reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Beciaczku, sporo Wiktorek je, ale skoro taki ma apetyt, to nie ma mu co żałowac, tyle, ze ja na Twoim miejscu nie zagęszczałabym każdego posiłku, zeby go nie tuczyc, a poza tym mogą sie pojawic zaparcia, tak mi sie przynajmniej wydaje.

Moja je 4, czasami 5 razy dziennie mleko - po 120 ml ( w tym jest kaszka na noc), 1 raz zupkę lub obiadek i czasem miedzy posilakmi jakieś deserki
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie.
Dajecie swoim maluszkom już produkty z glutenem? Jak przyzwyczajałyście? Bo ja się naczytałam i na samą myśl mi gęsia skórka wychodzi, ale wiadomo spróbować trzeba...
 
Zapominajko ja zaczęłam od tego,że raz dziennie dawałam Fabiankowi mleko z kaszą manną.Teraz dalej dostaje kaszkę manną i czasami chlebek do pogryzienia.
 
Dziewczyny mam pytanie.
Dajecie swoim maluszkom już produkty z glutenem? Jak przyzwyczajałyście? Bo ja się naczytałam i na samą myśl mi gęsia skórka wychodzi, ale wiadomo spróbować trzeba...

Bartek dostał raz taki przysmak na dobranoc z hippa który zawiera gluten ( HiPP: Kaszka manna z mlekiem i owocami ), zjadł cały słoiczek 190g, ale nie zauważyłam nic niepokojącego. Poza tym nic innego z glutenem jeszcze nie dostał.
Mam w domu taki deserek z biszkoptami z hippa i niedługo dam mu na deserek.
 
no i zdis rano była paskudna kupka ze śluzem wiec jestem pewna ze to przez ten gluten nieszczesny :-(dawac jej juz nie bede dopiero ok roczku tak dałam Tomkowi i nic sie nie działo:zawstydzona/y:mam tylko nadzieje ze to nie celiakia skoro tak zareagowała, a dostała tylkom niecałe poł słoiczka zupki z manną:-(
mopku to żeczywiście nie ciekawie zareagowała na ten gluten. Swoją drogą to ciekawi mnie jak to jest że jedne dzieci zajadają i nic im nie jest a drugie mają takie sensacje:crazy:

Dziewczyny mam pytanie.
Dajecie swoim maluszkom już produkty z glutenem? Jak przyzwyczajałyście? Bo ja się naczytałam i na samą myśl mi gęsia skórka wychodzi, ale wiadomo spróbować trzeba...
Zapominajko moja już od dawna wcina bułeczki teraz też biszkopty i herbatniki i nic jej nie jest. Ale przyznam że jakbym miała jej teraz dopiero wprowadzac to po doświadczeniach Dagulli i Mopka miałabym lekkiego pietra
 
Dziewczyny mam pytanie.
Dajecie swoim maluszkom już produkty z glutenem? Jak przyzwyczajałyście? Bo ja się naczytałam i na samą myśl mi gęsia skórka wychodzi, ale wiadomo spróbować trzeba...
Tak jak pisałam przed chwilką dałam poł słoiczka zupki zarzynowej z kaszką manną i reakcja niestety negatywna była prawie od razu wiec wiem ze musze sie wstrzymac a jak jest wszystko ok jak u Ani Blizniaczkóww czy Kokusi to mozna dawac dalej
Mysle ze sprobowac trzeba bo jak nie podasz to nie bedziesz wiedziała jak z tą tolerancją jest, ja zrozumiałam ze dlatego zalecaja wczesniejsze podawanie bo wtedy od razu widac czy dziecko toleruje, czy nie, a jak starsze to mozna nie zauwazyc symptomów nietolerancji bo sa mniej widoczne i wtedy uszkodzic jelita dziecka
 
Bartek dostał raz taki przysmak na dobranoc z hippa który zawiera gluten ( HiPP: Kaszka manna z mlekiem i owocami ), zjadł cały słoiczek 190g, ale nie zauważyłam nic niepokojącego. Poza tym nic innego z glutenem jeszcze nie dostał.
Mam w domu taki deserek z biszkoptami z hippa i niedługo dam mu na deserek.

Ja też mam tą kaszkę i aż boję się ją dać małemu po tym co dziewczyny piszą :zawstydzona/y::-(, a miałam zamiar mu dać pierwszy raz dziś albo jutro ...
 
Ja też mam tą kaszkę i aż boję się ją dać małemu po tym co dziewczyny piszą :zawstydzona/y::-(, a miałam zamiar mu dać pierwszy raz dziś albo jutro ...

Edee, ja bym spróbowała. Większość dzieciaczków jednak dobrze toleruje gluten.
Ten słoiczek jest dość spory więc może daj połowę i zobaczysz jaka będzie reakcja.
 
Edee, ja bym spróbowała. Większość dzieciaczków jednak dobrze toleruje gluten.
Ten słoiczek jest dość spory więc może daj połowę i zobaczysz jaka będzie reakcja.

Tak zrobię, tylko czy mogę mu ją dać np. o 22.00 zaraz przed spaniem ? bo chyba nie zasnę w nocy z obawy, że coś mu się stanie :zawstydzona/y::-(
 
reklama
Do góry