reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

zapominajka to dla ciebie
POJEDYNEK NA MINY:
BAW SIĘ Z MALEŃSTWEM W NAŚLADOWANIE.POWTARZAJ PO MALUCHU ZROBIONE PRZEZ NIEGO MINY I WYDAWANE ODGŁOSY.TERAZ CZAS NA ZMIANĘ.WYSTAW JĘZYK,ALBO OTWÓRZ SZEROKO USTA I POWIEDZ AAA.MALUSZEK Z PEWNOŚCIĄ BĘDZIE PRÓBOWAŁ ZA TOBĄ POWTÓRZYĆ.
ZABAWA WYRABIA SPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ,UCZY KONCENTRACJI I SKUPIENIA WZROKU

Zazakoza o jest super:) Moj sie tak dwoi i troi przy takich zabawach i jest kupa smiechu:))) A Twoje malenstwo juz gaworzy?

Laski co ile wazycie maluszki??
 
reklama
No ja juz pisałam gratulacje i buziaczki dla Julki:*:*

Madzienka a powiedz mi jesce ten zagęszczacz do normalnego mleczka to przepisała Wam lekarka czy jak???

Kanusia nam poleciła ten zagęszczacz pediatra, bo mleczko AR Julcia ulewała 2-3 godziny po jedzeniu takim twarożkiem:-(a po zagęszczaczu problemy z(tfu tfu odpukać) ulewaniem ustały:tak:

Mamusie ile Wasze szkraby śpią w dzień, bo moja potrafi od 8 rano nie spać:szok:do 21....najgorsze że często płacze:szok:
 
Dziękujemy cioteczki za życzonka!!!!!!:-D

Pytia i wszystkie mamuśki które zawijały swoje dzieciaczki czy dalej to robicie???:tak:jak myśicie ile czasu jeszcze możemy małą tak zawijać??ona bez kocyka nie zaśnie:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:jak ją oduczyć???pomocy!!!!!

Julcia od tygodnia nie schodzi z rączek:no::no::no::no:już nie mam siły!!!!!nie wspominając o czasie dla siebie:sorry2::sorry2::sorry2:
 
Dziękujemy cioteczki za życzonka!!!!!!:-D

Pytia i wszystkie mamuśki które zawijały swoje dzieciaczki czy dalej to robicie???:tak:jak myśicie ile czasu jeszcze możemy małą tak zawijać??ona bez kocyka nie zaśnie:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:jak ją oduczyć???pomocy!!!!!

Julcia od tygodnia nie schodzi z rączek:no::no::no::no:już nie mam siły!!!!!nie wspominając o czasie dla siebie:sorry2::sorry2::sorry2:

Ja zawijałam, ale już tego nie robimy ... odkąd mi kazali Alana pieluchować, to pózniej doczytałam w necie, że maluch który ma problem z bioderkami, musi mieć dużą swobodę ruchu, czyli zero ciasnych ubranek, a w tym zawiązywania w becik, i na szczęście nadal przesypia całe nocki, jak wcześniej :tak:, myślę, że nasze maluchy już chcą mieć więcej ruchu, a nie być krępowane, ale napewno każda dzidzia jest inna i lubi co innego;-)
 
Kanusia nam poleciła ten zagęszczacz pediatra, bo mleczko AR Julcia ulewała 2-3 godziny po jedzeniu takim twarożkiem:-(a po zagęszczaczu problemy z(tfu tfu odpukać) ulewaniem ustały:tak:

Mamusie ile Wasze szkraby śpią w dzień, bo moja potrafi od 8 rano nie spać:szok:do 21....najgorsze że często płacze:szok:

Moj szkrabek tez w dzien potrafi łącznie przespac z godzine czy 2 tylko:-( ale jak usnie w nocy to nawet 9 godzin przespi bez pobudki:szok: plakunsia tez czasami ale jakos ostatnio poprawilo sie i potrafi sam lezec w lozeczku gadajac do miskow z karuzeli lub jak robie cos w kuchni klade go do lezaczka i robie np obiad i gadam do niego a on sie patrzy na mnie jak latam po szafkach:-D:-D ale czasami niestety tylko raczki:zawstydzona/y::zawstydzona/y:

co do oduczenia w kocyku to ja malutkiego zawijalam w kocyk czy rozek przez pierwsze 2 tygodnie zycia potem tylko po kapieli a teraz juz dawno nie zawijalam i jakos sam sie tego oduczyl wiec nie wiem jak Tobie pomóc:-(
 
A ja ostatnio wpadłam na pomysł aby przez 3 dni nie pomagać Młodej robić kupki ani czopkiem ani termometrem i na 3 dzień przy zmienieniu pieluszki i ugięciu nóżek Mała zaczęła stękać więc przygięłam nóżki bardziej i kupka wyszła jak ta lala:szok: Oli ani nie płakała ani nie bolał ją brzuszek. Zrobiła sama kupkę i teraz też czekamy 3 dni a jak nie zrobi to na 4 dzień dam czopka. Jestem pełna nadziei.

A na brzuszek nie płacze więc może ona potrzebuje tych 3 dni na kupkę:tak:

Marzycielko moja mała tez robi kupke po 3 dniach. Na poczatku tez próbowałam cos z tym robic raz nawet dałam jej czopek ale wydaliła go z kupka na drugi dzień, więc pomyslałam ze opna po prostu tyle czasu potrzebuje żeby jej sie cos zebrało do wydalenia i teraz nie robię nic i kupke mam co 3 dni
 
witam dziewczyny:)
przypomnę się, jestem mamą praiw 2 miesięcznego Ludwiczka, który urodził się 18 grudnia:tak:

Anka- nam pomagaja suszone śliwki. JAk mój ma zatwardzenie ja zjem pare śliwek i pomaga:tak:

Właśnie mam pytanie co szczepień, szczepicie swoje Maluchy płatnymi szczepieniami czy na fundusz??? i szczepiłyście czy tez będziecie szczepić na rota??? pozdrawiam:-p
 
reklama
Ja w dalszym ciągu zawijam mała na noc w rozek.
Dzisiaj nawet pospała, ale to chyba zasługa mleka modyfikowanego, zjadła trochę cyca (musiałam ją oszukiwac, bo nie chce ssac, wiec daje butle, a po paru łykach zabieram i daje cyca, czasem sie nabiera), potem jeszcze 120 ml bebiko i takiej zadowolonej jeszcze jej nie widziałąm, pogadała sobie i zasneła ok 22 spała do 5:40.
Niestety nadal walczymy z cycem, nie chce i koniec, nic nie daje stawianie do pionu ani inne metody, a na butle po prostu sie rzuca, wiec chyba skapituluje, bo nie bede głodzic dziecka:zawstydzona/y:
 
Do góry