reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
My już też po szczepieniu, Madzia waży 6900 g i ma 69 cm
Powiedziałam, że Małej poci sie główka i kazała nam zwiększyc dawkę witaminy d, mam dawac 4 kropelki, a jak będzie ładna pogoda i Mała będzie roznegliżowana, to dawac 2 kropelki.

ja tez daję tą kaszkę manną z bobovity i jej nie trzeba gotowac, bo jest błyskawiczna, ale ona jest na modyfikowanym
 
Dagulla, a jakie objawy były u Was ze podejrzewasz ze to po glutenie i czy duzo dostała tego glutenu?

dodalam do obiadku pol lyzeczki kaszki i po paru godzinachcmaly zaczal wymotowac ale my mamy pechca bo jak maly zacznie zygac tzn drugi raz sie takzdazylo to w przeciagu godziny wymiotuje parenascie razy i odrazu sie robi bladziutki oslabiony i niema z nim kontaktu... wyniki wszystkie byly dobre dlatego prawdopodobnie to od glutenu i narazie mamy sie wstrzymac;-)
 
oj to spore menu z glutenem:szok:moja ksiezniczka jeszcze nie dostala glutenuu, musze w koncu sprobowac
Sawka jak podajesz te ciasteczka i chlebek? czy malutka nie krztusi sie, bo ja mam cykora ze sie zadlawi
kasze manne zaczęłam podawac jej do zupek juz ponad miesiąc temu i na poczatku była samam kasza manna, teraz powoli stopniowo wprowadzałam nowe przysmaki z glutenem:tak: Nusia uwielbia pietke od chleba:tak::-D
wiesz siedze przy niej i kontroluje:tak: pierwszy raz jak ciumkała herbatnika to ukruszył jej sie spory kawałek, ja spanikowana zaczęłam paluszkiem wyciągac jej go z buźki a moja Nusia zacisła usteczka i zrobiła minke typu "mamo dlaczego zabierasz mi ciastko, przeciez dam dobie rade":-D i rzeczywiście dała rade
 
dodalam do obiadku pol lyzeczki kaszki i po paru godzinachcmaly zaczal wymotowac ale my mamy pechca bo jak maly zacznie zygac tzn drugi raz sie takzdazylo to w przeciagu godziny wymiotuje parenascie razy i odrazu sie robi bladziutki oslabiony i niema z nim kontaktu... wyniki wszystkie byly dobre dlatego prawdopodobnie to od glutenu i narazie mamy sie wstrzymac;-)
szok, że takie objawy po zaledwie pół łyżeczki, biedny Kacperek:szok:
 
My już też po szczepieniu, Madzia waży 6900 g i ma 69 cm
Powiedziałam, że Małej poci sie główka i kazała nam zwiększyc dawkę witaminy d, mam dawac 4 kropelki, a jak będzie ładna pogoda i Mała będzie roznegliżowana, to dawac 2 kropelki.

ja tez daję tą kaszkę manną z bobovity i jej nie trzeba gotowac, bo jest błyskawiczna, ale ona jest na modyfikowanym

bliźniaki - ja to już nie wiem jak z tą witaminką d u was:no: Jestem przerażona - bo mi pediatra kazała odstawić całkowicie już z ponad miesiąc temu żeby nie przedawkować bo w mleku już jest ta witaminka. A wam kazała zwiększyć dawkę??? Jestem w szoku. Ale zostało mi jeszcze w buteleczce trochę - to skoro wy dajecie aż 4 krople to chyba ja mogę dawać 1 kropelkę. A co tam... chyba zacznę dawać.

A wy dziewczyny dajecie witaminkę D????????????
 
Ewelw ja podaję 2 kropelki vigantolu dziennie.

Dziewczyny czy jak gotujecie zupkę jarzynową dla maluchów to gotujecie 1 porcję, czy na dwa dni i przechowujecie w lodówce.

Nieśmiało proszę o przepisy na jakieś fajne potrawy:zawstydzona/y:
 
Co do glutenu, to ja małemu dawałam juz obiadek w słoiczku z kaszą manną. Potem dostał biszkopta i pepitki i nic małemu nie było.

Wit. D daje jedną kropelkę.
 
reklama
Dagulla dajesz jeszcze Kacperkowi żelazo? Bo ja małemu daję i robi mi od 4-5 kup i 2 w tym zółte z grudkami ale wodniste a dzisiaj nawet była ze sluzem. A jak jest u was?
 
Do góry