reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
A no widzisz...tak jak mówię...nigdy nie wiadomo. Też zawsze chciałam mieć dzieci z małą różnicą wieku. A będzie 9 lat. Chcieć nie zawsze znaczy móc w przypadku zachodzania w ciążę. Tak...pewnie będą się dogadywać jak dorosną, bo sama mam 3 braci o 7 i 8 lat staszych i 16 lat młodszego więc wiem jak to jest. Ale i tak cieszę się, że mam rodzeństwo [emoji4] i tym bardziej cieszę się że mój syn też będzie miał...[emoji4]
Nie jestem wiatropylna [emoji23][emoji23][emoji23] ale gdyby jednak los się odmienił i zaszłabym przez jakąś wpadkę, byłabym bardzo szczęśliwa. [emoji173] a młoda już nie jestem.
Każdy z nas jest inny i ma inną swoją historię. Rozumiem czym się kierujesz [emoji8]

Ja też kiedyś myślałam: "2 dzieci, niewielki odstęp" aż do czasu gdy w mojej rodzinie wydarzył się wypadek w którym zginal jedyny syn (wymarzony jedynak,któremu rodzice mieli zapewnić najlepsza przyszlosc). Nigdy to nie wiemy co nam pisane. Taka prawda
 
To rzeczywiscie... tak normalnie sie nie zalapiesz.... ja wskazania bym miala..bo duza ilosc cc jest wskazaniem podobno...jak wertuje internet.... ja tez jestem przekonana ze koniec.... ale Ty rzeczywiscie mlodziutka jesteś... moze Ci sie zachciec odmlodzic w wieku 30stu lat...
Z drugiej strony Cie rozumiem..masz tyle ile zawsze chcialas i koniec.... czasem rodzimy sie z jakims planem na zycie...

Sasiadka wpadla w wieku 40 lat.... swoje juz miala odchowane roznica lat 10...ale to nic.. moj kolega ma rodzenstwo ok 18 lat starsze... rodzice wpadli... ja bym nie chciala takiej wpadki zaliczyc... chce miec dzieci.. bede miec 3... z mala roz ica wieku...odchowam je wspol ie..dzieci wyfruna..i chce poszalec.. pozyc tak wiecie..bez ograniczeń a tu dzieci pelnoletnie na wylocie i pach.... noworodek... cierpliwosc u sasiadki jak obserwuje... jest zerowa....to dziecko ja wkurza...
Moja teściowa ma 46 lat. Najstarszy syn 27, najmłodszy rok w lutym skończył... W żaden sposób nie widać po niej ze chciałaby zmienić ten stan.(może dlatego, że towar góralska rodzina z głęboko zakorzenionymi tradycjami góralskimi) Odzyla na nowo po urodzeniu najmłodszego, dlatego uważam, że lepiej skorzystać z odwracalnych sposobów antykoncepcyji, jak np wazektomia. Niby nie jest w 100% bezpieczna, ale co teraz jest? No i jeśli za kilka lat się zateskni za macierzynstwem wtedy na 99% się udaje.
 
Moja teściowa ma 46 lat. Najstarszy syn 27, najmłodszy rok w lutym skończył... W żaden sposób nie widać po niej ze chciałaby zmienić ten stan.(może dlatego, że towar góralska rodzina z głęboko zakorzenionymi tradycjami góralskimi) Odzyla na nowo po urodzeniu najmłodszego, dlatego uważam, że lepiej skorzystać z odwracalnych sposobów antykoncepcyji, jak np wazektomia. Niby nie jest w 100% bezpieczna, ale co teraz jest? No i jeśli za kilka lat się zateskni za macierzynstwem wtedy na 99% się udaje.


"Chcesz rozśmieszyć Pana Boga zaplanuj sobie życie"

Ja długo się swoim planowaniem życia nie zajmowałam, ze względu na chorobę Siostry.
Choruje przewlekle.
Całe szczęście, że ja jestem od Niej 7 lat starsza i mogłam i chciałam Jej pomóc.

Także to tak apropo kiedy Dzieci i ile...

Rozumiem @Szalona 29 , że przy trójce po cesarce, 4 w drodze to spore ryzyko dla organizmu Mamy i Dzidziusia.
Moja koleżanka wybrała wkładkę na 5 lat. Złotą. Nie znam się na tym.

Innych tekstów Mamuś, że różnica wieku między Rodzeństwem, bo się nie będą razem bawiły etc. Nie kumam.

Ale każdy ma prawo do własnego.

Życie pisze tak różne scenariusze i "zabawne" jest to jak samo weryfikuje nasze myślenie i plany.

Znam Braci z różnicą wieku 3 lat i dogadać się nie mogą.
Znam Rodzeństwa z bardzo dużą różnicą wieku i są dla siebie największą podporą.

......
 
reklama
Wiele lotów odwolanych, dużo opóźnień. O 6:30 dopiero otwarli check in po awariu. Jadę na lotnisko, zobaczę na miejscu. Póki co nasz lot jest
Trzymam kciuki,żeby jednak wszystko odbyło się wszystko z planem :)
"Chcesz rozśmieszyć Pana Boga zaplanuj sobie życie"

Ja długo się swoim planowaniem życia nie zajmowałam, ze względu na chorobę Siostry.
Choruje przewlekle.
Całe szczęście, że ja jestem od Niej 7 lat starsza i mogłam i chciałam Jej pomóc.

Także to tak apropo kiedy Dzieci i ile...

Rozumiem @Szalona 29 , że przy trójce po cesarce, 4 w drodze to spore ryzyko dla organizmu Mamy i Dzidziusia.
Moja koleżanka wybrała wkładkę na 5 lat. Złotą. Nie znam się na tym.

Innych tekstów Mamuś, że różnica wieku między Rodzeństwem, bo się nie będą razem bawiły etc. Nie kumam.

Ale każdy ma prawo do własnego.

Życie pisze tak różne scenariusze i "zabawne" jest to jak samo weryfikuje nasze myślenie i plany.

Znam Braci z różnicą wieku 3 lat i dogadać się nie mogą.
Znam Rodzeństwa z bardzo dużą różnicą wieku i są dla siebie największą podporą.

......
Popieram rękami i nogami. Fajnie było by tak,że cos sobie zaplanujemy,ale troszke nudne by to zycie było. Choc rozumiem Szaloną czy Emol,że nie chcą juz dzieci i chcą się zabezpieczyć. Tak jak Szalonej decyzję w pełni rozumiem,tak do Ciebie @Emol apeluję,przemysl to jeszcze(nie odbierz proszę tego jako wtrącanie sie ani nic złośliwego;) ). Może na poczatek jakaś antykoncepcja na kilka lat(wkładka?),potem zobaczysz co będzie :)
A róznicą wieku już nie straszcie :p bo u mnie bedzie 17 lat i juz sie obawiam jak to będzie

Głowa mnie bolałą całą noc,dwa paracetamole nie dały rady. Piję kawę...trzecia w tej ciazy,ale już ból ustępuje.
Oglądam jakiś program na TLC o sknerach i babka szuka leków w śmietniku( znalazła kwas foliowy i szczęśliwa jest bo jest w ciazy),a jej chłop bedzie robił laktator z pompki do roweru :D
 
Do góry