reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
Pytia to Ty chyba pisałaś że Twój Jaś jak był mały nie chciał ssac? Bo mój wogóle jednej piersi nie dotyka nawet a drugą to musimy strasznie długo walczyć żeby wogóle złapał. Jak sobie radziłaś z tym? Przystawiałaś go na siłę czy odpuściłaś?
 
mojemu male na policzku i brodce wyszly pryszczyki takie ropne, co to moze byc?

Moja Julka też ma parę takich białych krostek, są to pozostałości po moich hormonach, nic mam z tym nie robić. Samo zejdzie :-) Jeżeli to to samo co u mnie to nic nie rób. U mnie to wygląda jak takie malutkie białe krostki.
 
Pytia to Ty chyba pisałaś że Twój Jaś jak był mały nie chciał ssac? Bo mój wogóle jednej piersi nie dotyka nawet a drugą to musimy strasznie długo walczyć żeby wogóle złapał. Jak sobie radziłaś z tym? Przystawiałaś go na siłę czy odpuściłaś?

Walczyliśmy 4 miesiące :dry: Wyglądało to tak, że Jaś wprawdzie się przysysał, ale jak mu od razu nie poleciało, to tak się wściekał, że potem już w ogóle nie chciał złapać piersi. Więc na chwilę go odstawiałam i próbowałam znowu, do skutku. Czasem też przed karmieniem troszkę pokarmu wyciskałam, żeby mu od razu szybciej leciało, na zachętę ;-) Ale ciężko było. Po 4 miesiącach w końcu odrzucił pierść całkowicie (przestał przybierać na wadze, bo prawie nie jadł), no i kolejne 3 miesiące odciągałam i dawałam mój pokarm z butelki.


Pytanko do mam: Czy leżaczek się przydaje czy to kolejny niepotrzebny sprzęt? nie mogę się zdecydować

Przydaje się, ale troszkę później, jak dziecko nie jest już takie całkiem "wiotkie". Ale tą samą funkcję równie dobrze może spełniać fotelik samochodowy.
 
Ale fajne mamy forum!! I pryznam sie ze przeczytalam od poczatku do konca!!!!


Cyprysiowa jak oczko?? Mojemu wlasnie mocno ropieje i wiecie co mi polozna powiedziala? Zeby przemyc przegotowana woda tylko za kazdym razem oddzielny wacik, zeby nie moczyc w tej samej wodzie i nakapac w to oczko troszke naszego maminego mleczka - powaznie. Wczesniej plukalam sola fizjologczna ale nie pomagalo i jak tak nakapalam raz to jakby lepiej jest!:rofl2:



Dziewczyny jak podajecie tą wit k, tak jak sie podaje D3, bo ja juz zgłupiałam. Dlatego ze tutaj podaja dziecku zaraz po urodzeniu w zastrzyku a potem juz chyba nie. Chyba ze nie chcesz kłuc dziecka i wtedy doustnie dostaje trzy dawki. A z tego co zrozumiałam to wy codziennie podajecie:confused:

Anoli moj dostal zastrzyk z wit K jeszcze w szpitalu po porodzie. Mozesz tez wybrac chyba 3 dawki doustnie co jakis czs. Jesli chodzi o wit D to mi polozna w szpitalu kazala kupic ta witamine w Holland and Barrett i ja jesc wiadomo ze przedostanie sie z mlekiem.

xpatrysiax- no zgadzam się - nie mogę często zmieniać piersi. Ale nawet przed chwilą było w tv style "MAMO TO JA" że dzidzia powinna jeść 5 min a już góra 7 min. z piersi. Więc jak ja trzymam po 10 - 15 to mi się wydaje, że tak często nie zmieniam - i że moja dzidzi dociera do POKARMU WŁAŚCIWEGO - staram się przy jednej trzymać jak najdłużej no bo też właśnie wiem o tym że pokarm jest inny najpierw i potem....
Ale mnie pocieszyłaś z tą kupką - dzięki.
A tak w ogóle to dziś wieczór rzed kąpiela znów ją zważymy... i wreszcie wyjdzie czy przybiera, czy nie...


Ja karmie z obu, mloda najpierw zjada jedna a potm jeszcze dojada z druiej:))) A je w sumie roznie raz 15 min ale wtedy wiem ze to za malo a potrafi i 40 min:)


xpatrysiax - acha - no dzięki za info. Trochę mnie to uspakaja, no to czekam na tą kupkę:tak:....
A co do karmienia to też się do końca nie orientuję czy z jednej czy z dwóch.


Pytanko do mam: Czy leżaczek się przydaje czy to kolejny niepotrzebny sprzęt? nie mogę się zdecydować


Ale jaki lezaczek?? Taki przewijak czy lezaczek zeby go odlozyc na chwilke jak nie spi? Ja mam tak zwany swinger i jest nieoceniony, lezaczek wedlug mnie bardzo potrzebna rzecz bo rece tez ci sie czasem przydadza:))) A jak t nasze dzieci bedzuemy tylko nosic to fiu fiu:)) Przewijak natomist mam, ale w sumie uzylam chyba ze 2 razy.
 
Jeśli chodzi o witaminę K to każde dzidzi dostaje zastrzyk w szpitalu ok. 2 dni po porodzie (- moja dostała), a po wyjściu idzie się do lekarza pediatry i przepisuje doustnie wit K którą podajesz codziennie od 2 tygodnia życia do 3 miesiąca życia (ja już podaję) - jedną kapsułkę lub 1 kroplę. wit D3 też co dzień 1 kroplę... ale dłużej do 1 roku czy jakoś tak... nie jestem pewna...

Dziewczyny - od kiedy można bezpiecznie podać dziecku smoczek uspakajający???????
 
co do witamin to moja Pani Pediatra, jak również położna powiedziały że witaminy podaję się różnie i to zależy indywidualnie od dziecka, czasami nie trzeba podawać witamin. Na pewno nic nie dawać na własna rękę.
 
reklama
Do góry