reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

A ja mam znowu problem z jedzeniem mojego synka. Proszę o jakieś rady ... :-( Czy nie uważacie, że mój malutki je troszkę za dużo? Najdlużej śpi 3h i zdaża mu się to raz na dobę. Inne jego drzemki to maksymalnie 1h. Synek je co godzinę, najdłużej wytrzymuje bez jedzenia 1,5h (z wyjątkiem tego trzy godzinnego snu wspomnianego wcześniej) i je wtedy 90-120ml (za każdym razem!). Jak dużo jedzą Wasze dzieci???
a Ty karmisz piersią czy z butelki?
To dośc istotne bo o ile mleko modyfikowane trzeba podawać w określonych dawkach tak mlekiem mamy nie można przekarmić maluszka. Ja czasem cały dzień mam ssaka przy cycu je mało ale często jednak nie obawiam sie o przekarmienie bo mleko z piersi jest tak dobrze przyswajane ze można podawać je bardzo czesto


tu masz schemat karmienia sztucznego, tak dla uspokojenia :tak:
2eykvu0.jpg
 
reklama
A ja mam znowu problem z jedzeniem mojego synka. Proszę o jakieś rady ... :-( Czy nie uważacie, że mój malutki je troszkę za dużo? Najdlużej śpi 3h i zdaża mu się to raz na dobę. Inne jego drzemki to maksymalnie 1h. Synek je co godzinę, najdłużej wytrzymuje bez jedzenia 1,5h (z wyjątkiem tego trzy godzinnego snu wspomnianego wcześniej) i je wtedy 90-120ml (za każdym razem!). Jak dużo jedzą Wasze dzieci???

Jak twój synek nie wymiotuje to znaczy, że tyle mleczka potrzebuje.Mój mały np. zajadał sie cycem, potem bywało tak że zwracał mleczko(nie mowie tu o ulewaniu tylko on zwrócał wszystko co wypił) i znów chciał jesć. Lekarka powiedziała, że ma bardzo silny odruch ssania i ze nie zawsze chce mu sie jeść, kazała oszukiwać go smoczkiem.
 
A ja mam znowu problem z jedzeniem mojego synka. Proszę o jakieś rady ... :-( Czy nie uważacie, że mój malutki je troszkę za dużo? Najdlużej śpi 3h i zdaża mu się to raz na dobę. Inne jego drzemki to maksymalnie 1h. Synek je co godzinę, najdłużej wytrzymuje bez jedzenia 1,5h (z wyjątkiem tego trzy godzinnego snu wspomnianego wcześniej) i je wtedy 90-120ml (za każdym razem!). Jak dużo jedzą Wasze dzieci???
Moja Mała je co 3 godziny. Czasami dopomina się częściej, ale staram się wówczas ją trochę przetrzymać albo daję jej herbatki. Karmień na dobę wychodzi nam zawyczaj 7, bo czasami zdarza jej się przespać czas karmienia. Wczoraj wieczorem spała nawet 5 godzin. Szkoda tylko, że to nie było w nocy. Zasnęła o 18.30 i spała do 23.30. Mała na jeden posiłek zjada około110-120ml.
 
Cześć mamunie :)
A my właśnie wróciliśmy do Warszawy z 5-cio dniowej wycieczki do rodziców do Radomia.
Mała tak rozpieszczona przez babcie że szok. Nie umie sama zasnąć (bo cały czas była w ramionach), nie płacze, nie marudzi, ale zasypianie po jedzeniu zajmuje jej z pół godziny, jak zamknie oczy, to za chwilę otwiera i tak do skutku.

Było oczywiście super, miałam wszystko podstawione pod nos, dzidzia opiekę jak się patrzy. Aż się sama rozleniwiłam.
A co jadłam w te 5 dni :cool: Widać że teoria, że jedzenie mamy ma średni wpływ na dziecko się sprawdza.
Z ciekawych rzeczy jadłam:
sałatkę meksykańską (z cieciorką, czerwoną fasolą, kukurydzą, sosem czosnkowym itd)
Pieczone udka kurczaka
Barszcz biały
pieczarki duszone
duszone warzywa (marchewka, seler, papryka czerwona, zielona)
wędliny (swojską kiełbasę, kaszankę)
różne ciasta (drożdżowy makowiec, biszkopt z kremem truskawkowym, pączek)
nawet 2 pierogi z mięsem i kapustą :)
owoce (morele, truskawki, czereśnie)
Niunia zdrowiuśka - zero kolek, biegunki, czy krostek :tak:
 
Mam pytanie czy macie moze cos takiego u dziewczynek tzn.w pipce na wargach pojawily sie takie male biale kropeczki ten sluz jest tez jeszcze troche ale te kropki mnie martwia chociaz dzis bylam na wizycie u lekarza i zagladal tam ale nic nie mowil......hmmmm
pomozcie prosze!!!!!!
 
Mam pytanie czy macie moze cos takiego u dziewczynek tzn.w pipce na wargach pojawily sie takie male biale kropeczki ten sluz jest tez jeszcze troche ale te kropki mnie martwia chociaz dzis bylam na wizycie u lekarza i zagladal tam ale nic nie mowil......hmmmm
pomozcie prosze!!!!!!
krystyno 30 też mam córeczkę ale u niej nie ma takich krostek, Myślę, że powinnaś to poobserwować, może to potówki albo inne noworodkowe coś :-)
 
krystyna - kurcze - nie pomogę. Moja Mała miała tylko 2 razy ten śluz, żadnych krostek nie zaobserwowałam.. Nie wiem, może to jakieś pieluszkowe sprawy?? Ja przy każdej pieluszce smaruje jej wargi i pupkę jakiś kremem ochronnym (Hipp, Nivea-pielęgnacyjny, Bephanten) bądź oliwką, i odpukac nic się nie dzieje dotej pory...

moniqsan - chyba przestanę się "pieścic" z tym jedzeniem:tak:. Tyle rzeczy mnie omija:-D.. Spróbowałam czereśni - to fakt - była natychmiastowa "sraczka".. Jem (od 1 tygodnia) ogórka i pomidora na kanapkach i też nic wielkiego sie nie dzieje.. Zobaczymy co z resztą:-D
 
hejka
moja mala cala buska w krostkach od kilku dni:-(ale na szczescie nie swedza....wyeliminowalam nabial od wczoraj,ale prawdziwa przyczyna chyba sa jogurty truskawkowe ktore jadlam normalnie:confused2:Z Weroniczka nie mialam takich problemow pokarmowych wiec nawet nie pomyslalm,ze zaszkodza:no:narazie sprobuje generalnie z nabialem,jak krostki zejda to powoli sprawdze od czego to bylo i czy moge jednak pic moje kochane mleczko:sorry:jutro do lekarza idziemy zeby sprawdzil czy pomimo krostek reszta jest ok i co na nie zaradzic....czy ktores z Waszych malenstw mialo wysypke alergiczna?jak tak to jak dlugo schodzila po odstawieniu alergenu?
 
hejka
moja mala cala buska w krostkach od kilku dni:-(ale na szczescie nie swedza....wyeliminowalam nabial od wczoraj,ale prawdziwa przyczyna chyba sa jogurty truskawkowe ktore jadlam normalnie:confused2:Z Weroniczka nie mialam takich problemow pokarmowych wiec nawet nie pomyslalm,ze zaszkodza:no:narazie sprobuje generalnie z nabialem,jak krostki zejda to powoli sprawdze od czego to bylo i czy moge jednak pic moje kochane mleczko:sorry:jutro do lekarza idziemy zeby sprawdzil czy pomimo krostek reszta jest ok i co na nie zaradzic....czy ktores z Waszych malenstw mialo wysypke alergiczna?jak tak to jak dlugo schodzila po odstawieniu alergenu?
a jestes pewna ze to alergia? Mój maluch na trądzik niemowlęcy i wygląda to na prawdę paskudnie, szczegolnie po nocy jak przykładał głowkę do poduszki i ogólnie po rozgrzaniu ciała. Mówią ze to samo ustapi ale słyszałam ze mozna złagodzić objawy kąpiąc malucha w lekkim roztworze nadmanganianu potasu tak by woda była leciutko różowa (jeśłi ma te krostki na całym ciele) a jeśłi tylko na buzi to wystarczy przecierać ja krochmalem ( łyżka karoflanki rozpuszczona w 5 łyżkach zimnej wody i wlana do litra wrzątku) taki kisiel...czy działa nie wiem ale spróbowac warto bo to środek całkowicie naturalny
 
reklama
nam lekarka wczoraj na te krostki ma tylko na buzi kazała kąpać w oilatum to jedyna skuteczna metoda tak powiedziała
 
Do góry