cenie ja zawsze pierw dziwnie po laboratorium i pytam o ceny w nie idę w ciemno a potem zonk że to aż tyle kosztuje ...

@Kocurek a te próby to z krwi są co nie ?

A to Ty chyba mowialas że robisz połówkowe i prywatnie i w lux med bo są za free ? Bo jak mam ta kartkę z badaniami to jest to traktowane jako skierowanie więc chyba 21-26 tam było w rozpisce o ile dobrze pamiętam ...
 
@Mama2018 A zmieniasz prowadzącego, czy będziesz teraz chodzić w dwa miejsca?


Nie nie zmieniam absolutnie lekarza zostaje ten główny prywatnie , w lux med byłam w sumie tylko po kartę ciąży i skierowanie na badania żeby było taniej na przyszłość , ja mam do Krakowa 50 km raczej nie będę jeździć mężem specjalnie na wizyty do lux med , ewentualnie zastanawiam się tylko nad połówkowymi też dodatkowo w lux med , czy wyjdą pogodnie bo to takie ważne badanie , ale też nie wiem czy trafię z terminem i czy mąż będzie dostępny , sama nie pojadę źle się czuje duszno mi i słabo nogi jak z waty mam ....

Chociaż słyszę że dziewczyny niektóre chodzą i prywatnie i za free do NFZ czy lux medu ... ale jakbym mieszkała bliżej a nie takie hektary i korki ... No muszę to przemyśleć .
 
@Mama2018 A zmieniasz prowadzącego, czy będziesz teraz chodzić w dwa miejsca?

Poza tym dziś nie byłam zadowolona z wizyty Pani ginekolog nie była mna zainterowana , nie zapytała nawet jak się czuje , ogólnie czułam się olana byłam może 5-8 min z badaniem . Jak tak mają wyglądać te wizyty to ja dziękuję ... :eek:
 
reklama
Dziewczyny, a pokazała już Wam się ta ciemniejsza linia poniżej pępka? :) Ja w pierwszej ciąży tak chciałam ją mieć :p ale okazało się że było jej widać tylko taki cień i to nie do pępka , tylko na wzgórku łonowym i może z 3 cm nad ;) teraz już też widzę, ale jest taka sama jak w pierwszej, prawie nie widoczna ;) za to wloskow na brzuchu mam więcej i są ciemniejsze ... To mi się akurat nie podoba, ale wiem , że im brzuch będzie większy to i te włoski będą coraz mniej widoczne :)
Ja u siebie tez nie widzę tej lini ;p za to pępek mi sie "rozciąga" :p
 
Do góry