reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Mam pytanie, które pewnie już sie pojawiało wcześniej, ale nie mogę znaleźć. Czy jak bierzecie witaminy np. prenatal duo to czy bierzecie dodatkowo kwas foliowy? Czy tylko te witaminy? W tych witaminach już chyba jest kwas, prawda? Czytałam skład i są tam foliany...
Ja biorę tylko kwas foliowy. Lekarz powiedział, że nie mam potrzeby brania dodatkowych witamin jeżeli zdrowo się odżywialam i wyniki w normie :)

Poza tym dziwne plotki w internecie krążą, że po niektórych suplementach dzieci duże się rodzą :) mojej koleżance lekarz nawet zakazał brania suplementów w ostatnim miesiącu bo mówił, że dziecko może być za duże.
 
Taaa... a inni mówią, że te witaminy z suplementów się kompletnie nie wchłaniają i to wywalanie pieniędzy w błoto. Także opinie można znaleźć skrajne ;)
 


A ja ani Testu pappa ani tej Nimfy nie robiłam . Tylko USG prenatalne kazał zrobić a mam 31 lat w tym roku .

Ja mam :
Trisomia 21 : 1: 603 r. Podstawe i 1:12 062 r. Skorygowane .

Trisomia 18: 1: 1 480 r. Podstawowe i 1: 20 000 skorygowane

Trisomia 13 : 1: 4 641 podstawowe i 1:20 000 skorygowane.

Teraz tak myślę o tym trisomia 21 że mam tylko 1:603 r. Podstawowe . Czy to dobry wynik ? Im większy wynik tym ryzyko mniejsze rozumiem ????
 
A ja ani Testu pappa ani tej Nimfy nie robiłam . Tylko USG prenatalne kazał zrobić a mam 31 lat w tym roku .

Ja mam :
Trisomia 21 : 1: 603 r. Podstawe i 1:12 062 r. Skorygowane .

Trisomia 18: 1: 1 480 r. Podstawowe i 1: 20 000 skorygowane

Trisomia 13 : 1: 4 641 podstawowe i 1:20 000 skorygowane.

Teraz tak myślę o tym trisomia 21 że mam tylko 1:603 r. Podstawowe . Czy to dobry wynik ? Im większy wynik tym ryzyko mniejsze rozumiem ????
Tak, ale to jest z tego co wiem wg wieku. U mnie (wiek 25lat) wyniki sa w załączniku,
Wazne, ze po badaniu ryzyko zmalalo.
1524483066495.jpg
 

Załączniki

  • 1524483066495.jpg
    1524483066495.jpg
    441,3 KB · Wyświetleń: 415
Taaa... a inni mówią, że te witaminy z suplementów się kompletnie nie wchłaniają i to wywalanie pieniędzy w błoto. Także opinie można znaleźć skrajne ;)
No właśnie, każdy mówi co innego :) teraz to nie wiadomo co lepsze czy branie sztucznych suplementów czy jedzenie tego co serwują nam w sklepach :)
 
Powiem tak: ja jestem na diecie eliminacyjnej. Na pewno, gdybym się postarała, skomponowałabym tę dietę jako pełnowartościową, ale niestety nie mam w sobie ani pasji kulinarnej, ani motywacji zdrowotnej. Więc moja dieta jest uboga w pewne witaminy i ewidentnie mój organizm to manifestuje. I jest dokładne przełożenie: biorę suplementy = nie mam objawów. Raczej nie placebo, bo od małego dziecka to mam (tak, wiem, że wiara rodziców/lekarza w działanie placebo może się przełożyć nawet na dziecko).
 
reklama
To jest podstawowe, obliczone przed badaniem. Skorygowane, czyli po USG, masz maleńkie - 20 razy mniejsze niż podstawowe! To są ułamki, czyli im większy mianownik (liczba po dwukropku), tym mniejsze ryzyko.


Aha czyli nie patrzę na ryzyko podstawowe tylko skorygowane ? Czyli ja patrzę na te 12 062 przy trisomia 21 . Uffffffff ulżyło mi .
 
Do góry