reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
U nas też kaszka na wieczór niewiele zmienia, jeśli chodzi o nocne budzenie. Jak zaśnie ok. 19.00-19.30, to już po 22.00 pierwsza pobudka na cycusia i potem znowu gdzieś koło 3.00-4.00. Ale już się tak przyzwyczaiłam, ze nie pamiętam,jak to jest przespać całą noc :-D
u nas podobnie:tak: , Nusia zasypia okolo19-20 i juz około 22-23 buszi sie na cycka, póxniej około 2-3 cyc i około 5-6 równiez cyc :tak:, od urodzenia sie Lenki nie przespałam całej nocki

Czy jest jakaś mamusia której dziecko nie chce pić mleka modyfikowanego?
moje Słonce nie toleruje mojego mleczka z butelki i mozna zapomniec o modyfikowanym:tak:, czasem robie jej kaszke na mleczku modyfikowanym to za bardzo nie chce jeść...

A ja mma do Was pytanko z innej beczki....
Kupiłam dzisaj świeże warzywka marchewkę, ziemiaczki czy moge takie swieże zrobić malutkiej czy nie bardzo???
No i czym mogę dodac kalafiorku troszke czy to za szybko?
ja gotuje juz dawno swieze warzywka i Nuśce nic nie jest:tak:, a kalafiorka jeszcze nie jadłysmy
Mamy 2 ząbka!!!

Wpadłam się tylko pochwalić i zmykam.
GRATULUJE!!!!!

A czy Wasze dzieciaczki leżą normalnie na leżaczkach?Fabian sobie na nim siada i sięga rączkami do podłogi żeby ją skrobać:sorry: I już kompletnie nigdzie nie mogę go zostawić...
nie zostawiam jej juz na leżaczku ani w sumie nigdzie bo sie wygina w rózne strony i raz o mało mi z łózka nie fikła...

co do chusteczek t my uzywałyśmy róznych: Pampers, Nivea, Bambino, Hugissy, Happy i Dada i powiem wam ze najlepsze sa te Dada z Biedronki mocno nawilzone i mieciutkiea i cena ciekawa:tak:
 
Ale ciężko was nadrobić. Zanim przeczytam to zapomnęco chciałam zapytać.:-(
Jeśli chodzi o chusteczki to my tez z reguły DADA albo TAMY BABY. Są tanie, mocne i dobrze nawilżone.

Cyprysiowa - mój mały to samo zrobił kilka tygodni temu. Myślałam, że oszaleję ze strachu. Nie wiem kto bardziej płakał, on ze strachu czy ja, że taka nieprzewidywalna. Dobrze że nic się nie stałao. Normalnie miłam kryzys po tym. Od tąd ma matę na podłodze i tam go odkładam.
A tak to leniuszek nawet się turlać nie chce i po rehabilitacjach latamy.

A w ogóle memy troskętego typu,że maleństwo moje przestało jeść wszystko oprócz cycusia. Żadnej zupki, kaszki, soczku, nic. :no: Cycek i woda. i co ja teraz mam robić?????
Na siłę, po łyżeczce? Zrezygnować na jakiś czas?

Pomijam fakt, że jakiś marudny ostatnio. Ale mówiąc marudny to ja mam na myśli cały dzień yyyyyyyyyyy yyyyyyy yyyyyyy br mmmmm aaagaaaaaa wayyyyyyyy. Na rączkach, w foteliku, na leżąco. Nawet jak ssie to jęczy.
Ratunku.
 
.
A w ogóle memy troskętego typu,że maleństwo moje przestało jeść wszystko oprócz cycusia. Żadnej zupki, kaszki, soczku, nic. :no: Cycek i woda. i co ja teraz mam robić?????
Na siłę, po łyżeczce? Zrezygnować na jakiś czas?.
ja bym nie rezygnowała, spróbuj po pare łyzeczek dziennie zeby się przyzwyczaił, na siłe tez nie podawaj bo moze się zniechęcic a przeciez nie o to chodzi, ja jak karmie Nusie to jej np. spiewam albo mówie bajeczke, moje Słonce uwielbia "Lokomotywę":tak:, u nas to działa więc moze i u ciebie sie uda;-)
 
Dziekuję za odpowiedzi chusteczkowe :tak:.

Cyprysiowa dobrze ze małemu nic się nie stało. Mateuszek juz mi tez robi takie numery. Położę go na srodku łózka obracam sie, patrze a on juz nogami na brzegu.
 
Dziękuję dziewczyny.
Co do chusteczek to bardzo lubię te z Biedronki Lawendowe, a teraz kupiłam te z zielonym i są chyba jeszcze lepsze. Natomiast pieluchy Dada to dla mnie porażka, są bardzo sztywne i grube.

Mam pytanko napiszcie mi schemat jedzonka Waszym dzieci? Ja mam wrażenie, że głodzę dziecko:((
Gratuluję ząbąbka.
A co do jedzonka ja juz wczesniej pisałam, mniej więcej:
5:30 - 120 ml
9:00 - 120 ml
11 -12 :00 - kaszka gęsta albo 120 ml
14 - 15:00 - obiadek
17 -18:00 -deserek albo 120 ml mleczka
20- 21:00 - 150 ml mleczka
3- 4:00 - 120 ml
 
Sawka - u nas bajeczki i pioseneczki, wierszyki specjalnie dla niego układane. Teraz poprostu nie idzie i już. Z butli ssać nie umie a jak widzi łyzeczkę to zaczyna płakać. DAwałam zupełnie gładkie i chropowate zupki, kwaskowe i słodkawe. On smakuje usteczkami i jak czysta woda to spija a jak coś innego to nie. Zaciska bużkę albę zaczyna kaszleć powodując wymioty. TYlko czym on chce zwracać to nie wiem choćdziś rano spowodował ulanie wody z brzuszka.
 
reklama
Do góry