reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

No ale masa kobiet lata samolotami w ciazy, nie ktore po prostu musza.

I nie jestes tutaj jedyna kobieta ktorej to 3 ciaza, takze spokojnie [emoji846]
Kazdy zna swoj organizm najlepiej. Jedna poleci a druga nie, ale nie jest to niebezpieczne.
Hehe
No wladnie
Moja tez ciaza 3....i co ... odlot to ja mialam tutaj na ziemi :)

Nadal mi slabo.... dania domowe wzielam z pobliskiej restauracji....na kolacje od razu placki ziemniaczane wzielam na wynos... i leze dalej
 
reklama
dziewczyny martwię się bo w poniedziałek czułam dokładnie ruchy maleństwa, wczoraj i dziś dosłownie NIC, czy jest sens jechać na IP sprawdzić to czy mnie wyśmieją ? według USG ustalonego w 7tc dziś jest 14+6, natomiast według prenatalnych 15+6, czy to powód do obaw? nie chce jechać na majówkę pełna obaw, wizyta u lekarza 16 maja dopiero....
 
No ja właśnie biorę pregne a do tego dwie tabletki kwasu foliowego bo ginekolog mówiła, że on się i tak kiepsko wchłania
Ja też pregna i jeszcze będę musiała witamine D3 dokupić bo kazała mi zbadać poziom i właśnie dostałam wyniki że mam jej niewystarczająco

W ogóle doszły też wyniki awidnosci toksoplazmozy i na szczescie awidnosc wysoką więc przechodziłam to dziadostwo raczej przed ciążą- nie powiem, kamień z serca.
 
Nie wychodzilabym na pewno powyżej 2000m.n.p.m, bo to już faktycznie inne ciśnienie. Jeśli nie ma przeciwskazan i lekarz daje zielone światło to tym bardziej nie ma się czym martwić - a jak już tylko wjazdy bez wspinaczki to w ogóle :)

Apropo tych gór...to na wstpepie powiem ze sie nie znam, ale biorac nanlogike i ostatnio bylo sporo glosno po tym jak nasz rodak "zasnal w gorach".. wyzse wspinaczki...oni sie tam aklimatyzuja..i przygotowywuja miesiacami.... my wchodzimy na duuuzo nizsze wysokosci wiadomo, ale w ciąży te organizmy moga ciut inaczej reagowac. Niz normalnie... jednym zaszkodzi 2000m n.p.m goralkom..jako ze ciagle aklimatyzuja sie nie zaszkodzi 3000n.p.m... a jak ja raz bylam tylko na baraniej czy babiej gorze..to mi zaszkodzi 1500m n.p.m
A tej francusce.co zostawila .polaka..jej pewnie 4500m n.p.m nie zaszkodzi...
Kazdy jedt inny
Ja 2 ciaze latalam 4 loty.....wczesniej tez i bylo okey..ale 1 lot..to wyszlam z samolotu slaba...chwilowe to bylo.. teraz sie tak czuje ze na pewno nigdzie nie wsiade...bo ciaza robi z organizmem co chce
 
dziewczyny martwię się bo w poniedziałek czułam dokładnie ruchy maleństwa, wczoraj i dziś dosłownie NIC, czy jest sens jechać na IP sprawdzić to czy mnie wyśmieją ? według USG ustalonego w 7tc dziś jest 14+6, natomiast według prenatalnych 15+6, czy to powód do obaw? nie chce jechać na majówkę pełna obaw, wizyta u lekarza 16 maja dopiero....
A nie wbijesz sie jutro do swojego ginekologa? Siedzenie na IP to watpliwa przyjemnosc, ale jesli pojedziesz, to raczej nasciemniaj, ze brzuch Ci twardnieje albo boli.
 
dziewczyny martwię się bo w poniedziałek czułam dokładnie ruchy maleństwa, wczoraj i dziś dosłownie NIC, czy jest sens jechać na IP sprawdzić to czy mnie wyśmieją ? według USG ustalonego w 7tc dziś jest 14+6, natomiast według prenatalnych 15+6, czy to powód do obaw? nie chce jechać na majówkę pełna obaw, wizyta u lekarza 16 maja dopiero....

A nie dasz rady umówić się szybciutko do jakiegoś lekarza na usg ?
 
dziewczyny martwię się bo w poniedziałek czułam dokładnie ruchy maleństwa, wczoraj i dziś dosłownie NIC, czy jest sens jechać na IP sprawdzić to czy mnie wyśmieją ? według USG ustalonego w 7tc dziś jest 14+6, natomiast według prenatalnych 15+6, czy to powód do obaw? nie chce jechać na majówkę pełna obaw, wizyta u lekarza 16 maja dopiero....
Spokojnie to wczesna ciąża jezeli chodzi o ruchy..wczesniej moze dxiecko bylo tak ulozone..ze bardziej czulas ruchy...a teraz sie tak przekreco ze nic nie czujesz... nirmalne..to jeszcze nie czas na regularne ruchy
 
reklama
dziewczyny martwię się bo w poniedziałek czułam dokładnie ruchy maleństwa, wczoraj i dziś dosłownie NIC, czy jest sens jechać na IP sprawdzić to czy mnie wyśmieją ? według USG ustalonego w 7tc dziś jest 14+6, natomiast według prenatalnych 15+6, czy to powód do obaw? nie chce jechać na majówkę pełna obaw, wizyta u lekarza 16 maja dopiero....
Moim zdaniem to też za wcześnie na regularne ruchy, ale dla własnego spokoju możesz podjechać na IP i sprawdzić
 
Do góry