reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Wiem, że doktorki u nas na działalnościach zawsze w ciąży podwyższają składki i nie słyszałam o kontroli...no ale niekoniecznie może chciały się chwalić.

Ja od maja zmianiam umowę na wyższą pensję i już mi księgowa powiedziała, że na bank Zus poprosi o wyjaśnienia i udowodnienie, że to nie jest fikcyjna umowa, że taka E.faktycznie pracowała, że miałam inne dodatkowe obowiązki...no i oczywiście, że nie,wypalę zaraz na zwolnienie.
Ale to chyba nic nie da jak teraz podwyższysz pensje. Moja księgowa mówiła ze że musi być przepracowane 6 miesięcy. Inaczej jest jakaś średnia wyliczana ale nie z ostatniego czasu tylko jakiegoś dłuższego. Nie znam się kompletnie na tym.
 
Ale to chyba nic nie da jak teraz podwyższysz pensje. Moja księgowa mówiła ze że musi być przepracowane 6 miesięcy. Inaczej jest jakaś średnia wyliczana ale nie z ostatniego czasu tylko jakiegoś dłuższego. Nie znam się kompletnie na tym.
Zmieniam pracodawcę i stanowisko. Podobno wtedy liczy się tylko stawka z ostatniej umowy.
 
Słuchajcie doświadczone Mamy w czym kłaść spać dzieciątko? W rozku, śpiworku, otulacz, czy kolderka? [emoji42][emoji703][emoji703][emoji780][emoji780]
Noworodka w otulaczu...lub czymś co dokładnie spowija Maluszka bo śpi wtedy spokojniej i czuje się bezpiecznie jak w brzuszku mamy. Nie wiem od kiedy się zaczyna okres nimowlęcy ale sama wyczesz czy spowijanie jest jeszcze potrzebne w tym czasie...Potem przerzucę się na śpiworek taki na zameczek [emoji4][emoji4][emoji4] bardzo polecam
 
Kurczę ja też zawsze czytałam etykiety, ale jak sie jest w poatek popoludniu w biedronce ze czterolatkiem i polroczniakiem to ciężko się skupić [emoji23] no i spojrzałam 0% to wzięłam [emoji14] no i Bob mrożony kupiłam :D
Ja dziś jadłam ten bobek [emoji4] mniami ...
 
rozwazam wszystko...
..ogolnie wiem co i jak.....ale to powazne decyzje i musze wzdluz i wszesz poczytać... analizowac wsdy i zalety... 4 cc nie chcialabym juz miec... bo ile mozna....
Ja chciałabym podwiazac jajowody po tej ciąży tyle że ja 2 dziecko i sn rodzilam. Więc się tak nie "zalapuje" bo inaczej to jest nielegalne w Polsce. :/
 
Ja chciałabym podwiazac jajowody po tej ciąży tyle że ja 2 dziecko i sn rodzilam. Więc się tak nie "zalapuje" bo inaczej to jest nielegalne w Polsce. :/
Emol....jeszcze jesteś bardzo młoda. Dużo może Ci się zmienić w głowie za tych kilka lat...[emoji4] Dzieci podrosną. Usamodzielnią się w domu zrobi się za cicho, za pusto...kto wie [emoji6] co los nam przyniesie.
Sytuacja finansowa też z pewnością ulegnie zmianie z czasem...zobaczysz.
Teraz bym się skupiła na teraźniejszości [emoji6][emoji6][emoji6]
 
reklama
Do góry