reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

W ciąży bardzo się zmienia akurat TSH względem tego co przed ciążą. Gdyby Ci wyszło za wysokie dla ciąży, to spytaj, czy gin będzie Ci wypisywał recepty na hormon, czy wyśle Cię do endokrynologa (są bardzo długie kolejki na NFZ do endo i już w naszym wątku dziewczyny miały drakę, chcąc umówić się na cito jako ciężarne).


Bierzesz Dopegyt czy coś innego?
Dopegyt 3x1
 
reklama
Nie wiedzialam, że to w moczu może wychodzić. Ja aktualnie nie biorę (byłam w szpitalu i tam im wyszło, że nie mam wysokiego cisnienia).
 
W ciąży bardzo się zmienia akurat TSH względem tego co przed ciążą. Gdyby Ci wyszło za wysokie dla ciąży, to spytaj, czy gin będzie Ci wypisywał recepty na hormon, czy wyśle Cię do endokrynologa (są bardzo długie kolejki na NFZ do endo i już w naszym wątku dziewczyny miały drakę, chcąc umówić się na cito jako ciężarne).


Bierzesz Dopegyt czy coś innego?
Jesli chodzi o wizyte u specjalisty to nie ma czegos takiego jak dluga kolejka dla kobiety w ciazy.
Bylam ostatnio u urologa (kontrola bo kiedys mialam problem ze zwezonym moczowodem i piaskiem w nerce i dostalam skierowanie bo odczuwalam dziwny bol) pani chciala zapisac mnie na 29maja(podobno normalne terminy na grudzien) nie interesowała ja informacja , ze wg prawa musza mnie przyjac w ciągu 7 dni. Nie mialam czasu sie wyklucac, ale jak tylko znalazlam chwile wrocilam tam (po rozmowie z rzecznikiem praw pacjenta i z dokladna nazwa ustawy ) i termin znalazl sie w ciagu 6dni... wystarczy ze na wejsciu powiedzialam, ze mam ta ustawe, rozmawiałam z rzecznikiem praw pacjenta i teraz chce rozmawiać z kierownikiem jak mnie nie chca przyjac to prosze o pisemną odmowe
Tak podzialalo, ze Pani w rejestracji wyparla sie tego, ze kazala czekac mi dwa miesiące....
 
W ciąży bardzo się zmienia akurat TSH względem tego co przed ciążą. Gdyby Ci wyszło za wysokie dla ciąży, to spytaj, czy gin będzie Ci wypisywał recepty na hormon, czy wyśle Cię do endokrynologa (są bardzo długie kolejki na NFZ do endo i już w naszym wątku dziewczyny miały drakę, chcąc umówić się na cito jako ciężarne).


Bierzesz Dopegyt czy coś innego?
Dzieki na pewno zrobie badania w tym tygodniu, mam dzis wieczorem tez wizyte u rodzinnego, wiec zapytam moze da mi skierowanie
 
Rodzinny może dać skierowanie na TSH :) Niektórzy bzikują, że jak ciężarna, to ginekolog się nią ma zajmować, ale może Twój będzie wyluzowany.

My nawet tutaj miałyśmy wzór pisma z rozporządzeniem ws. przyjmowania kobiet w ciąży, ale fakt faktem, że jedna z nas musiała jednak pójść prywatnie, bo wszędzie jej odmówili (także z chamskimi tekstami o tym, że niby ktoś bardziej potrzebuje). Tak jak piszesz ze swojego doświadczenia, nie w każdej sytuacji człowiek ma chęć się szarpać o swoje, czasem to kosztuje więcej niż prywatna konsultacja (szczególnie jak trzeba dojechać do innej miejscowości, żeby się zarejestrować a za kilka dni znowu jechać - tym razem na wizytę). Czekam aktualnie na wyniki badań, z którymi być może będę musiała iść do specjalisty i nastawiam się na wciskanie w kolejkę, ale ja jestem z dużego miasta, mam wrażenie, że tu zawsze coś się znajdzie czy wyegzekwuje.
 
A no wlasnie i juz widze braki ;p posiew moczu nie mialam, no ale moze bede miala, cos tam o jakims posiewie ostatnio polozna do ginekologa mowila [emoji12]
Nie mialam badania na kwas foliowy i magnez i nie wiem czy robic to prywatnie czy to olac


A no wlasnie i juz widze braki ;p posiew moczu nie mialam, no ale moze bede miala, cos tam o jakims posiewie ostatnio polozna do ginekologa mowila [emoji12]
Nie mialam badania na kwas foliowy i magnez i nie wiem czy robic to prywatnie czy to olac

Jak Ci nie kazał robić to może nie musisz .
Ja cierpię na skurcze i jestem nerwowa dlatego sprawdzam magnez . On wspomaga układ nerwowy i jest rozkurczajacy ...
 
reklama
Ja cierpię na skurcze i jestem nerwowa dlatego sprawdzam magnez . On wspomaga układ nerwowy i jest rozkurczajacy ...
I to jest ten moment, w którym Twój lekarz mnie zadziwia (to nie jest negatywna ocena). Bo "każdy" inny by kazał kupić sobie w aptece Mg+B6 i brać wg ulotki, a nie robiłby badań poziomu magnezu.
 
Do góry