reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Tak zrobię, tylko czy mogę mu ją dać np. o 22.00 zaraz przed spaniem ? bo chyba nie zasnę w nocy z obawy, że coś mu się stanie :zawstydzona/y::-(

To może faktycznie te pół słoiczka dam o 17 :eek: a jak wszystko bedzie oki to drugie pół o 22 ?

Nie wiem, co może się stać :zawstydzona/y::-(, ale podobno niektóre dzieciaczki zle tolerują gluten, czy jakoś tak :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Edee, ja bym jednak posłuchała tygryska. Jeśli ma go rozboleć brzuszek, to lepiej w dzień niż w nocy. Oby nie.

Edee, bądź dobrej myśli :tak: Na 90% Alanek nie będzie miał problemów z glutenem. Zresztą kiedyś musisz spróbować.


A ja mam przy okazji glutenowe pytanie. Chciałabym dodać kaszę mannę do zupki, ale słoiczkowej... to jak mam to zrobić? Ugotować kaszkę na wodzie i wymieszać z tą zupką?:confused: I jaką kaszę mannę polecacie?

Ja dodaję do zupek diwe łyżeczki kaszy manny z Bobovity (mleczna kasza manna). Bez gotowania. Albo daję gotowe zupki z kaszą manną.

NUTRICIA - Od
 
reklama
My dziś po szczepieniu. Hania zdrowa, dzielna była. Tylko ciutko się zmartwiłam, bo mało przybrała, tylko 300 g za półtorej miesiąca :zawstydzona/y:Ale mieści się w normie. Powinna już więcej jeść poza moim mleczkiem, a ona niechętna do tego :zawstydzona/y: No ale nic, będziemy dalej konsekwentnie próbować.
 
ollcia wpisz w google "mleczna kaszka manna Bobovita", bo coś mi linku nie wstawiło. Tego się nie gotuje.

dzięki Patrysiu :tak:
znalazłam, ale nie mogę doczytać - ona zawiera mleko modyfikowane? Bo wolałabym bez...
I jeszcze jedno - jak przygotuję taką kaszkę np z bobovity to mogę ją z taką zwykłą jarzynową zupką ze słoiczka wymieszac?
 
dzięki Patrysiu :tak:
znalazłam, ale nie mogę doczytać - ona zawiera mleko modyfikowane? Bo wolałabym bez...
I jeszcze jedno - jak przygotuję taką kaszkę np z bobovity to mogę ją z taką zwykłą jarzynową zupką ze słoiczka wymieszac?

Niestety ma mleczko modyfikowane, ale mój też jest na cycusiu i dostaje tę kaszkę w zupkach. Ja mieszam dwie łyżeczki z zupką jarzynową i potem lekko podgrzewam przed podaniem.
 
Witam Was mamcie. Troche mnie nie bylo i wlasnie nadrabialam wszystko. No sporo sie u Was wyprawia:-):-):-) Spadanie z lozek, gluten, zabki-ho ho
A u nas po staremu. Meczymy sie z jedzeniem i tyle. Zabkow jeszcze nie mamy.
Mam tylko jedna nowosc. Wczoraj Kacperek zrobil mi kupke troszku inna niz do tej pory tzn byla zolta, zbita ale w niektorych miejscach owleczona byla taka czarna mazia jak smola to wygladalo. Dzis byla miejscami taka sama. Zaczelam mu dawac jabluszko i czy to by byla kupka po jablku??? Czy ktoras tak miala??? A moze w koncu to robactwo z niego wychodzi? Nie wiem.
 
Witam Was mamcie. Troche mnie nie bylo i wlasnie nadrabialam wszystko. No sporo sie u Was wyprawia:-):-):-) Spadanie z lozek, gluten, zabki-ho ho
A u nas po staremu. Meczymy sie z jedzeniem i tyle. Zabkow jeszcze nie mamy.
Mam tylko jedna nowosc. Wczoraj Kacperek zrobil mi kupke troszku inna niz do tej pory tzn byla zolta, zbita ale w niektorych miejscach owleczona byla taka czarna mazia jak smola to wygladalo. Dzis byla miejscami taka sama. Zaczelam mu dawac jabluszko i czy to by byla kupka po jablku??? Czy ktoras tak miala??? A moze w koncu to robactwo z niego wychodzi? Nie wiem.
Fifi mi robi kupy zbite roznokolorowe i sie ty nie przejmuje;-);-);-) a robi od 1 czy 2 miesiaca heheh
 
Dzięki za odpowiedzi.

Ja czytałam, że powinno się robić tak jak zrobiła Sawka, tyle tylko, że ja nie gotuję. Myślicie, że mogę kaszkę mannę dodać do słoiczkowej zupki, albo do mleczka modyfikowanego?
mysle że bez problemu mozesz dodac kaszy mammy do zupek słoiczkowych :tak:

to jak to zrobić? gotuję kaszę mannę na wodzie i mieszam z zupką ze słoiczka? Mogę z taką zwykłą jarzynową?
ja gotuje kaszę manne razem z zupka ale mozesz ugotowac na wodzie i dodac do zupki:tak:
 
reklama
ja zaczęłam dodawać po pół łyżeczki kaszy manny do zupek, teraz Nusia je juz chlebek, bułeczki, biszkopty i herbatniki i nic jej nie jest:tak:

oj to spore menu z glutenem:szok:moja ksiezniczka jeszcze nie dostala glutenuu, musze w koncu sprobowac
Sawka jak podajesz te ciasteczka i chlebek? czy malutka nie krztusi sie, bo ja mam cykora ze sie zadlawi

To może faktycznie te pół słoiczka dam o 17 :eek: a jak wszystko bedzie oki to drugie pół o 22 ?
pierwszy raz napewno podalabym za dnia
My dziś po szczepieniu. Hania zdrowa, dzielna była. Tylko ciutko się zmartwiłam, bo mało przybrała, tylko 300 g za półtorej miesiąca :zawstydzona/y:Ale mieści się w normie. Powinna już więcej jeść poza moim mleczkiem, a ona niechętna do tego :zawstydzona/y: No ale nic, będziemy dalej konsekwentnie próbować.

ciesze sie ze Hania zdrowiutka, faktycznie malo przybrala, ale w drugim polroczu dzieci wolniej przybieraja, bedzie dobrze
 
Do góry