reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Moja ma taką chudą szyjkę, ze nie ma tam fałdek:-( i niestety co bym jej nie ubrała to ma wydekoldowne i dziwnie to wygląda.
Nie wiem czy nie przejdziemy na modyfikowane, bo juz nie wyrabiam z tym moim dzieckiem, od wczoraj ciagle cos jej nie pasuje i ciagle wrzeszczy, cycka nie chce, na butelke sie wczoraj rzuciała wypiła 50 ml i potem wszystko zwymiotowała i potem dopiero chciała cyca. Dzisiaj znów od rana cyrk, cycek nie pasuje:wściekła/y:
 
reklama
Hello dziouszki:)

Mam pytanko:) Robiłyście może któraś dzieciaczkom badania krwi i moczu? Jak się pobiera mocz u dziecka? Czy badania krwi normalnie w laboratorium się robi czy u pediatry ??
 
Dziewczyny możecie mi powiedzieć czy przy każdym przebieraniu Maluszka smarujecie pupcie jakimś kremem???I czy używacie chusteczek nawilżonych czy wody samej:baffled:Bo mojej Małej takie maluśkie krosteczki na pupci się zrobiły-prawie niewidoczne-ale się je wyczuwa dłonią-a smaruje za każdym razem Balneum i nie wiem może to przez ten krem:zawstydzona/y:A jak u Was?
 
Dziewczyny możecie mi powiedzieć czy przy każdym przebieraniu Maluszka smarujecie pupcie jakimś kremem???I czy używacie chusteczek nawilżonych czy wody samej:baffled:Bo mojej Małej takie maluśkie krosteczki na pupci się zrobiły-prawie niewidoczne-ale się je wyczuwa dłonią-a smaruje za każdym razem Balneum i nie wiem może to przez ten krem:zawstydzona/y:A jak u Was?

Moja też miała takie krosteczki i potem się to zaczerwieniło. Zmieniłam pieluszki na huggisy i smaruję pupę sudocremem i minęło.
 
Dziewczyny możecie mi powiedzieć czy przy każdym przebieraniu Maluszka smarujecie pupcie jakimś kremem???I czy używacie chusteczek nawilżonych czy wody samej:baffled:Bo mojej Małej takie maluśkie krosteczki na pupci się zrobiły-prawie niewidoczne-ale się je wyczuwa dłonią-a smaruje za każdym razem Balneum i nie wiem może to przez ten krem:zawstydzona/y:A jak u Was?

u nas takie maleńkie krosteczki były efektyem uczulenia na chusteczki nivea
ja smaruję za każdym razem ale kremem zrobionym w aptece - a czasem samruje Linomagiem
 
My smarujemy sudocremem.
Blizniaki u nas też różnie ze ssaniem cycka, ale zauważyłam, że kupki po moim mleczku lepsze i dzidziuś bardziej żywy. Może zjadłaś coś co nie pasuje malutkiej...
 
Hello dziouszki:)

Mam pytanko:) Robiłyście może któraś dzieciaczkom badania krwi i moczu? Jak się pobiera mocz u dziecka? Czy badania krwi normalnie w laboratorium się robi czy u pediatry ??
Ja niestety miałam tą "przyjemność" z 6 przez silną żółtaczkę bo podejrzewali że to przez infekcję dróg moczowych pobierali jej jeszcze w szpitalu i nawet położne nie dawały rady bo za każdym razem wychodziła im bakteria dopiero jak pobrały bezpośrednio do kubeczka to wynik wyszedł ok z dziewczynką są problemy bo musi być idealnie czysta pupa ale ogólnie to się kupuje takie specjalne woreczki na mocz samoprzylepne w aptece i czeka aż nasiusia , ponoć szybciej zrobi siku jak puścisz wodę z kranu i będzie słyszeć szum u nas pomogło:-)
a potem grubo nasmaruj skórkę bphantenem (u nas jest niezawodny na wszystko) albo jakimś innym który Wam pomaga bo ten klej niestety podrażnia :-(
a co do krwi to jak dostaniesz skierowanie od pediatry to na pewno Ci powie gdzie pobierają :tak:
 
edee24 z tego co mi mówil lekarz to jescze za wcześnie jest na takie podosczenie z plecków za rączki, tylko oni w ten sposób patrzą czy z mięsniami wszystko ok, bo jak się samemu robi to można niechcąco zrobić krzywdę jak jest za malutkie;-);-);-)

Też tak myślę, że lepiej samemu na razie się za to nie brać. Może po ukończeniu 3 miesięcy.

A u nas problemem jest odparzająca się szyjka (tyle ma fałdek na niej) :-( Jejku, czego ja już nie próbowałam i kończą mi się pomysły. Chyba najlepiej pomaga krem zbliżony do Sudocremu, bo dostałam z Niemiec właśnie na bazie cynku i rumianku... Ale mam trochę obawy, bo to jednak delikatna skórka :-(

Mi też Hania raz się na szyjce odparzyła, bo też taka zafałdkowana, że ciężko ją umyć wszędzie dokładnie. Smarowałam sudokremem i zeszło.

Zaraz muszę postudiować ten poradnik o noszeniu i pielęgnacji maluszka i się trochę w tej materii podszkolić. U nas minimalny postęp z podnoszeniem główki - czasem łaskawie kilkanaście sekund potrzyma ją w górze w leżeniu na brzuszku. Ale to ciągle jeszcze mało.
 
cze dziewczyny ja już sama nie wiem czy ja jestem czepliwa czy co ale ktoras z was wyslala fajną stronkę o pielegnacji i mi tez tak malutką kazała pielegnować i dała do tego jescze terapeutka 2 ćwiczenia ale neurolog wczesniej mowila ze pielegnacja juz nie wystarcza, a problem w tym że wydaje mi sie ze moja to za bardzo trzyma główke w gorze wspomne przy tym ze ma tedencje do optistocunus i dużą hipotonie osiowa w trakcie , i postanowilam ze nie bede czekac do nastepnej wizyty tylko umowilam sie do nastepnej terapeutki na 18 ona powiedziala mi że to jest duzy problem, i tez mi sie wydawalao ze za malo cwiczen dala tamta poprzednia. Zobaczymy jak to dzis bedzie wygladac :szok::szok::szok:
 
reklama
Dziewczyny możecie mi powiedzieć czy przy każdym przebieraniu Maluszka smarujecie pupcie jakimś kremem???I czy używacie chusteczek nawilżonych czy wody samej:baffled:Bo mojej Małej takie maluśkie krosteczki na pupci się zrobiły-prawie niewidoczne-ale się je wyczuwa dłonią-a smaruje za każdym razem Balneum i nie wiem może to przez ten krem:zawstydzona/y:A jak u Was?

hmmmm My przy kazdej zmianie pieluszki kremujemy pupę kremem Nivea przeciw odparzeniom lub Nivea kremem pielęgnacyjnym na zmianę, wycieram też zamiennie chusteczkami Nivea Soft&Care lub Pampers baby fresh i nigdy nie mialam ani czerwonej pupki ani żadnych krosteczek.Ale to wszystko zależy od skóry dzidziusia.
 
Do góry