reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Wszystkiego dobrego dla Juleczki!!!

U nas koniec problemów brzuszkowych. Już czwarty dzień bez dolegliwości :-)
 
reklama
Jednak poszłam dziś do lekarza z tymi wynikami i lekarka powiedziała ze skoro kupki są ok i żadnych innych niepokojących objawów nie ma np gorączki itp to wstrzymamy się z antybiotykiem a spróbujemy zlikwidowac te bakterie probiotykami. Za miesiac znow powtorzymy posiew i zobaczymy czy dalej sa obecne. Jednak gdyby znów coś się zaczeło dziać to włączymy antybiotyk 12 dniowy.

Zważyli też Filipka i jest niezły pulpecik:zawstydzona/y::zawstydzona/y: Wyszedł ze szpitala z waga 2560 a teraz waży 5100:zawstydzona/y: :sorry2:
 
A ja ostatnio wpadłam na pomysł aby przez 3 dni nie pomagać Młodej robić kupki ani czopkiem ani termometrem i na 3 dzień przy zmienieniu pieluszki i ugięciu nóżek Mała zaczęła stękać więc przygięłam nóżki bardziej i kupka wyszła jak ta lala:szok: Oli ani nie płakała ani nie bolał ją brzuszek. Zrobiła sama kupkę i teraz też czekamy 3 dni a jak nie zrobi to na 4 dzień dam czopka. Jestem pełna nadziei.

A na brzuszek nie płacze więc może ona potrzebuje tych 3 dni na kupkę:tak:
Moja Juleczka właśnie robi kupki co 3-4 dni i nic z tym nie robię, nawet się już do tego przyzwyczaiłam, i dopiero na 3 dzień czekam :)

Tygrysku mam nadzieję, że te probiotyki pomogą i nie skończy się na antybiotyku.

Pytia no to super, że już koniec z tym brzuszkiem, odpoczniecie sobie trochę :-)
 
jak milo widziec znajome buzie:-) witajcie dziewczyny ponownie...ja co do karmienia od 2 mies mam malego przy sobie prawie caly dzien....myslalam juz iz to nienormalne ale jak zwykle dzieki Wam sie uspokoilam...o u Nas ano ...maly po dlugiej zoltaczce zalapal niedokrwistosc = anamie i nie pomoglo zelazo, kwas foliowy any witamina D6 od ilku dni dostaje zastrzyki z epo - bo rosni szybo- przybiera na wadze - wlasnie dzis konczy 2mies i wazy 6200 a waga ur byla 3300.takze ejzdzimy do szpitala co drugi dzien...kurcze ale milo Was widziec..poza tym czytalam gdzies iz maluchy maja takie dni iz b szybko rosna i wtedy caly czas moga byc zalogowane do cycka:-) sluze pomoca jakby co w sprawie zoltaczki i anemii( niedokrwistosci)niemowlecej
 
A chcialam sieWas zapytac jak tam po szczepieniach??? Nasza mala tak wrzeszczała...jakby co najmniej ja ze skóry obdzierali..no i na jakie szczepienia sie zdecydowałyscie????

my jeszcze sie nie szczepilismy ze względu na grypska itd panujące lekarka kazała poczekać !! a ja bede szczepić skojazoną


My dzisiaj byliśmy u pediatry. Od urodzenia Bartkowi ropieje lewe oczko. Przy pierwszej wizycie przepisała mu krople Biodacyna i maść neomecynę, ale efektów brak, więc teraz dostaliśmy krople Sulfacetamidum i jeśli po tygodniu ropienie nie przejdzie, to mamy iść do okulisty, bo być może kanalik łzowy jest zapchany :-(
Szczepionek u nas nadal brak, będą dopiero za tydzień, więc dziś znowu się nie zaszczepiliśmy :dry:
Bartek waży już 5700 :tak:

a masujesz mu tez ten kanalik palcem ?? bo to moze pomóc w udrożnieniu kanaliku !


Jednak poszłam dziś do lekarza z tymi wynikami i lekarka powiedziała ze skoro kupki są ok i żadnych innych niepokojących objawów nie ma np gorączki itp to wstrzymamy się z antybiotykiem a spróbujemy zlikwidowac te bakterie probiotykami. Za miesiac znow powtorzymy posiew i zobaczymy czy dalej sa obecne. Jednak gdyby znów coś się zaczeło dziać to włączymy antybiotyk 12 dniowy.

Zważyli też Filipka i jest niezły pulpecik:zawstydzona/y::zawstydzona/y: Wyszedł ze szpitala z waga 2560 a teraz waży 5100:zawstydzona/y: :sorry2:

no to w sumie fajnie ze zaraz nie dali antybiotyku !!!
 
marzycielka my zawsze przy przewijaniu tak sobie ćwiczymy z jarkiem nóżkami(mimo tego że nie mamy problemu z kupkami) właśnie nóżki do brzuszka i spowrotem tak jakby przysiady tylko ma leżąco
 
zapominajka to dla ciebie
POJEDYNEK NA MINY:
BAW SIĘ Z MALEŃSTWEM W NAŚLADOWANIE.POWTARZAJ PO MALUCHU ZROBIONE PRZEZ NIEGO MINY I WYDAWANE ODGŁOSY.TERAZ CZAS NA ZMIANĘ.WYSTAW JĘZYK,ALBO OTWÓRZ SZEROKO USTA I POWIEDZ AAA.MALUSZEK Z PEWNOŚCIĄ BĘDZIE PRÓBOWAŁ ZA TOBĄ POWTÓRZYĆ.
ZABAWA WYRABIA SPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ,UCZY KONCENTRACJI I SKUPIENIA WZROKU
 
reklama
Do góry