reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Fifi robi 1 lub 2 kupki dziennie :tak: teraz od kiedy pije Nutramigen są już nie takie rzadkie tylko maja konsystencję plastelinki lub papki i całe szczęście ani jednego pasma śluzu:-p
 
reklama
no to moj maly po pierwsze znow nie sypia w nocy dzi pobil rekord do 6 rano nie spal, kupek sam nie robi mimo zmiany mleka no i jeszcze od wczoraj nie moze odbeknac po zjedzonym mleku i pozniej mu sie wszystko ulewa...
ja jestem wykonczona nockami i wogole dobrze ze chociarz w dzien sypia
 
Pytia a jak to jest u twojego maluszka, chodzi mi o to że moja już podnosi główkę ale jak ją probuje podnieść za rączki to nawet nie próbuje jej ciągnąć :-:)-:)-(a lekarze mówą że już powinna ciągnąć, czy u ciebie też tak jest?

U nas na odwrót. W leżeniu na plecach, podciągana za rączki nawet główkę dźwiga, ale jak leży na brzuszu, to najczęściej główkę skręca w lewo, kładzie prawie na płasko i wrzeszczy w niebogłosy :crazy:
 
Pytia moja tak samo jak Twoja Hania. Za ręce ślicznie się ciągnie aż do siadu, jak ją noszę na pionowo to też ładnie trzyma głowę ale na brzuchu to tylko przechyla na bok. Raz mi tylko ładnie potrzymała jak leżała naga po kompieli:crazy:
Natalka robi kupę raz dziennie a jak jej się zdarzy dzień nie zrobic to potem sie pręży i męczy.
 
U nas na odwrót. W leżeniu na plecach, podciągana za rączki nawet główkę dźwiga, ale jak leży na brzuszu, to najczęściej główkę skręca w lewo, kładzie prawie na płasko i wrzeszczy w niebogłosy :crazy:
pytia i kakusia to super że wasze maluszki podciagają główke gdy są podciągane do siadu :-):-):-)ponoć wiekszym problemem jest to ze maluszek nie podciaga główki do siadu niż nie podnosi główkę na brzuszku.:-:)-:)-(a kakusia tak jak napisałaś maluszek chetniej bedzie podnosił główke jezeli jest na brzuszku nago,:tak::tak::tak:
 
U nas na odwrót. W leżeniu na plecach, podciągana za rączki nawet główkę dźwiga, ale jak leży na brzuszu, to najczęściej główkę skręca w lewo, kładzie prawie na płasko i wrzeszczy w niebogłosy :crazy:

Pytia moja tak samo jak Twoja Hania. Za ręce ślicznie się ciągnie aż do siadu, jak ją noszę na pionowo to też ładnie trzyma głowę ale na brzuchu to tylko przechyla na bok. Raz mi tylko ładnie potrzymała jak leżała naga po kompieli:crazy:
Natalka robi kupę raz dziennie a jak jej się zdarzy dzień nie zrobic to potem sie pręży i męczy.

Dziewczyny, czyli mogę podnosić maluszka z plecków chwytając za rączki:confused:, bo tak też ćwiczą się mięśnie szyi ? tak :confused:
A jeżeli główka zostaje mu jeszcze trochę w tyle to też tak mogę robić ?nie zrobie mu krzywdy?
 
edee24 z tego co mi mówil lekarz to jescze za wcześnie jest na takie podosczenie z plecków za rączki, tylko oni w ten sposób patrzą czy z mięsniami wszystko ok, bo jak się samemu robi to można niechcąco zrobić krzywdę jak jest za malutkie;-);-);-)
 
http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf

polecam bo podobne sposoby noszenia, kładzenia na brzuszku na kolanach, przewijania pokazywała nam rehabilitantka - może wydaja się niezbyt proste ale to tylko na poczatku
póżniej jest naprawdę bardzo prosto

sprawdzie chociażby sam sposób przewijania z podnoszeniem jednej nóżki - okazuje się że w taki sposób podnosi sie pupę wyżej niż normalnie jak np. ja podnosiłam za pupę całą


a no i dobry patent pokazuję - gdy dziecko nie lubi leżeć na brzuszku - czyli ta pozycja na kolachach - nam akurat pokazywali ją aby małemu rozluźnić mięśnie karku bo zbyt mocno unosi głowę! :)

zwit. nie pokazał tylko sposobu podnosznia dziecka z pozycji leżącej do takiej gdzie dziecko leży plecami na naszym ciele - to wydaje się najtrudniejsze ale teraz jak już wyćwiczyłam to jest nam dużo łatwiej :-)




my mamy problem z kupkami - robi często ale ona jest wciąż wodnista z grudkami a czesto i bez ....
czyli rozumiem ( z waszych opisów) że powinna być już jednak jakaś "plastelinowa" czyli już jakby uformowana
 
Ostatnia edycja:
reklama
http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf

polecam bo podobne sposoby noszenia, kładzenia na brzuszku na kolanach, przewijania pokazywała nam rehabilitantka - może wydaja się niezbyt proste ale to tylko na poczatku
póżniej jest naprawdę bardzo prosto

sprawdzie chociażby sam sposób przewijania z podnoszeniem jednej nóżki - okazuje się że w taki sposób podnosi sie pupę wyżej niż normalnie jak np. ja podnosiłam za pupę całą


a no i dobry patent pokazuję - gdy dziecko nie lubi leżeć na brzuszku - czyli ta pozycja na kolachach - nam akurat pokazywali ją aby małemu rozluźnić mięśnie karku bo zbyt mocno unosi głowę! :)
zwit. nie pokazał tylko sposobu podnosznia dziecka z pozycji leżącej do takiej gdzie dziecko leży plecami na naszym ciele - to wydaje się najtrudniejsze ale teraz jak już wyćwiczyłam to jest nam dużo łatwiej :-)




my mamy problem z kupkami - robi często ale ona jest wciąż wodnista z grudkami a czesto i bez ....
czyli rozumiem ( z waszych opisów) że powinna być już jednak jakaś "plastelinowa" czyli już jakby uformowana

Co do kupek to dzieci mogą robić różne kupki, zależeć to może np. jak karmione jest dziecko sztucznie czy pije mleczko matki. KUpki i plastelinowate i rzadkie sa w normie byle nie sama woda. To ze dziecko robi teraz rzadkie to tez dlatego ze pije samo mleczko jak zacznie jesc inne pokarmy to kupka zrobi sie twardsza tak mi tlumaczyla pediatra.

Widze ze podalas link z P.Zawitkowskim, my mamy taka plyte z filmem instruktażowym gdzie jest wlasnie pokazane jak ukladac malego jak nosic po domku , jak ukladac do odbicia , jak maluszka zapakowac w huste itp. Ten film jest dodany do ksiazki pana Pawla Co nieco o rozwoju dziecka.
 
Do góry