reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

Maaga, sen, sen i jeszcze raz sen. To najlepsze lekarstwo na smutki. Wysypiaj się teraz na zapas, potem różnie z tym bywa ;)
Z facetem, cóż, oni też na swój sposób przeżywają ciążę, poród i ojcostwo. Też hormony im szaleją, naciska otoczenie. Przecież facet musi być dzielny i takie tam różne.
Głowa do góry, idźcie na dobrą kolację, cieszcie się sobą.
 
reklama
maaga - życie jest piękne! I nie można o tym nigdy zapominać :) Są złe chwile, o których szybko się zapomina i są PIĘKNE (nadejdą już niebawem), które będziesz chciała zachować we wspomnieniach jak najdłużej :) Głowa do góry! Ciche dni też czasami są potrzebne ... aby odpocząć od gderania facetów ;) Nie przejmuj się niczym, nie płacz, nie denerwuj - myśl o istotce pod serduszkiem, która teraz jest najważniejsza. A ona czuje każdą Twoją emocję. Cieszy kiedy Ty się cieszysz i smuci się wtedy kiedy Ty się smucisz.

YoungLady -
to, że Młody jest ciekawy świata to ja wiem :)
Do niedawna budził się w nocy bardzo, bardzo często i pomimo tego, że padałam na buzię to wstawałam bo wiedziałam, że mleczko w nocy jest najlepsze dla malucha. I dlatego, że w dzień jest taką kręciołką i interesuje go wszystko dookoła a nie jedzenie chciałabym aby nadal chociaż raz w nocy budził się na karmienie i nie zamierzam z tym walczyć :)))
 
dzięki dziewczątka :) aż łezka wzruszenia w oku się zakręciła :) no tak a mnie znów czeka przeprowadzka już myśleliśmy, że zatrzymamy się na dłużej a tu o trafilismy na chorą na głowę właścicielkę która wyrzuca nas ze stancji przez swoje widzi mi się... nie powiem ale podobno ciężarnych się z domu nie wyrzuca... no ale mamy już na oku mieszkanko malutkie wprawdzie ale dla naszej trójki w sam raz no i w ósmym miesiącu kolejna przeprowadzka mam nadzieję że ostatnia bo więcej to ja nie zniosę tym bardziej że ta teraźniejsza to aż na ósme piętro! Bogu dzięki za windę :) pozdrawiam
 
Myszy się babie zalęgną ;)))
A za windę to dopiero będziesz Bogu dziękowała, gdy po spacerze będziesz mogła z wózkiem i śpiącą dzidzią wjechać sobie spokojnie na górę - nie wyjmować malucha i targać jeszcze wózka na piętra ... ;)
 
Podobno doktor Ściana ( przyjmuje w Przychodni Zatorze) jest dobra. Ma też specjalizację z dermatologii. Tylko uważaj co przepisuje, często są to sterydy, całkowicie niepotrzebne.
Co dolega, może pomogę, mam dwójkę dzieci z AZS.
 
Mały ma krostki na buzi, sa to takie czerwone place z krostka w środku. Wezwalismy lekarza stwierdziła łzs.
No właśnie sterydy dostaliśmy, krostki zeszły, ale za tydzień pojawiły się znowu.

A ostatnio była taka kaszka widoczna tylko pod światło, i ta kaszka przeszła w czerwone krostki z buzi zaczęły schodzić pojawiły się pod brodą na klatce, brzuchu. Byliśmy u innego pediatry, poleciła zmienic płyn do kąpieli (uzywaliśmy oilatum soft), odstawić oliwkę Nivea, przepisała jakiś krem łagodzacy (dziś odbieram z apteki) podobno nie steryd.
 
Po pierwsze, gratulacje z okazji narodzin maluszka !!!! Jak poród ?
To tak: na pewno nie jest to atopowe zapalenie skóry ( Bogu dzięki ), to może być i łojotokowe zapalenie skóry, trądzik niemowlęcy (właśnie takie krostki z białym łebkiem) czy też zwykłe potówki. Wyrzuć oliwkę ( zatyka pory), ten krem łagodzący to pewnie jakiś witaminowy lub zwykła maść cholesterolowa. W czym pierzesz ? Może zaprogramuj pralkę na podwójne płukanie a potem wyprasuj ubranka. Do kąpieli polecam zwykły krochmal, w necie znajdziesz jak zrobić. Możesz też nawet wsypać ze dwie łyżki stołowe samej mąki ziemniaczanej do wanienki. Albo ugotuj płatki owsiane, super nawilżają. Ja do smarowania przetestowałam praktycznie wszystko. Bardzo dobre są kremy/balsamy z mocznikiem. Ja używam SVR Xerialine, dość drogi ( przez net ok. 55 zł), ale bardzo wydajny bo mała ilość wystarczy na jedno smarowanie. Następnie przyjrzyj się swojej diecie, czy nie spożywasz za dużo nabiału. Mleko to częsty winowajca wszelkich schorzeń skórnych. Ogólna zasada jest taka: im mniej kosmetyków, tym lepiej.
Pamiętaj, że steryd ( mam nadzieję, że lekarz nie przepisał kropli o nazwie Elocom) to ostateczna ostateczność i przepisuje się go na bardzo poważne zmiany.
Powodzenia, w razie wątpliwości pytaj.
 
reklama
Po pierwsze, gratulacje z okazji narodzin maluszka !!!! Jak poród ?
Dziękuje bardzo, skończyło się cc, mały nie dałby rady dołem 3 razy wokół głowy miał owinięta pępowinę. Dobrze, że położna w porę zareagowała że coś się nie tak dzieje. No i teraz mam takiego małego ssacza, który by sie najlepiej ode mnie nie odłączał 24h.

Wyrzuć oliwkę ( zatyka pory)
Oliwkę stosowaliśmy tylko do masaży brzuszka.

ten krem łagodzący to pewnie jakiś witaminowy lub zwykła maść cholesterolowa.
Teraz mamy przepisana maść Chlorchinaldin h, a ten steryd co wcześniej inny lekarz nam przepisal to Pimafucort

W czym pierzesz ?
Lovella, nasze w Draft - ten Sensitive&Baby

Może zaprogramuj pralkę na podwójne płukanie a potem wyprasuj ubranka.
A no muszę ustawić te dodatkowe płukanie. Prasujemy cały czas.

Do kąpieli polecam zwykły krochmal, w necie znajdziesz jak zrobić.
Raz kapaliśmy. Jak często można w nim kapać?

Następnie przyjrzyj się swojej diecie, czy nie spożywasz za dużo nabiału. Mleko to częsty winowajca wszelkich schorzeń skórnych.
No właśnie nabiału nie jadałam, ale zaczęłam. Lekarz poradził, by jeść nabiał, oczywiście bez szaleństw, bo szkoda moich kości.

Pamiętaj, że steryd ( mam nadzieję, że lekarz nie przepisał kropli o nazwie Elocom) to ostateczna ostateczność i przepisuje się go na bardzo poważne zmiany.
Cyba coś podobnego przepisał niestety poprzedni lekarz.
 
Do góry