reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

Znowu powraca temat krostek. Filip jest obsypany od 1,5 tygodnia.Lekarka podejrzewała nawet skazę białkową bo krostki się zlały na całej buzince i tak jak pisze Confi okropnie wyglądały gdy maluch potarł np o pieluszkę podczas snu. Pediatra dała nam maść z antybiotykiem i buźka pooli się goi.
 
reklama
U nas tez sa krostki,na buzi i karku, myjemy w oilatum. Czytalam o wysypce ''pierwszego miesiaca'' i mam nadzieje ze to jest to, bo jesli skaza bialkowa to nie wiem co bede jadla :baffled: musze malego poobserwowac
 
Witam
Mam pytanie o usg bioderek kiedy dokładnie je robiłyście?
Ja mam w książeczce napisane ze w 4 tyg i zapisałam się na poniedziałek i to będzie początek 4 tg nie wiem czy nie za wcześnie.:baffled:
 
jutro idziemy do lekarza po masc jakas,bo probowalam juz krochamlu,bo bratowa mi tez to poradzila.niestety nie pomaga w tym przypadku:-(uzywam krem z apteki polecony przez farmaceute,tez calkowicie naturalny.krostki zlewaja sie wlasnie w plamy cale i nie widze poprawy:no:czasami wydaje mi sie ze bledna,ale za momencik jest tak samo,a skorka strasznie szorstka:-(wydaje mi sie,ze to nabial bo jak zjadlam ostatnio na chlebie almette to zdecydowanie gorzej bylo i kolka sie okropna zaczela:zawstydzona/y:czytalam ze krostki od skazy nawet 3 tyg moga schodzic:szok:
ja tez nue wiem co bede jadla i dlatego jutro spytam lekarza co zrobic bo jako wege nabial u mnie to podstawa:sorry2:zostanie mi ryz z jablkiem i marchewka:sorry2:
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny. Ja w sprawie krostek.
u nas też są. od 3 tygodnia, czyli już 10 dni. tylko na buzi, bez czoła. kilka zauważyłam dwa dni temu na karku, tam gdzie obciera ubranko.
czytałam, rozmawiałam, pytałam i moim zdaniem to jest trądzik niemowlęcy. powodów może być kilka, od hormonalnego, po kontaktową reakcję na dotykane buzia przedmioty, czyli kocyk czy pieluszka. i u nas chyba właśnie jest to, bo czołem jak śpi ani leży sobie to niczego nie dotyka a resztą tak i tam są te zmiany.
ogólnie nie robię paniki, bo to po kilku tygodniach samo się. nie wygląda to dobrze, bo jak zwykły trądzik. malutkie takie krostki z białym czubkiem. Szybko blakną i wysychają. niestety pojawiają się nowe:-( Raczej nie zalecają zadnych środków na to specjalnie. wodą przegotowana kilka razy dziennie myśc buzię. ja myję jeszcze łapki, bo przecież ciągle się dotyka nimi. gdzies pisali, żeby to rumiankiem przemyać, ale byłabym z tym ostrożna. rumianek często uczula.

Nie wiążę tego z jedzeniem, bo od początku jem właściwie podobnie (prawie wszystko!) i nic nie było. no a do pediatry i tak idę pojutrze to pokazać, bo strzeżonego itd...
 
*AgA* usg mamy w 6 tygodniu, ogolnie pani chciala mnie zapisac na sierpien bo takie terminy u nas sa ale wyblagalam i udalo sie na jutro:tak:
 
Moj Kubus tez ma te krostki na twarzy i tylko na twarzy , dziewczyny nie wiecie czy dziecko moze miec skaze bialkowa na bialko zwierzece i objawiac sie wlasnie jakas wysypka,po zjedzeniu przezemnie np bialego sera?
 
reklama
Hej kochane,

Moja Mania jak miala 3 -4 tygodnie tez miala takie krostki i jak poszlam do pediatry to powiedzial mi ze to od moich hormonow. I dziecko jest jak czlowiek jak dorasta wyskakuja mu takie male pryszczyki, dal mi masc FREZYDERM cos na "A" sie zaczyna musialabym isc na gore i zobaczyc ale nie wiem czy w polsce jest...wiec jest rewelacyjna zeszly po 3 dniach (smarowalam buzke po kazdej kapieli, wlasciwie nadal to robie i nic mala nie ma). Krostki szybko zeszly generalnie ja wszystkie kosmetyki dla malej mam tej firmy (szampon/mydlo, balsam, do pupy (i sudocream) i jestem z niej zadowolona w czasie ciazy uzywalam tej firmy masc na roztepy i nie wiem czy mam jej to zawdzieczac czy mojej skorze ale nie zrobily mi sie wogle:-D:-D:-DTez slyszlam o krochmalku ale stosowala go moja kolezanka i mowila ze tez nie zadzial...

A jezeli chodzi o USG bioderek my bylismy jak mala miala okolo miesiaca...teraz za tydzien mamy pierwsze szczepienie ( w Grecji zaczynaja sie w 2 miesiacu zycia pierwsze szczepienie a potem juz sa co miesiac)...az sie boje napewno bedzie plakac :-(

Jezeli chodzi o jedzenie ( tez karmie piersia) mala na szczescie nie ma kolek (tfu tfu tfu) i ja jem prawie wszystko ( w malych ilosciach) i nic jej nie szkodzi, mysle ze o to chodzi trzeba jesc wszystko ale w malych ilosciach:)
 
Do góry