reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
No witamy witamy :)

Lista wyprawka jest w wątku wcześniej na tym forum . Tu są przyszłe mamy a tamten się nazywa wątek centralnie wyprawka . Tam masz już dużo info co jak ile zdjęcia też są z opisem . Ale kolezanka mi poddała pomysł która już urodziła żeby kupić na necie taka kartke a4 i tam masz rozpiskę z potrzebnymi rzeczami i ona co kupiła to odchaczala i patrzyła co jej brakuje . Fajne . Zapytam jej gdzie to kupiła .

Badań nie miałam jakoś dużo . Puki co cukier krew mocz posiew moczu magnez żelazo wapń kwas foliowy , teraz mam za tydzień zrobić na różyczkę toksoplazmoza i cytomegalia z IgG i IgM . Puki co ja tyle chyba...
A no wlasnie i juz widze braki ;p posiew moczu nie mialam, no ale moze bede miala, cos tam o jakims posiewie ostatnio polozna do ginekologa mowila [emoji12]
Nie mialam badania na kwas foliowy i magnez i nie wiem czy robic to prywatnie czy to olac
 
Oczekujaca123, Zrób TSH, to jest ważne (ponoć najbardziej w I trymestrze, ale jednak). Akurat mój gin już nic więcej tarczycowego (ani FT4, ani FT3) nie zleca. Posiew moczu robi się, gdy wychodzi źle badanie ogólne moczu. Widocznie masz dobre wyniki :)

Chodzi CI czy leży nie płodność kobiet ? I pomaga zajac w ciążę ? Hmmm

Tak jest ginekolog poloznik i zajmuje się też leczeniem nie plodnosci kobiet.
No to jestem ciekawa, czy leczy niepłodność właśnie w duchu naprotechnologii. Wiesz, czemu przyszło mi to na myśl? Bo jedyni znani mi ginekolodzy, którzy zlecają badanie kwasu foliowego, to właśnie naprotechnolodzy - bo to, że suplementacja kwasem foliowym nie jest oczywista, to taka nowinka w Polsce jest i zwykli ginekolodzy (tacy nie od niepłodności) w tym nie siedzą. Już mi się zapaliła lampka, gdy pisałaś o tych powtórkach posiewu. Z tymi elektrolitami to też nie są standardowe badania.
 
Oczekujaca123, Zrób TSH, to jest ważne (ponoć najbardziej w I trymestrze, ale jednak). Akurat mój gin już nic więcej tarczycowego (ani FT4, ani FT3) nie zleca. Posiew moczu robi się, gdy wychodzi źle badanie ogólne moczu. Widocznie masz dobre wyniki :)


No to jestem ciekawa, czy leczy niepłodność właśnie w duchu naprotechnologii. Wiesz, czemu przyszło mi to na myśl? Bo jedyni znani mi ginekolodzy, którzy zlecają badanie kwasu foliowego, to właśnie naprotechnolodzy - bo to, że suplementacja kwasem foliowym nie jest oczywista, to taka nowinka w Polsce jest i zwykli ginekolodzy (tacy nie od niepłodności) w tym nie siedzą. Już mi się zapaliła lampka, gdy pisałaś o tych powtórkach posiewu. Z tymi elektrolitami to też nie są standardowe badania.
Ok w czwartek bede miala wizyte to zapytam jesli mimo to nie dostane skierowania to w piątek pojde prywatnie.
Ja robilam 2miesiace przed ciaza prywatnie, ale nie mowilam mu o tym.
 
Oczekujaca123, Zrób TSH, to jest ważne (ponoć najbardziej w I trymestrze, ale jednak). Akurat mój gin już nic więcej tarczycowego (ani FT4, ani FT3) nie zleca. Posiew moczu robi się, gdy wychodzi źle badanie ogólne moczu. Widocznie masz dobre wyniki :)


No to jestem ciekawa, czy leczy niepłodność właśnie w duchu naprotechnologii. Wiesz, czemu przyszło mi to na myśl? Bo jedyni znani mi ginekolodzy, którzy zlecają badanie kwasu foliowego, to właśnie naprotechnolodzy - bo to, że suplementacja kwasem foliowym nie jest oczywista, to taka nowinka w Polsce jest i zwykli ginekolodzy (tacy nie od niepłodności) w tym nie siedzą. Już mi się zapaliła lampka, gdy pisałaś o tych powtórkach posiewu. Z tymi elektrolitami to też nie są standardowe badania.
Wyniki byly ogolnie ok, ale np pierwsze badanie moczu mialam ph8, a drugie juz tylko 4.5 , to drugie jest w normie, pierwsze bylo zbyt zasadowe , ale jestem wegetarianka wiec to ponoc normalne zalecili jesc duzo kwasnych rzeczy i jak widac podzialalo.
Mam sladowa ilosc bialka w moczu, ale tu znow podobno to nic zlego, bo utrzymuje sie tylko sladowa ilosc, a to pewnie przez nadcisnienie i leki , ktore biore.
 
reklama
Ja robilam 2miesiace przed ciaza prywatnie, ale nie mowilam mu o tym.
W ciąży bardzo się zmienia akurat TSH względem tego co przed ciążą. Gdyby Ci wyszło za wysokie dla ciąży, to spytaj, czy gin będzie Ci wypisywał recepty na hormon, czy wyśle Cię do endokrynologa (są bardzo długie kolejki na NFZ do endo i już w naszym wątku dziewczyny miały drakę, chcąc umówić się na cito jako ciężarne).

Mam sladowa ilosc bialka w moczu, ale tu znow podobno to nic zlego, bo utrzymuje sie tylko sladowa ilosc, a to pewnie przez nadcisnienie i leki , ktore biore.
Bierzesz Dopegyt czy coś innego?
 
Do góry