reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
Dziewczynki drogie czy Wy dajecie tyle porcji mleczka dziennie ile pisze na opakowaniu ?? czyli teraz w 6 m-scu 4 porcje ??? bo ja tak daję tzn 3 mleka i jedna kaszka, ale mam wrażenie , że za często daję jeść Alanowi i, że nie jest głodny zbytnio, a przecież do tego jeszcze dochodzi obiadek, soczek, a na deserek to mi dnia brakuje :eek::eek:
Taki mamy rozkład dnia :
6-7 rano 180 ml mleczka
10.30.-11.00 180 ml mleczka
13.30-14.00 obiadek (zależy od smaku) pół czasem cały słoiczek 190 g
17.00 180 ml mleczka
22.00 180 ml mleczka

i w ciągu dnia soczek lub herbatka, ale kiedy dać mu deserek jak widze, że on i tak je często i dużo, i czasem wcale nie jest głodny, tyle, że ja staram się trzymać stałych godzin karmienia, co zrobić dawać mu mniej mleczka, czy jak ? (jak wypije butle to i tak zawsze jest płacz, że się skończyła) wtedy oszukuję go smokiem

my tez pijemy mleczko 4 razy dziennie , czasami Fifi sie obudzi wnocy wiec jest 5 czy 6 razy ale to nie jest czesto
 
Ale Alan wypija po 180 ml :szok: co jakieś 3, 3,5 h to mi czasu w ciągu dnia brak kiedy mu np. deserek jeszcze podać :sorry::zawstydzona/y:
 
Macie może pomysł na tegomojego uparciucha.
Zjadł dziś z wielkim bólem rano pół słoiczka kaszki, dopił mleczkiem, ulał. Teraz po południu pół słoiczka zupki domowej (marchewka,ziemniak), dopił mleczkiem, ulał. I tak dużo ulewa, że nie wiem co. I domaga się jeść.
nie wiem, co ja źle robię. A tak już było dobrze....
Kiedyś któraś mama pisała taki plan co kiedy dziecku podaje ale nie mogę go znaleźć w tej ilości postów. Jakby która sientowała o co mi chodzi to proszę o info.
 
Dziewczynki drogie czy Wy dajecie tyle porcji mleczka dziennie ile pisze na opakowaniu ?? czyli teraz w 6 m-scu 4 porcje ??? bo ja tak daję tzn 3 mleka i jedna kaszka, ale mam wrażenie , że za często daję jeść Alanowi i, że nie jest głodny zbytnio, a przecież do tego jeszcze dochodzi obiadek, soczek, a na deserek to mi dnia brakuje :eek::eek:
Taki mamy rozkład dnia :
6-7 rano 180 ml mleczka
10.30.-11.00 180 ml mleczka
13.30-14.00 obiadek (zależy od smaku) pół czasem cały słoiczek 190 g
17.00 180 ml mleczka
22.00 180 ml mleczka

i w ciągu dnia soczek lub herbatka, ale kiedy dać mu deserek jak widze, że on i tak je często i dużo, i czasem wcale nie jest głodny, tyle, że ja staram się trzymać stałych godzin karmienia, co zrobić dawać mu mniej mleczka, czy jak ? (jak wypije butle to i tak zawsze jest płacz, że się skończyła) wtedy oszukuję go smokiem

Macie może pomysł na tegomojego uparciucha.
Zjadł dziś z wielkim bólem rano pół słoiczka kaszki, dopił mleczkiem, ulał. Teraz po południu pół słoiczka zupki domowej (marchewka,ziemniak), dopił mleczkiem, ulał. I tak dużo ulewa, że nie wiem co. I domaga się jeść.
nie wiem, co ja źle robię. A tak już było dobrze....
Kiedyś któraś mama pisała taki plan co kiedy dziecku podaje ale nie mogę go znaleźć w tej ilości postów. Jakby która sientowała o co mi chodzi to proszę o info.

ja kiedyś pytałam ile mamy jedzonka dają, i wsumie zauważyłam, że u wszystkich wygląda to podobnie, u nas

6-6.30 mleczko 210ml
9.30-10.00 mleczko 210ml
13-13.30 obiadek, słoiczkowy to tak 125-130g zjada jak burza, mojej zupki ok.160-180ml
16-16.30 mleczko 210ml
ok.18 deserek ze słoiczka cały wcina bo uwielbia
ok. 20-20.30 kaszka mleczno-ryżowa ok.160-180ml

tylko z tym mleczkiem to różnie, bo zauważyłam, że ostatnio nawet 40-60ml zdarzało mu się zostawić, a deserek czasem przesypia, no to mu nie wciskam już przed samą kaszką,

a jak wprowadzę mleko następne, mam zamiar mu zagęszczać a baby rice, juz wcześniej pisałam, to cos jak nasz kleik, a dlatego, że mały ma ciągle refluks, no i żeby bardziej treściwe było.

Dziewczyny co z tym mlekiem następnym, bo nikt mi nie odpisał, bo nie wiem czy mogę juz zacząc, czy czekać po 6m-cu?w sumie mam jeszcze więcej niż pól puszki tego, to może poczekam, aż sie skończy to akurat kilka dni będzie
 
Dziewczynki drogie czy Wy dajecie tyle porcji mleczka dziennie ile pisze na opakowaniu ?? czyli teraz w 6 m-scu 4 porcje ??? bo ja tak daję tzn 3 mleka i jedna kaszka, ale mam wrażenie , że za często daję jeść Alanowi i, że nie jest głodny zbytnio, a przecież do tego jeszcze dochodzi obiadek, soczek, a na deserek to mi dnia brakuje :eek::eek:
Taki mamy rozkład dnia :
6-7 rano 180 ml mleczka
10.30.-11.00 180 ml mleczka
13.30-14.00 obiadek (zależy od smaku) pół czasem cały słoiczek 190 g
17.00 180 ml mleczka
22.00 180 ml mleczka

i w ciągu dnia soczek lub herbatka, ale kiedy dać mu deserek jak widze, że on i tak je często i dużo, i czasem wcale nie jest głodny, tyle, że ja staram się trzymać stałych godzin karmienia, co zrobić dawać mu mniej mleczka, czy jak ? (jak wypije butle to i tak zawsze jest płacz, że się skończyła) wtedy oszukuję go smokiem

Edee - dobrze dajesz - ja mam taki sam rozkład dnia - tylko zamiast ostatniego mleczka (o 22) daję delikatną kaszkę do picia.

A deserek daję nie co dzień tylko co drugi dzień lub trzeci. Jak mi się uda. A w ogóle na deserek to ja daję tylko pół małego słoiczka owocków. (najlepiej 1 lub 1,5 godz po obiadku). I wtedy około godzinę przesówa się rozkład:tak:

Daj czasem delikatny owocowy deserek. Najwyżej trochę mniej mleczka wypije. A jak zje i wypije wszystko to też nie szkodzi. Przecież to tylko parę łyżeczek owocków co jaikś czas;-)
 
reklama
troszkę lektury do poczytania:tak:
Jeśli maluch ma już pierwsze zęby, musisz dbać o ich higienę. Zęby trzeba myć za pomocą szczoteczki lub choćby gazy. Nie pozwalaj maluchowi zasypiać z butelką wypełnioną słodkim płynem (także mlekiem), a jeśli się to zdarzy, przemyj jego zęby gazikiem. Inaczej grozi mu próchnica butelkowa.

Pora na pyszną nowość w diecie - żółtko jaja. Na razie wystarczy połowa co dwa dni. Żółtko - koniecznie ugotowane na twardo - zacznij dodawać do zupy jarzynowej bez dodatku mięsa. Jeśli nowości zaczęłaś wprowadzać w zeszłym tygodniu, na żółtko przyjdzie czas za miesiąc.


Twój maluch korzysta ze smoczka uspokajacza? Pamiętaj, że smoczek trzeba wymieniać, gdy tylko robi wrażenie zużytego (staje się "lepki", popękany, zmienia wygląd), że musi być codziennie myty wodą z mydłem (a od czasu do czasu przelewany wrzątkiem). Nigdy nie czyść smoczka (który np. upadł na ziemię) oblizując go. Możesz przekazać dziecku bakterie wywołujące próchnicę oraz odpowiedzialną za wrzody żołądka Helicobacter pylori.

Jeśli twoje dziecko mniej ostatnio przybierało na wadze, nie martw się. Więcej się rusza, potrzebuje czasu, by zasmakować w nowych daniach. Teraz coraz większa część kalorii jest zużywana w ciągu dnia i coraz mniejsza magazynowana w postaci tłuszczyku. Jeśli jego waga cię niepokoi, skonsultuj się z lekarzem.

Główka dziecka nie opada już bezwładnie do tyłu. Mięśnie karku powinny już sprawnie ją podtrzymywać (jeśli Twoje dziecko nie kontroluje jeszcze położenia głowy, skontaktuj się z lekarzem). Dzięki temu maluch może spokojnie zająć się siedzeniem. Dziecko najprawdopodobniej potrafi już samodzielnie wytrzymać w tej pozycji przynajmniej chwilę. Nie mówiąc o siedzeniu z podparciem, bo to prawdopodobnie już idzie maluchowi całkiem sprawnie. Gorzej z wytrzymałością. Po chwili Twoja pociecha opada do przodu. Opiera się na podłodze dłońmi i próbuje znowu usiąść. Z góry przecież widać o wiele więcej. Nie mówiąc już o możliwościach zabawy z wykorzystaniem obu rąk. Nie zdziw się też, jeśli dziecko będzie siadać i przerwacać się dla zabawy.
Rady dla rodziców
Pamiętaj, aby obniżyć poziom łóżeczka. Upewnij się, czy siedzący maluch nie sięgnie do zasłony czy sznurków od rolet.
Jak najwięcej mów do dziecka. Śpiewaj piosenki, czytaj książeczki. I nie martw się, jeśli maluch będzie trzymał książkę do góry nogami albo próbował rwać strony. Cieszy go każde nowe doświadczenie.Nie zmuszaj dziecka do zostania z osobą, której się boi. Daj mu czas, aby przekonało się do niej. Przytul je, aby dodać mu otuchy. Będzie też czuło się pewniej, wiedząc, że jesteś w pobliżu. Dorosłemu zaś wytłumacz, że dziecko przechodzi właśnie typowy dla jego wieku okres lęku przed obcymi. Podaj mu ulubioną zabawkę dziecka i zachęć do wspólnej zabawy.
 
Do góry