reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Mam pytanie, które pewnie już sie pojawiało wcześniej, ale nie mogę znaleźć. Czy jak bierzecie witaminy np. prenatal duo to czy bierzecie dodatkowo kwas foliowy? Czy tylko te witaminy? W tych witaminach już chyba jest kwas, prawda? Czytałam skład i są tam foliany...
Ja brałam sam kwas foliowy na początku a od kiedy zaczęłam suplementy (najpierw DHA mama teraz Pregna Plus) to już nic mi nie mówiła że mam brać dodatkowo kwas foliowy. Jedyne co to dostałam teraz skierowanie na sprawdzenie czy mam w normie witaminę D3 i ewentualnie to będę brać jeszcze dodatkowo
 
Zgadzam się :) ja mieszkam u podnóży Beskidów i są tu też wymagające górki :) może Babiej Góry nie będę polecać w ciąży, ale Pilsko choćby albo Skrzyczne dają mile zmęczenie :)
Dziewczyny ja Babia Górę w sandałkach przeszłam. Do końca życia nie zapomnę jak 10 lat temu jeszcze z narzeczonym i siostra i jej mężem się wybraliśmy na spacer. Zapytaliśmy górala czy ta góra to wysoka jest na co on że że dwie godzinki i powrotem na dole. Okłamał nas;-) wchodizlismy z 5h jak nie lepiej na górze mijali nas ludzie poubierani bo im wyzej tym chlodniej A my ubrania jak turyści z Krupówek dobrze że jagody były w lesie to z głodu nie umarlismy. W drodze na dół już nikt do nikogo się nie odzywał że zmęczenia i nerwów na szczęście tego górala już nie było bo byśmy to chyba zabili. Po latach mega to wspominamy ale lekko wtedy nie było. Widoki na górze nie zapomniane i w księdze zapisani jesteśmy;-)
 
No to z kolei ja dostane kolejne juz, tak cos mowili ze najpierw sie robi na poczatku, poten do14tyg poten do 20go a potem nie pamietam tak przynajmniej daja u mnie w przychodni
Mój lekarz wiedział o ciąży od 3 tyg i mimo wszystko dopiero teraz zlecił, być może dlatego że nie skarżyłam się na żadne dolegliwości związane z pęcherzem wcześniej...tak myślę
 
Mój lekarz wiedział o ciąży od 3 tyg i mimo wszystko dopiero teraz zlecił, być może dlatego że nie skarżyłam się na żadne dolegliwości związane z pęcherzem wcześniej...tak myślę
Ja tez sie nie skarzylam, juz sama nie wiem od czego to zalezy ;p kazdy ma jakies tam swoje zasady wystawiania tych skierowan
 
Niektorzy ludzie sa tacy śmieszni [emoji23] wiadomo ze gadaja miedzy soba zawsze beda plotki ploteczki ale zeby zadzwonic i pytac wprost o zwolnienie lekarskie ?! To juz trzeba byc prostakiem [emoji33]
Ja w pracy usłyszałam, że to jest nie możliwe, że zaszłam w ciąże tak szybko po poronieniu i ciekawe jakim cudem mi stwierdzili ciąże w 5tc. Na beszczelnego nawet usłyszałam pytanie to kiedy ja okres miałam? :oo: No i oczywiście pytanie nie padło na osobności tylko w obecności 6-7 innych osób :D
 
reklama
Dziewczyny wiecie jak to jest z chorobowym w ciąży? Wiem, że 100% ale 100% czego? :) Tego co się ma na umowie tzn podstawy czy liczą się też jakieś premie i dodatki jakie się miało w ciągu ostatniego np.roku.
 
Do góry