reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Czyli jeśli dobrze rozumiem jesteś programista ? IT czy inna branża ?

No powiem Ci nie ma rzeczy nie możliwych , troszkę mi szkoda bo mam 3 kierunki stistud skończone kilkanaście płatnych prywatnych szkolen... I teraz bym musiała od nowa od zera coś się nauczyć i zdobyć jakieś szkolenie... Muszę to przemyśleć , dałaś mi do myślenia ... Ja wychowawczy bezpłatny nas nie stać , mąż sam domu nie utrzyma i innych kosztów . Nie zostawię go samego z tym... Też muszę i chce w sumie pracować - nie jestem kura domowa nie umiem w domu siedzieć , nawet jakbym miała męża biznesmena czy bogacza ja bym chciała pracować i być aktywna kobieta - Zosia samosia jestem hahaha :rolleyes:

Ja skonczylam 2 kierunki.. nie zwiazane z It
Technolig żywności.... i w tym zawodzie pracuje od studiów...rowniez skonczylam pedagogike z psychologią... wiec tez daleko od IT :)
Ja rowniez nie moge pozwolic sobie na bezplatne siedzenie na wychowawczym... nawet 80 % macierzynskiego dorabialam w domu.. bo mamy kredyt na glowie, to co standardowa polska rodzina :) plus inne problemy..typu maz skasowal auto do zera.. w poslizg wpadl 5 miesiecy temu.. auto nowe jeszcze splacamy...oplaty za przeszkole... etc. 2 dzieci co chwila z butow wyrasta.. no typowe wydatki ktorych konca nie widac, wiec doskonale rozumiem ze raczej mama tez musi zarabiać... bynajmniej ja muszę :) dalam kilka przykladow jak można.. to sa przyklady z mojego życia :) testowane na mnie :) tylko nie szylam ... ale przeszlo mi to przez mysl :) temat rowniez mi kompletnie obcy..ale jak dzieci podrosna..naucze sie szyc na maszynie... chce sama sukienki sobie szyc.. wykroje robic..tez planuje z internetem sie nauczyć :) ciesze sie ze Cie zainspirowałam..... moze cos z tych 3 kierunkow ktore kończyłas..da rade połączyć z praca w domu ?
 
reklama
Szalona fajnie ze się przebranzowilas ale masz zupełnie inna sytuacje. Oprócz tego ze pracujesz z domu pobierasz macierzyński jeden za drugim wiec masz dwa dochody + trzeci męża. Na dodatek sama napisałaś ze miałaś stanowisko menadżerskie wiec pewnie 1500 zł nie dostajesz. I dużo nie wykorzystanego urlopu. Wiec przez kolejny rok po macierzyńskim dalej będą ci płacić pewnie. To jest zupełnie inna sytuacja niż kogoś kto po roku macierzyńskiego zostaje bez swojego poprzedniego dochodu. Jakbym była w takiej sytuacji jak ty to ani bym się nie zastanawiała tylko siedziała z dzieckiem w domu.

A tutaj dziewczyny jak skończ macierzyńskie zostaną bez dochodu. Wiec raczej szyciem czy praca chałupnicza nie zarobią sobie tyle żeby miały równowartość swojej poprzedniej wypłaty.

Zgadza się 3 dochody podczas macierzyńskiego...to jest ekstra gotowka ktora zostala ....
. Zgadza sie zostanie mi wiecej urlopu... ok 1/3 roku platnego ..a potem co ?? Ta sama sytuacja
.tylko pol roku u mnie później.....pensja męża i za wychowawczy 0zl... plus moja pensja z pracy w domu..ktora jest o wiele wieksza niz jako menadżer absolutnie nie wroce do pracy bo mniej tam zarobie.... . Nie zostanie nam ekstra kasy. Bo to 2 pensje beda... ale na dobre zycie i wszelkie oplaty tak... i przedewszystkim bede do 3 lat z 3 dzieckiem w domu...a o tym wlasnie rozmawialysmy.... co zrobic by po macierzyńskim ( u mnie pol roku bedzie wydluzony macierzynski platny... a u innych mam pewnie ok 1 miesiaca zaleglych urlopow,) jak bedzie bezplatny wychowawczy zostac w domu...
Ja tylko daje pomysł...
 
Ostatnia edycja:
Zgadza się 3 dochody podczas macierzyńskiego...to jest ekstra gotowka ktora zostala ....
. Zgadza sie zostanie mi wiecej urlopu... ok 1/3 roku platnego ..a potem co ?? Ta sama sytuacja
.tylko pol roku u mnie później.....pensja męża i za wychowawczy 0zl... plus moja pensja z pracy w domu..ktora jest o wiele wieksza niz jako menadżer absolutnie nie wroce do pracy bo mniej tam zarobie.... . Nie zostanie nam ekstra kasy. Bo to 2 pensje beda... ale na dobre zycie i wszelkie oplaty tak... i przedewszystkim bede do 3 lat z 3 dzieckiem w domu...a o tym wlasnie rozmawialysmy.... co zrobic by po macierzyńskim ( u mnie pol roku bedzie wydluzony macierzynski platny... a u innych mam pewnie ok 1 miesiaca zaleglych urlopow,) jak bedzie bezplatny wychowawczy zostac w domu...
Ja tylko daje pomysł...
Szalona, ja też szylam dla synka, spodenki czapeczki, kominy. Na roczek uszylam mu namiot, wyszedł bardzo fajny. Spodobał się koleżankom i dla nich też szylam :) już dawno nie siadalam do maszyny a coś dla dzidziusia przydałoby się wyprodukować :) dzięki za przypomnienie o szyciu :)
 
Super fotki gratulacje ;)

Ciekawe czy Ci potwierdzi właśnie mnie to zastanawia bo dziś byłam zwykla mam ją wizyta prywatnie 16+1 i mówi że za wcześnie na płeć . Że dopiero na prenatalne połówkowe ok 20 tc się okaże w 4 d ....

W marcu na 1 prenatalne raczej obstawial chłopaka ale mówił że to wcześnie.... :confused:
Może zależy jak się dzidziuś ułoży? U nas powiedziała że raczej nie ma wątpliwości bo dziewczynki z takim przyrodzeniem nie widziała :D a to dopiero 12+5 (13 wg USG)
 
Co do imion, to my mamy po 2 pomysły na imiona dla chłopca i dla dziewczynki. Ale w rodzinie i wśród znajomych wielodzietne rodziny są częste i my też planujemy minimum czwórkę, więc się śmiejemy, że prędzej czy później może wszystkie cztery typy wykorzystamy :D
 
Tutaj o prawidłowym przybieraniu masy ciała. [emoji5][emoji5]
20180419_210301.jpg
 

Załączniki

  • 20180419_210301.jpg
    20180419_210301.jpg
    40,8 KB · Wyświetleń: 379
reklama
Do góry