reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

W zasadzie to cyrki z nia mam od poczarku naszego malzenstwa.Od dnia slubu.
Nigdy nam w niczym nie pomogla, a sama jest bardzo roszczeniowa. Przy drugiej ciazy powiedziala starszemu synkowi, ze mama go niepotrzebuje bo bedzie miala nowe dziecko. Rozmowe z nia mialam krotka.
Jesli jeszcze raz zrobi cos takiego, to wnuki bedzie ogladala wylacznie na zdjeciach. Nigdy nie pomogla, nie dawala pieniedzy, nawet prezenty dla dzieci sa rzadko i 'na odpieprz sie' wiec uwazam, ze skoro nic z siebie ie daje, to nie ma prawa nic wymagac. Ani ja ie bede robic nic pod nia.
Nóż w kieszeni mi się otwiera. Brak słów. Jak można coś takiego powiedzieć dziecku. Na krok nie zostawila bym baby sam na sam z żadnym moim dzieckiem. Niech się kosi we własnym bagnie. Szczerze współczuję, ale myślę że ona ma coś z głową.
 
reklama
Jeśli chodzi o ilość dzieci, to my id samego pocztaku razem z mężem pragnęliśmy 3jke. Tylko kwestia była czasu, sytuacji mieszkaniowej i finansowej . Przykre, że to decyduje ale takie są realia. A że tak się poskaldalo że i mamy dom i stałą pracę to i 3xie dziecko w dordze :) tylko z płcią inaczej miało wyjśc hahaha :D
Pośród moich znajomych mamy jednak tylko 2 pary gdzie jest 3jka dzieci, poza tym są jedynakowi lub 2jka :)
Wsrod znajomych.....i mlodych w rodzinie..to my pierwsi mamy 3jke....
 
Dokladnie. Ostatnio moja babcia mowi ze ma.byc chlopak bo nastepnej dziewczynki juz nie chcą. Niby zart ale jakos tak przykro. Ja ja bede kochac tak samo.jak.poprzednie dwie.
Lekarz niestety doradza mi stylizacje bo trzeciej cesarce, bo niestety czwarta bedzie niebezpieczna dla mnie, a ciąża moze byc zagrozona... Maz mowi ze mam.sie zdecydowac bo on sam.nie chce chowac dzieci jak mi sie cos stanie...

Jesziemy na tym samym wózku...
Maz tez moze isc na zabieg jakby co...
I u faceta zabieg moze byc nawet odwracalny !! Tylko facet mysli o kastracji ze jajka mu utna.. i z gory nie chce.... a to nie tak.... jeszcze teoche czasu...ale spytam juteo lekarza czy jest w ogole taka opcja ... zobacze co mi powie
 
Nóż w kieszeni mi się otwiera. Brak słów. Jak można coś takiego powiedzieć dziecku. Na krok nie zostawila bym baby sam na sam z żadnym moim dzieckiem. Niech się kosi we własnym bagnie. Szczerze współczuję, ale myślę że ona ma coś z głową.

Mozna. Gdy najstarszy syn mial miesiac bylismy zmuszeni zamieszkac z tesciami. Potem sie wyprowadzilismy i ona nie chce tego zaakceptowac.
Dowiedzialam sie, ze nagrywala mnie telefonem u nas w naszym mieszkaniu.Jak ja zaoytalam po co to robi to powiedziala, ze chce mi odebrac dziecko. Nie chodzilo jej nawet o to, ze jestem jakas zlamatka (choc wiem ze tak uwaza tez) ale powiedziala, ze jak mi zabierze syna, to wreszcie poczuje jak to jest jak sie matce syna odbiera(moj maz jest jedynakiem).

Uwazam ja za osobe prymitywna, egoistyczna i mocno skoncentrowana na sobie. Dlatego jej unikam. Jakby nie maz nie odwierdzali by nas tesciowienawet raz na kwartal.
 
W Polsce mozna sie wysterylizowac? Znajoma chciala i uslyszala, ze to nielegalne w naszym kraju.

U nas przy drugim uslyszalam, ze musze byc rozczarowana, ze nie ma parki i zeby celowac w dziewczyne na trzeci raz.

Teraz uslyszalam, ze na dzieci jestem za stara i kobiety w moim wieku downy rodza...
Moja tesciowa w ogole udaje, zezadnej ciazy nie mai tylko mojemu mezowi sie pozalila, ze ona nikomu z rodziny nie mowi, bo to taki wstyd...Bo u nich nikt nie ma trojki dzieci, kazdy ma po jednym, dwojke najwyzej.
Mialam ochote cos powiedziec, ale zamilklam. Bo klocic sie z debilem to jak grac z malpa w szachy. Przegrac - kleska, a wygrac - watpliwy sukces.
O matko to niezla.ta twoja tesciowa. Kurde przeciez to jej wnuk! Wstyd to tylko to, ze bedzie mial taka.babcie.
Ja mieszkam w Niemczech od paru lat i pytali przy drugiej ciazy czy juz chce sterylizacje ale kategorycznie sie nie zgodzilam...
 
@Mama po.raz trzeci to i tak delikatnie dają Ci to odczuć. U nas są to już przytyki typu, X (czyli mój mąż ) Ty to tylko do robienia baniek się nadajesz, albo dom postawiłeś drzewka też a chłop co? Same baby chłopie zginiesz. Raz jedna z kobiet jak zobaczyła że z domu na jednych z urodzin wysypały się same dziewczynki u męża w rodzinie to zrobiła znak krzyża i powiedziała że się będzie za nas modlić bo to takie nieszczęście itp itp itp więc uwierz mi że rozumiem Cię jak nikt inny!!!
Ja bardzo chciałam syna, nigdy nie wyobrażałam się jako mama corki, nie miałam takiej potrzeby. Widziałam się jako mama 2 synkowow i moooooooze ostatniej córki ale i to nie koniecznie . Nigdy nie byłam różowa, brokatowa itp a życie pokierowało wszytskim zupełnie inaczej ... Co zrobić :) i to nie o to chodzi , że nie kocham tej 3ciej panjicy!!! Bo kocham ją nad życie ale tak smutno torsske se jednak ta ''luka" uczuć na chłopca będzie taka niespełniona. :)

Nie mialam swiadomosci w ogole ze ludzie obcy mniej lub bardziej reaguja w jakis sposob na plec dziecka taka czy inna ... ???!!!! Dzieci to dzieci najwazniejsze zeby byly zdrowe szczęśliwe i kochane jesli ktos w ogole zamierza debatowac na temat naszych dzieci.
A to my rodzice mozemy miec ciche nadzieje a i tak co wyjdzie nie ma znaczenia bo najwzniejsze jest ze wyszlo planowane czy tez nie [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
Tez chcielismy dziewczynke teraz i tak do konca po cichu liczylam ( wiecie co jeszcze teraz mam odrobineczke nadziei choc lekarz juz powiedzial ze chlopiec widzialam siusiaka mam nawet zdjecie .... ale moze jeszcze na polowkowym cos sie wydarzy [emoji12]) i jak sie dowiedzialam ze chlopiec nie moglam przestac sie usmiechac nie wiem co bybylo gdybym sie dowiedziala ze to dziewczynka ale kocham moja rybke juz ponad wszystko i ciesze sie jak wariatka ze maz badzie mial kolejnego syna, a syn brata [emoji173]️[emoji173]️

Scianki dzialowe w domu ruszly na pietrze bo czekalismy czy bedzie corka i czy robic jej osobna garderobe [emoji23]
 
reklama
Do góry