reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Juz po szczepieniu. Mały wazy 6900 g i mierzy 69 cm. Pediatra stwierdziła ze mało wazy i mało przybiera, po przez miesiąc 500 g. Dała nam skierowanie do Poradni gastrologicznej, skierowanie na badanie moczu. A co najgorsze mimo tego, że mały pije zelazo, to okazało się ze hemoglobina jednak spadła z 6,78 do 6,68 :-(. Nie wiem co jest.
Po za tym to mały rozwija się świetnie. aaaaaa i jeszcze wynalazła u niego atopowe zapalenie skóry. Ma akie drobne krosteczki i mówiłam jej ze to od momentu jak zmieniłam proszek i teraz juz wróciłam do starego i tak dała jakis lek.

Agacia mi to mój pediatra tłumaczył z tą anemią (hemoglobiną). Jak będę wieczorkiem to Ci napiszę. Powiedział mi że to trzeba inne badania zrobić, znajdę tą karteczkę to Ci napiszę.

Dziewczyny a powiedzcie mi ile wasze dzieci przybrały od porodu

mój 2400 g - 6900g więc 4500 g

Moja przy porodzie 3400 - teraz ponad 8000 - więc około 4600
 
reklama
Agatkas dziękuje !

Dziewczyny to widze , że moje dziecko przybiera podobnie do waszych. Więc ja juz nie wiem o co jej chodzi. Przecież nie wskoczy od razu na 95 centyl :zawstydzona/y:.
 
Agatkas dziękuje !

Dziewczyny to widze , że moje dziecko przybiera podobnie do waszych. Więc ja juz nie wiem o co jej chodzi. Przecież nie wskoczy od razu na 95 centyl :zawstydzona/y:.

to dopiero byłby powód do zmartwienia!
rozwój dziecka jest prawidłowy jeśli harmonijny. i dobrze że cały czas w okolicy danego centyla. w końcu są mali i duzi ludzie, drobne i masywne dzieci. mieści się w normie i jest ok. w końcu na podstawie jakiejś populacji te siatki stworzono.
mówie, bo wiem.
 
agacia, uważam ze twoja pediatra nie za bardzo jest mądra:zawstydzona/y:
Juz wczesniej tak się nad tym zastanawiałam .... bo jak miał miesiąc to przybrał ponad kg a ona do mnie ze mam go dokarmiac bo mało wazy. Ona się sugeriuje tylko centylami a nie tym ile on wazył jak sie urodził ile przybrał i jak przybiera. Dla niej on mało wazy bo jest na 3 centylu, tylko ze on od urodzenia był ponizej 3 centyla.
jak miał miesiąc i ona mi wyleciała z tym ze mam go dokarmiac to ja do niej mówię no jak mało jak on wazył 2400 to przybrał przez miesiąc ponad kg, a ona do mnie" a tak, no rzeczywiście"

Muszę zmienic pediatre, bo tylko mnie dołuje ta wagą.
 
reklama
Agaciu mój lekarz powiedział, że niski poziom hemoglobiny (czyli prawdopodobna anemia) jest najczęsciej skutkiem braku witamin B i D a nie tylko żelaza. Moja tez brała żelazo (Ferrum Lek) i właśnie idę w sobotę zrobić badania. Kazał mi przy badaniu oprócz zwykłej morfologii zrobić osobno badanie na żelazo (Fe) oraz TIBC czyli całkowitą zdolność wiązania żelaza przez surowicę. Oprócz tego powiedział że warto przy okazji badań krwi robić dziecku badanie cukru.
Po tych badaniach na żelazo okaże się czy ta niska hemoglobina to skutek małej ilości żelaza, czy jego zła przyswajalność czy też może coś całkiem innego.
 
Do góry