reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Mam pytanie, które pewnie już sie pojawiało wcześniej, ale nie mogę znaleźć. Czy jak bierzecie witaminy np. prenatal duo to czy bierzecie dodatkowo kwas foliowy? Czy tylko te witaminy? W tych witaminach już chyba jest kwas, prawda? Czytałam skład i są tam foliany...
 
Mam pytanie, które pewnie już sie pojawiało wcześniej, ale nie mogę znaleźć. Czy jak bierzecie witaminy np. prenatal duo to czy bierzecie dodatkowo kwas foliowy? Czy tylko te witaminy? W tych witaminach już chyba jest kwas, prawda? Czytałam skład i są tam foliany...
Ja nie biorę dodatkowo.
 
Oczekujaca123, Zrób TSH, to jest ważne (ponoć najbardziej w I trymestrze, ale jednak). Akurat mój gin już nic więcej tarczycowego (ani FT4, ani FT3) nie zleca. Posiew moczu robi się, gdy wychodzi źle badanie ogólne moczu. Widocznie masz dobre wyniki :)


No to jestem ciekawa, czy leczy niepłodność właśnie w duchu naprotechnologii. Wiesz, czemu przyszło mi to na myśl? Bo jedyni znani mi ginekolodzy, którzy zlecają badanie kwasu foliowego, to właśnie naprotechnolodzy - bo to, że suplementacja kwasem foliowym nie jest oczywista, to taka nowinka w Polsce jest i zwykli ginekolodzy (tacy nie od niepłodności) w tym nie siedzą. Już mi się zapaliła lampka, gdy pisałaś o tych powtórkach posiewu. Z tymi elektrolitami to też nie są standardowe badania.


Hm o ciekawe rzeczy piszesz ... Poprzedni ginekolog u którego się leczyłam też w tamtym roku tez kontrolował mi kwas foliowy i inne milion rzeczy . Mam całą teczkę badań , praktycznie co mc miałam serie badań hormonalnych i tych bardziej zwykłych krew mocz kwas foliowy TSH FT3 FT4 ....
 
Jesli chodzi o wizyte u specjalisty to nie ma czegos takiego jak dluga kolejka dla kobiety w ciazy.
Bylam ostatnio u urologa (kontrola bo kiedys mialam problem ze zwezonym moczowodem i piaskiem w nerce i dostalam skierowanie bo odczuwalam dziwny bol) pani chciala zapisac mnie na 29maja(podobno normalne terminy na grudzien) nie interesowała ja informacja , ze wg prawa musza mnie przyjac w ciągu 7 dni. Nie mialam czasu sie wyklucac, ale jak tylko znalazlam chwile wrocilam tam (po rozmowie z rzecznikiem praw pacjenta i z dokladna nazwa ustawy ) i termin znalazl sie w ciagu 6dni... wystarczy ze na wejsciu powiedzialam, ze mam ta ustawe, rozmawiałam z rzecznikiem praw pacjenta i teraz chce rozmawiać z kierownikiem jak mnie nie chca przyjac to prosze o pisemną odmowe
Tak podzialalo, ze Pani w rejestracji wyparla sie tego, ze kazala czekac mi dwa miesiące....


Oooo jaka to ustawa ? U mnie w kolejkach to się przyda hahaha
 
I to jest ten moment, w którym Twój lekarz mnie zadziwia (to nie jest negatywna ocena). Bo "każdy" inny by kazał kupić sobie w aptece Mg+B6 i brać wg ulotki, a nie robiłby badań poziomu magnezu.


No wg mnie jest ogarniety , ja też spoko czytam wiem leczylam się też u neurologa na ten magnez . Oprócz niego robiłam też witamy na b6 , B12 , fosfor i potas .

Brałam wczesniej magne b6 forte ale obecnie łykam asmag forte jest mocniejszy i działa rozkurczowo . Nie latają mi już powieki czy nawet warga , lydki u nogi też odpukac nie mam skurczy obecnie ani palców u stóp . Więc chyba mi pomogło .
 
Mam pytanie, które pewnie już sie pojawiało wcześniej, ale nie mogę znaleźć. Czy jak bierzecie witaminy np. prenatal duo to czy bierzecie dodatkowo kwas foliowy? Czy tylko te witaminy? W tych witaminach już chyba jest kwas, prawda? Czytałam skład i są tam foliany...

Ja biorę prenatal Duo , 1 *1 różowa i 2 przezroczyste tabletki dha ( są w pudełku razem ) tam masz i witaminy w składzie i kwas foliowy . Nie trzeba go osobno łykac , tak mi lekarz mówił .
 
reklama
Do góry