reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
lilac cieszę się, ż emogłam pomóc,
mamusia, dzięki dobre rady, na temat ząbków to tu akurat szaleją, aż za dużo się tego nasłuchałam, że nasze dzieci już nawet przed pojawieniem się ząbków to mleczko już z kubeczków powinny pić, nie z butelek, hmmm, my tam za leniwi jesteśmy na takie zmiany;-)po za tym myślę, że jeszcze czas, narazie przemywanie dziąsełek wystarczy myślę
 
mamusia przeczytałam i cholercia zadziałała mi wyobraznia, bo ja mam łózeczko niedaleko okna i czesciowo sasiaduje z zasłoną, ale nie mam gdzie przestawic za bardzo:confused2::zawstydzona/y::no:
no i dzis była rzadsza kupka no i nie wiewm czy to nie przez gluten podany dzis po raz pierwszy, tyle ze kupka była dosłownie poł godziny po obiadku, czy to az tak szybko mogło zadziałac:eek: zastanawiam sie teraz czy ryzykowac i jutro dac tez zeby miec jasnosc, ze to po tym, czy juz nie dawac na razie:-(
 
mamusia przeczytałam i cholercia zadziałała mi wyobraznia, bo ja mam łózeczko niedaleko okna i czesciowo sasiaduje z zasłoną, ale nie mam gdzie przestawic za bardzo:confused2::zawstydzona/y::no:
no i dzis była rzadsza kupka no i nie wiewm czy to nie przez gluten podany dzis po raz pierwszy, tyle ze kupka była dosłownie poł godziny po obiadku, czy to az tak szybko mogło zadziałac:eek: zastanawiam sie teraz czy ryzykowac i jutro dac tez zeby miec jasnosc, ze to po tym, czy juz nie dawac na razie:-(
może daj jeszcze raz jutro, bo po jednym razie nie będziesz wiedzieć czy to wina glutenu czy nie
 
no i zdis rano była paskudna kupka ze śluzem wiec jestem pewna ze to przez ten gluten nieszczesny :-(dawac jej juz nie bede dopiero ok roczku tak dałam Tomkowi i nic sie nie działo:zawstydzona/y:mam tylko nadzieje ze to nie celiakia skoro tak zareagowała, a dostała tylkom niecałe poł słoiczka zupki z manną:-(
 
ja kiedyś pytałam ile mamy jedzonka dają, i wsumie zauważyłam, że u wszystkich wygląda to podobnie, u nas

6-6.30 mleczko 210ml
9.30-10.00 mleczko 210ml
13-13.30 obiadek, słoiczkowy to tak 125-130g zjada jak burza, mojej zupki ok.160-180ml
16-16.30 mleczko 210ml
ok.18 deserek ze słoiczka cały wcina bo uwielbia
ok. 20-20.30 kaszka mleczno-ryżowa ok.160-180ml

tylko z tym mleczkiem to różnie, bo zauważyłam, że ostatnio nawet 40-60ml zdarzało mu się zostawić, a deserek czasem przesypia, no to mu nie wciskam już przed samą kaszką,

a jak wprowadzę mleko następne, mam zamiar mu zagęszczać a baby rice, juz wcześniej pisałam, to cos jak nasz kleik, a dlatego, że mały ma ciągle refluks, no i żeby bardziej treściwe było.


:szok: to Twój synuś pije jeszcze więcej niż mój :szok: a ja już się martwiłam, że to za dużo :no:, ale już mnie uspokoiłaś ;-):tak::-):-), a z tą kaszką na noc to ja też daję o 22.00 zamiast mleczka tylko, że w poprzednim poście zle napisałam, że daję mleczko :zawstydzona/y:


Ewelw, dzięki za rade :tak: to ja też dam co drugi dzień kilka łyżeczek tego deserku :tak::tak: i to tak 1,5 h po mleczku:tak:
 
Mopku, nie myśl od razu o najgorszym scenariuszu. Za jakiś czas spróbujesz znowu i na pewno wszystko będzie ok.


Lilac, mam pytanie. Pisałaś że chodzisz z synciem na rehabilitację. A z jakiego powodu zaczęliście w ogóle na nią chodzić? Bo my też się rahabilitujemy od kwietnia. Zaczęliśmy bo Bartek nie chciał się przewracać z plecków na brzuszek i odwrotnie. Miał wtedy 3,5 miesiąca więc miał jeszcze czas ale lekarka mówiła że lepiej go rozruszać, bo to z powodu jego wagi jest z niego taki leniuszek :sorry: No ale teraz już się ładnie przewraca i ja chyba chciałabym z tej rehabilitacji zrezygnować. Moje dziecko po prostu tam się męczy. Jakoś mu ta rehabilitantka nie spodobała i jak tylko widzi ją z daleka od razu zaczyna wrzeszczeć.
 
reklama
Mopku, to chyba rzeczywiscie lepiej poczekac.
Dagulla, a jakie objawy były u Was ze podejrzewasz ze to po glutenie i czy duzo dostała tego glutenu?

Ja od czasu do czasu daję jej na noc kaszkę mannę z mlekiem z bobovity, czasem jakąś gotową kaszkę hipp ze słoiczka, no i wczoraj dostała ciasteczka hippolitki, tez z glutenem, nie zauważyłam nic niepokojącego, wiec chyba od czasu do czasu coś tam jej dam
 
Do góry