reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dzisiaj zauważyłam że włoski na brzuchu są dłuższe i sterczace :) dobrze, że są jasne bo śmiesznie to wygląda.
 
reklama
Dzisiaj zauważyłam że włoski na brzuchu są dłuższe i sterczace :) dobrze, że są jasne bo śmiesznie to wygląda.
Ja też w ciąży mam dłuższe i jakby więcej. I jeszcze robią mi się takie maleńkie czerwone plamki - kropeczki (widać tylko w dobrym swietle). W zeszłej ciąży tak miałam i teraz też widzę :) cały brzuch zasypany [emoji14]
 
Ja już po mega szybkiej wizycie u ginekologa w lux med , założyła mi kartę ciazy i dała ta kartkę z rozpiska badań . Dała też skierowanie na te badania wymaz z pochwy tlenowy pod kątem bakterii i grzybów oraz wymaz z kanału szyjki macicy na mykoplazma i ureoplazma. Oczywiście w lux med są poza pakietem i ok 140 zł kosztuja .

@Kocurek

W tej placówce na Lubelskiej 29 koło Wroclawskiej nie robią USG ciążowego .
Tylko sprawdzila tętno bobaska serduszko ładnie biło i zrobiła badanie ginekologiczne sprawdziła szyjkę - mówiła że fajnie wszystko z nią ok .

Masz rację lublanska , czerwone maki robią USG . Teraz już wiem .
 
Hej,
ja będę miała połówkowe 22 maja - to będzie 19+6. Trochę się obawiałam, że wcześnie i że może lepiej byłoby z tydzień później, ale lekarz uznał, że tak będzie dobrze - mam nadzieję, że będzie widać wszystko, co trzeba:)

Chyba też zaczęłam już czuć ruchy! :) Nie jestem pewna na 100%, bo ogólnie często w moim brzuchu "dużo się dzieje";) Ale powoli, powoli się upewniam, że to to:) Dziewczyny, a kiedy Wasi mężowie i niemężowie zaczęli czuć ruchy bobasa, przykładając rękę do brzucha? Po jakim czasie od tego, gdy same zaczęłyście je czuć?

Ja zaczęłam czuć ruchy 14 kwietnia. Mój mąż 8 mają. Teraz widac juz jak Szymek się rusza w brzuchu. Zwłaszcza rano i na wieczór. :)
 
Dziewczyny, a pokazała już Wam się ta ciemniejsza linia poniżej pępka? :) Ja w pierwszej ciąży tak chciałam ją mieć :p ale okazało się że było jej widać tylko taki cień i to nie do pępka , tylko na wzgórku łonowym i może z 3 cm nad ;) teraz już też widzę, ale jest taka sama jak w pierwszej, prawie nie widoczna ;) za to wloskow na brzuchu mam więcej i są ciemniejsze ... To mi się akurat nie podoba, ale wiem , że im brzuch będzie większy to i te włoski będą coraz mniej widoczne :)
 
U mnie była linea negra w pierwszej ciąży, dość widoczna. I znikala długo bo pamiętam, że jeszcze pół roku po porodzie ją miałam. Teraz jeszcze nie mam, ale też nie pamiętam kiedy się pojawiła w pierwszej ciąży :)
Dziewczyny, a pokazała już Wam się ta ciemniejsza linia poniżej pępka? :) Ja w pierwszej ciąży tak chciałam ją mieć [emoji14] ale okazało się że było jej widać tylko taki cień i to nie do pępka , tylko na wzgórku łonowym i może z 3 cm nad ;) teraz już też widzę, ale jest taka sama jak w pierwszej, prawie nie widoczna ;) za to wloskow na brzuchu mam więcej i są ciemniejsze ... To mi się akurat nie podoba, ale wiem , że im brzuch będzie większy to i te włoski będą coraz mniej widoczne :)
 
Dziewczyny, a pokazała już Wam się ta ciemniejsza linia poniżej pępka? :) Ja w pierwszej ciąży tak chciałam ją mieć [emoji14] ale okazało się że było jej widać tylko taki cień i to nie do pępka , tylko na wzgórku łonowym i może z 3 cm nad ;) teraz już też widzę, ale jest taka sama jak w pierwszej, prawie nie widoczna ;) za to wloskow na brzuchu mam więcej i są ciemniejsze ... To mi się akurat nie podoba, ale wiem , że im brzuch będzie większy to i te włoski będą coraz mniej widoczne :)
Ja w żadnej ciąży tej kresy nie miałam :) ale co ciekawe taka ciemna linię na wzgorku lonowym mam od zawsze, tzn od urodzenia...
 
Dziewczyny, a pokazała już Wam się ta ciemniejsza linia poniżej pępka? :) Ja w pierwszej ciąży tak chciałam ją mieć [emoji14] ale okazało się że było jej widać tylko taki cień i to nie do pępka , tylko na wzgórku łonowym i może z 3 cm nad ;) teraz już też widzę, ale jest taka sama jak w pierwszej, prawie nie widoczna ;) za to wloskow na brzuchu mam więcej i są ciemniejsze ... To mi się akurat nie podoba, ale wiem , że im brzuch będzie większy to i te włoski będą coraz mniej widoczne :)
Ja mam ta linie, ale ja zawsze jakos delikatnie ja mialam. Mam ciemna karnacje wiec moze dlatego
 
reklama
Mama 2018. To super. Bardzo się cieszę że załatwiłas wszystko :-) nie wiem jaki masz pakiet ale ja miałam te badania w abonamencie. A jeśli masz płacić to polecam poszukać gdzie indziej bo ja dzisiaj byłam na próbach watrobowych - 5badan, w lux med kosztuje 98zl a w diagnostyxe zapłaciłam 33zl.Wiec różnica jest ogromną.
W LM możesz też zrobić połowkowe jak masz skierowanie.


Ja już po mega szybkiej wizycie u ginekologa w lux med , założyła mi kartę ciazy i dała ta kartkę z rozpiska badań . Dała też skierowanie na te badania wymaz z pochwy tlenowy pod kątem bakterii i grzybów oraz wymaz z kanału szyjki macicy na mykoplazma i ureoplazma. Oczywiście w lux med są poza pakietem i ok 140 zł kosztuja .

@Kocurek

W tej placówce na Lubelskiej 29 koło Wroclawskiej nie robią USG ciążowego .
Tylko sprawdzila tętno bobaska serduszko





ładnie biło i zrobiła badanie ginekologiczne sprawdziła szyjkę - mówiła że fajnie wszystko z nią ok .

Masz rację lublanska , czerwone maki robią USG . Teraz już wiem .
 
Do góry