reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

A u nas problemem jest odparzająca się szyjka (tyle ma fałdek na niej) :-( Jejku, czego ja już nie próbowałam i kończą mi się pomysły. Chyba najlepiej pomaga krem zbliżony do Sudocremu, bo dostałam z Niemiec właśnie na bazie cynku i rumianku... Ale mam trochę obawy, bo to jednak delikatna skórka :-(

u nas pomogła mąka ziemniaczana bo kremy nic nie dawały a mąka wchłoneła i wysuszyla i ok !! a tak to na noc smaruje bephatenem !


Hello dziouszki:)

Mam pytanko:) Robiłyście może któraś dzieciaczkom badania krwi i moczu? Jak się pobiera mocz u dziecka? Czy badania krwi normalnie w laboratorium się robi czy u pediatry ??

nie w kazdym laboratorium pobierają takim maluszkom ! czesto na odziale ! a co do siuśków to odradzam woreczki bo fałszują wynik a juz w ogóle odpadają jak na posiew ! najlepiej rivanolem przemyć skóre i nastawić kubeczek i czekać ..... Ja tak przynajmniej robie że łapie prosto do kubka ! Biore i czasem przystwie ją do piersi i po jedzeniu z reguły siknie albo kapne jej zimną wodą na brzuszek i tez czasem sie uda ! czasem robie takie podchody kilka razy !!

Ja przy kazdej zmianie nie myje pupy i nie smaruje czesto i gęsto ale po kupce każdej zawsze pod kran i myje ! chusteczki używam tylko na wyjazdach !!!
 
reklama
A nie chcesz spróbować SNS Medela wspomagający naturalne karmienie. Przyczepia się go do piersi i dziecko ssie pierś pijąc mleko modyfikowane ale to jego ssanie pobudza laktacje i w konsekwencji dziecko pije i mleko sztuczne i z piersi a zawsze można zamknąc kranik i może pic tylko z piersi?
właśnie obejrzałam sobie tego SNS-a faktycznie mogłabym spróbować, coś takiego widziałam w szpitalu - sonda + strzykawka, musiałabym sobie sama coś takiego zmontować na próbę, skoczę do apteki dzisiaj :tak:tylko nie wiem czy cierpliwości malutkiej wystarczy zamnim się mamuśka podłączy do takiej "mleczarni" :-D
 
My odebralismy wyniki posiewu:-:)-( maly ma gronkowca zlotego i jeszcze jedna jaksa bakterie:-( jutro ide do pediatry i zobaczymy co nam powie:-(
 
Tygrysek głowka do góry...bedzie dobrze:* zobaczysz...

A chcialam sieWas zapytac jak tam po szczepieniach??? Nasza mala tak wrzeszczała...jakby co najmniej ja ze skóry obdzierali..no i na jakie szczepienia sie zdecydowałyscie????
 
Ja za każym razem przemywam pupkę wacikiem moczonym w ciepłej wodzie:) Chusteczek nawilżanych używam tylko gdy wychodzę gdzieś z małą.

Kana ja jeszcze nie szczepiłam, a Ty na jakie szczepienia się zdecydowałaś?
 
Tygrysek głowka do góry...bedzie dobrze:* zobaczysz...

A chcialam sieWas zapytac jak tam po szczepieniach??? Nasza mala tak wrzeszczała...jakby co najmniej ja ze skóry obdzierali..no i na jakie szczepienia sie zdecydowałyscie????


u nas był straszny płacz:-:)-( zaczął się już gdy dostał do wypicia Rotarix przeciw rotawirusowi :-( nie chcial tego paskudztwa wypic a pielegniarka jemu na siłę:-( potem jak wbijala sie biedakowi w nozke to az podskoczyl i oczka prawie na wierzch wybauszył:-( a dostał 5 w 1 :-( nie wiem jak teraz przezyje znowu kolejne szczepienie:-( on płakał i ja płakałam z tego wszystkiego:-(
 
No na gruzlice dostała standardowo i na zółtaczke od razu po urodzeniu...i jesce dostała taka anty B,bo ja mam Hbs dodatni,to podali jej,zebym mogła karmic piersia...chcociaz za długo sie nie nacieszyłam ta mozliwoscia:p hahah
A teraz 4 lutego malutka była szczepiona na Wzw B znwou, na krztusic, tezec i cos tam jesce i na Hib....chcielismu poczatkowo wziac te skojarzone 5 w 1 lub 6 w 1,ale to jest tak szczerze kupa kasy i jak juz sie tak zacznie to trzeba cały czas takie podawac wic zostalismy przy normalnych....mała płakała jak nic,,,ale da sie przezyc...no i miala goraczke pod wieczór,ale paracetamol w czopkach pomógł i było dobrze:)
 
No na gruzlice dostała standardowo i na zółtaczke od razu po urodzeniu...i jesce dostała taka anty B,bo ja mam Hbs dodatni,to podali jej,zebym mogła karmic piersia...chcociaz za długo sie nie nacieszyłam ta mozliwoscia:p hahah
A teraz 4 lutego malutka była szczepiona na Wzw B znwou, na krztusic, tezec i cos tam jesce i na Hib....chcielismu poczatkowo wziac te skojarzone 5 w 1 lub 6 w 1,ale to jest tak szczerze kupa kasy i jak juz sie tak zacznie to trzeba cały czas takie podawac wic zostalismy przy normalnych....mała płakała jak nic,,,ale da sie przezyc...no i miala goraczke pod wieczór,ale paracetamol w czopkach pomógł i było dobrze:)


Kana nam pediatra powiedziala ze jak sie zacznie 6 w 1 to juz trzeba caly czas szczepic ale jak zaczniesz 5 w 1 to zawsze mozesz ktoras dawke wziasc ta normalna tzn nieskojażoną :tak:
 
reklama
Do góry