reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
Tygrysku a jak idzie picie mleczka????:tak:unormowały się kupki???

Oj to paskudztwo(czyt. Nutramigen) smakuje temu małemu mojemu łobuziakowi:szok: w pierwsze dni mieszałam z bebilonem gdyz smak naprawde okropny a potem dosładzałam troszkę glukozą a teraz już bidok pije samo aż mu sie uszy trzęsą:-D a zauważyłam ze jest ono bardziej kaloryczne niz Bebilon:baffled: a kupki sa poprostuPAPUŚNE :-D:-D tzn takie plastelinkowate mieciutkie miodzio:-D zbytniego wysiłu w robienie ich nie wkłada chociaż czasami tak śmiesznie się skupia jak robi kupkę:sorry2: i robi je raz dziennie ostatnio czasami zdazy sie że zrobi 2 kupki na dzień:tak: oczywiście pijemy do tego Lacidobaby i smekte jeszcze czasami, ale tak sobie myślę że te kupki brzydkie były bardziej spowodowane gronkowcem niż alergia ale niech sobie dziecie popije jeszcze troche tego paskudztwa skoro mu smakuje:sorry2::sorry2:

Mam jeszcze pytanie do butelkowych mam...w jaki sposób będziecie rozszerzać dietę dzieciaczków po 4 miesicu???Myślałyście już o tym???:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Marzycielka chyba będzie pierwsza:-p

kurcze jeszcze nie myślałam nad wzbogacenie diety:zawstydzona/y:ale już się nie moge doczekać tych zupek przecieranych deserków:-D
 
Dziewczyny, czy wasze maluszki potrafią zasnąć same? Ja mojego muszę lulać, bo sam absolutnie nie zaśnie:-(, zupełnie nie wiem jak tego oduczyć...
U nas z tym różnie czasami zaśnie sama a czasami muszę ją lulać. A czasami tylko ją wezmę z łóżeczka jak płaczę i od razu śpi :-) Zauważyłam, że jest to bardzo zależne od nastroju mojej małej księżniczki jak ma dobry dzień to zasypia sama, jak ma chandrę to lulamy:-D
 
Dziewczyny, czy wasze maluszki potrafią zasnąć same? Ja mojego muszę lulać, bo sam absolutnie nie zaśnie:-(, zupełnie nie wiem jak tego oduczyć...

moje kochanie też uwielbiało być lulane :zawstydzona/y::zawstydzona/y: ale od kilku dni wypowiedziałam temu wojnę:zawstydzona/y::sorry2: jak nie uśnie przy butli to odkladam go do łóżeczka i jak widzę ze juz taki śpiący to włączam karuzele gdzie tak spokojnie ćwierkają ptaszki i on patrząc na to odlatuje w krainę snów:zawstydzona/y::zawstydzona/y: udało sie mi dopiero uśpić go tak z 3 razy ale uważam to i tak za wielki sukces:sorry2:a jak sie przebudza to tez nie pokazyję się jemu na oczka tylko załączam muzyczke i on dalej spanka:-D
 
A my od początku w ogóle nie lulaliśmy Fabianka.Zasypia sam albo stoimy nad łóżeczkiem i głaskamy go po nosku aż zaśnie:tak: Znaleźliśmy jego ulubioną pozycję-na prawym boczku,buzią prawie w poduszce,przytulony do misiaka i nakryty po same uszy:-D Tak zasypia momentalnie:tak:
 
Mam jeszcze pytanie do butelkowych mam...w jaki sposób będziecie rozszerzać dietę dzieciaczków po 4 miesicu???Myślałyście już o tym???:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Marzycielka chyba będzie pierwsza:-p


Ja właściwie wczoraj zaczęłam się zastanawiać bo w dzien dobry TVN było właśnie o diecie maluszków. I jest taka ksiażka "Dobry start" chyba się nazywa, właśnie o zdrowej diecie dla dzieciaczków. I chyba ją sobie kupię, bo podobno fajna i duzo przepisów na jedzonko.:-)
 
Mam jeszcze pytanie do butelkowych mam...w jaki sposób będziecie rozszerzać dietę dzieciaczków po 4 miesicu???Myślałyście już o tym???:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Marzycielka chyba będzie pierwsza:-p


my za ok 3 - 4 tygodnie wprowadzamy pierwsze kaszki i soczki :-)
Muszę jeszcze poczytać na ten temat .


Ania nasza Młoda też tak śpi:-D


A ja jestem zaskoczona nową zmianą otóż Młoda robi sama co 3 dni kupkę albo dwie :szok::-D Co do dnia i godziny bez czopka i stresu hurra hurra:-)
 
Witam ponownie:)
Mam pytanie do mamusiek z UK.... Jakim mleczkiem karmicie swoje maluchy?
Ja do tej pory karmilam mala aptamilem, ale malutka ciagle miala swedzaca wysypke, na glowce wysypala sie ciemieniucha i skorka pekala jej za uszkami no i nie chciala jesc!!!!!! jednorazowo jak wypila 60 ml na 3 godziny to byl sukces i jeszcze awantura w trakcie kazdego jedzonka byla, wiec przewaznie probowalam karmic ja na spiocha...
Od poniedzialku zmienilam jej mleczko na aptamil easy digest i jest duza poprawa, wszystkie krostki z buzki zniknely, mala wcina jednorazowo 100-120ml co 3 godzinki ale.... widze, ze popoludniami pobolewa ja brzuszek i ma problem z gazami, ale tlumacze to zmiana mleczka i czekam, brzusio musi sie przeciez przyzwyczaic..... druga sprawa- to mleczko jest gesciejsze i zauwazylam, ze nie do konca sie rozpuszcza, kurcze nie wiem , moze zle je przyrzadzam, w butelce osadzaja sie takie przezroczyste drobinki, moza ktoras z Was wie cos na ten temat?
... no i problem ktory najbardziej mnie martwi- zielona kupka! czy to przejdzie? moze ktoras z mamusiek cos poradzi.... pomozcie dziewczyny, bo nie wiem czy czekac czy zmieniac mleko na inne...
 
Oj to paskudztwo(czyt. Nutramigen) smakuje temu małemu mojemu łobuziakowi:szok: w pierwsze dni mieszałam z bebilonem gdyz smak naprawde okropny a potem dosładzałam troszkę glukozą a teraz już bidok pije samo aż mu sie uszy trzęsą:-D a zauważyłam ze jest ono bardziej kaloryczne niz Bebilon:baffled: a kupki sa poprostuPAPUŚNE :-D:-D tzn takie plastelinkowate mieciutkie miodzio:-D zbytniego wysiłu w robienie ich nie wkłada chociaż czasami tak śmiesznie się skupia jak robi kupkę:sorry2: i robi je raz dziennie ostatnio czasami zdazy sie że zrobi 2 kupki na dzień:tak: oczywiście pijemy do tego Lacidobaby i smekte jeszcze czasami, ale tak sobie myślę że te kupki brzydkie były bardziej spowodowane gronkowcem niż alergia ale niech sobie dziecie popije jeszcze troche tego paskudztwa skoro mu smakuje:sorry2::sorry2:



kurcze jeszcze nie myślałam nad wzbogacenie diety:zawstydzona/y:ale już się nie moge doczekać tych zupek przecieranych deserków:-D

Tygrysku cieszę się że z kupkami ok....:tak:

Ja też nie moge doczekać się tych zupek, desetków itp.:-p:-p:-p:-p

A nasza córcia dzisiaj super grzeczniutka...je i śpi:blink::blink::blink:mam tylko nadzieję że w nocy też pospi:-D
 
reklama
Do góry