reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

witam;-)
naszczescie jestesmy w domku ale maly mial anemie i wogule niepowinien byc wypuszczony na przepustke:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: normalnie szlak mnie trafia co lekarz to zupelnie inne spojrzenie na te sama sytuacje maly mam szmerki na sercu a ta lekarka co nas wypisywala wogule mi o tym nie powiedziala zisiaj naszczescie wyniki badan wszystkie byly bardzo dobre i anemii juz niema tylko te szmerki na sercu dostalam skierowanie do kardiologa ale sa strasznie dlugie kolejki co prawda ta lekarka mowila ze postara sie to przyspieszyc ale zobaczymy:rofl2: usg brzuszzka tez wszystko oki ;-)

tylko przez to wszystko maly jest bardzo niespokojny co chwile jest wystraszony ma bardzo niespokojny sen:-( mam nadzieje ze dlugo to niepotrwa bo mi go tak zal:-(
 
reklama
dagulla biedny kacperek, mam nadzieje ze wizyta u kardiologa przyniesie dobre informacje:tak:

A my uzywamy chusteczek huggis janson i pampers na zmiane i smarujemy nivea na odparzenia albo kremem na odparzenia z serii skarb matki i nigdy nie mielismy zadnych krostek ani zaczerwienien:tak:
 
Dagulla nie martw sie moja malutka tez ma szmerki na serdeuszku i tez mialam skierowanie do kardiologa....ale ekg wyszło wszystko ok i badanie ogólnie tez, wiec pani doktor mnie uspokoiła i powiedizała,ze czesto malutkie dzieciaczki maja cos takiego i to samo zanika...my mamy przyjsc na kontrole jak malutka bedzie miala 3-4 miesiące.... głowka do góry bedzie dobrze:*:-):tak::-)
 
Moja ma taką chudą szyjkę, ze nie ma tam fałdek:-( i niestety co bym jej nie ubrała to ma wydekoldowne i dziwnie to wygląda.
Nie wiem czy nie przejdziemy na modyfikowane, bo juz nie wyrabiam z tym moim dzieckiem, od wczoraj ciagle cos jej nie pasuje i ciagle wrzeszczy, cycka nie chce, na butelke sie wczoraj rzuciała wypiła 50 ml i potem wszystko zwymiotowała i potem dopiero chciała cyca. Dzisiaj znów od rana cyrk, cycek nie pasuje:wściekła/y:
Blizniaki mój mały tez ma taka szyjke chudziutką ze wszystkie body mu sa takie duze, dekold ma do cycuszków. A cyrki przy cycku ... witaj w klubie ...
Ja zazdrosze tym mamom, które juz mogą swoim dzieciaczkom zakładac ciuszki rozmiar 62 , bo mój mały jeszcze 56 :-(, ale moze juz niedługo :sorry2:
Hello dziouszki:)

Mam pytanko:) Robiłyście może któraś dzieciaczkom badania krwi i moczu? Jak się pobiera mocz u dziecka? Czy badania krwi normalnie w laboratorium się robi czy u pediatry ??
Ja robiłąm badanie moczu, są takie specjalne woreczki, dla chłopca i dziewczynki. Małemu musiałam siusiaka do woreczka włozyc i przykleic woreczek. Ale tragedia z tym , siusiał mi mi po bokach a nie do woreczka, ale ociupinkę się udało :tak:.
Dziewczyny możecie mi powiedzieć czy przy każdym przebieraniu Maluszka smarujecie pupcie jakimś kremem???I czy używacie chusteczek nawilżonych czy wody samej:baffled:Bo mojej Małej takie maluśkie krosteczki na pupci się zrobiły-prawie niewidoczne-ale się je wyczuwa dłonią-a smaruje za każdym razem Balneum i nie wiem może to przez ten krem:zawstydzona/y:A jak u Was?
Ja przy kazdej zmianie pieluszki nie przemywam pupki, a uzywam husteczek nawilzajacych.
 
Lekarka kazała zmienić mleko z Nan AR na HA i dawać Esputicon i stwierdziła ,że nic więcej na bóle brzuszka nie poradzi jeśli nie karmię piersią :-:)-:)-:)-:)-(czuję się z tym okropnie bo naprawdę chciałam karmić piersią przetrwałam te wszystkie rany na sutkach i ból, ale jak malutka krzyczała, pluła, odwracała głowę to tego nie wytrzymałam, a teraz w piersiach pare kropelek, ponoć można odciągać aby laktacja wróciła, ale ja zwykle mam wolną tylko jedną rękę a tak się nie da bo mam ręczny odciągacz.

A nie chcesz spróbować SNS Medela wspomagający naturalne karmienie. Przyczepia się go do piersi i dziecko ssie pierś pijąc mleko modyfikowane ale to jego ssanie pobudza laktacje i w konsekwencji dziecko pije i mleko sztuczne i z piersi a zawsze można zamknąc kranik i może pic tylko z piersi?
 
Mamuski czy ktoras z Was ma moze zalecone podawanie maluszkowi mleczka modyfikowanego AR (antyrefluksowego)? Bo moja niunka pije,ale nie bardzo sie nim najada....mimo tego,ze ono jest gesciejsze..i nie bardzo wiem co zrobic..podaje Enfamil AR....

Co do przwijania maluszka to ja tez za kazdym razem uzywam chusteczek nawilżanych:)
 
dagulla - na pewno będzie dobrze! Trzymam kciukasy!

Mi Hania też z 56 wyrosła baaardzo szybko, teraz mamy 62 i 68, zależy z jakiej firmy.

monia - to jest właśnie najgorsze, że co lekarz czy terapeuta to inaczej mówią. My ćwiczymy 5 razy dziennie, ale tylko po 5 powtórzeń każdego ćwiczenia. Ciut może lepiej główkę podnosi, ale postęp na razie jest minimalny.
 
dagulla trzymam kciuki, żeby było tylko lepiej. Biedny ten twój synek. Musicie się tyle nacierpieć.

My już 62 nosimy, ale bywają też 56 zależy jaka rozmiarówka;-)
 
reklama
Kochane dzięki za rady co do fałdek na szyjce :-) Wykorzystam Wasze doświadczenie :-)

U nas w sumie od początku ciuszki 62. Miałam dosłownie kilka sztuk mniejszych ale to wystarczyło zaledwie na tydzień czy półtora, a później były za ciasne. Te 62 niektóre na początku były luźniejsze, ale za to teraz są akurat a niektóre nawet jakby przymałe się robią :-) Najśmieszniejsza sprawa wyszła z kombinezonem... Kombinezon 62 jest taki, że mała jeszcze prawie w nim pływa ale dla mnie wygodniejszy bo łatwiej się zakłada. I dziś wyjęłam tej samej firmy 68 oczywiście święcie przekonana, że moja córcia zupełnie w nim się zgubi, ale okazało się, że wypada mniejszy niż ten 62 :szok: no i rewelacyjnie na nią pasuje :-)

Dagulla trzymamy kciuki za Kacperka :-) Będzie dobrze Słonko :-)
 
Do góry