reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

hej
nasza mala tez uwielbia kapiel....czasem przewijanie mniej...a czasem nawet przespi je w nocy:)
naszczescie pierwsza kapiel to tatus i ja przeprowadzilimy pod okiem poloznej....ale w szpitalu jej nie lubila:)
jednak co dom to dom...i mniej stresu ...
 
reklama
barmanka-mój mały podobnie jak twoja córcia. W kąpieli jest nawet spokojny, ale jak go rozbieram i tuż zaraz po kapieli krzyczy tak , że chyba wszyscy sąsiedzi go słyszą.Zabiegi kosmetyczne byłły udręką. Teraz jak tylko go wyjmę otulam go ręczniczkiem, a potem jak smaruje oliwka to przykrywam go pieluszką, tak żeby czuł się bezpiecznie.
 
a mój na oidwrót nie lubi się kąpać wrzeszczy tak że aż się zanosi a jak tylko go wyjmę to zaraz spokój zauważyłam że Kamilek mniej płacze jak woda jest cieplejsza

A z innej beczki to maluszek jest dziś bardzo niespokojny sama nie wiem co mu jest cały czas mi ulewa nawet herbatką kupke zrobił taka walną myślałam że się uspokoi ale nic cały czas marudzi
 
Magloss ja kilka postów temu pisałam to co mi połóżna wytłumaczyła. Mianowicie między 3 a 6 tyg zycia dzieci występuje kryzys laktacyjny. To nie znaczy że ty masz mniej mleka, albo że jest mało wartosciowe tylko dzieciaczek nie ma siły jeść. I je krótko usypia na cycu i zaraz po odłożeniu do łóżeczka jest głodny. Musisz przeczekać i nie podawać mleka sztucznego bo jak dziecko pije z butli to mniej sie męczy i dłużej śpi a twoja nieunormowana jeszcze laktacja może ulec przez to znacznemu zmniejszeniu lub zanikowi jak bedziesz mniej przystawiać do piersi. Podobno do 6 tyg normuje sie poziom mleczka.

Mam nadzieje że Cię pocieszyłam, bo ja tez zastanawiałam się nad ilością czy jakością mojego mleka jak po trzy noce nie spałam.
 
Mianowicie między 3 a 6 tyg zycia dzieci występuje kryzys laktacyjny. To nie znaczy że ty masz mniej mleka, albo że jest mało wartosciowe tylko dzieciaczek nie ma siły jeść. I je krótko usypia na cycu i zaraz po odłożeniu do łóżeczka jest głodny. Musisz przeczekać i nie podawać mleka sztucznego bo jak dziecko pije z butli to mniej sie męczy i dłużej śpi a twoja nieunormowana jeszcze laktacja może ulec przez to znacznemu zmniejszeniu lub zanikowi jak bedziesz mniej przystawiać do piersi. Podobno do 6 tyg normuje sie poziom mleczka
nooo to teraz już kumam co nie co :sorry:
wypisz wymaluj moje dziecię :tak: co 1,5-2 w ciągu dnia woła do cyca, dłużej je, je na raty (a to se cycka wypluje, a to trzeba poczekać kilka minut aż znowu mu się zachce - bo jak go odstawię to zaczyna piąstki ssać). dobrze że chociaż nocki nie są takie ...
no to jeszcze 2 tyg i powinno być lepiej :-) jak dożyję :baffled::rofl2:
 
Hej kochane,

Barmanka nie wypowiadam sie na temat temperatur ale uwierz ze chcialabym troche chlodu dzisiaj bylo 38 stopni...juz nic nie mowie:szok:Jezeli chodzi o kryzys laktacyjny moja mala ma juz prawie 8 tygodni i rzeczywiscie szybciej ssie i krocej ale nadal wola czesto o cycka wiec wydaje mi sie ze to zalezy od dziecka lub od jakosci mleczka...

Moja mala tez czasami jest taka marudna tzn. przy cycku szarpie sie i przewraca nozkami dzisiaj na przyklad tak bylo to jej sciagnelam mleczko i dalam z butelki ( mysle moze slabo leci) i bylo to samo, wiec wydaje mi sie ze pewnie naszym dzieciaczkom cos nie odpowiada dlatego sie tak szarpia, tez sama trace glowe pieluszke ma sucha jedenie jej daje wycalowana i wypieszczona jest ehhhh...jeszcze zauwazylam ze jak tak sie szarpie czasami to dlatego ze jest spiaca i nie moze usnac:sorry:

Jezeli chodzi o przybor wagi moja Mania urodzila sie 3557 gramaria jak wychodzilam z kliniki miala 3400 a po tygodniu przybrala tylko 30 GRAM!!!!! przez 6 dni!!!!!!!!!!wiec ja mialam nerwy okazalo sie ze to przez podwyzony poziom bilerubiny i miala tez zoltaczke...teraz przez miesiac przybrala 600gram za to teraz przez 19dni przybrala okolo 600gram wiec jak liczylam okolo 35gram dziennie..wiec sie nie martwcie kazde dziecko ma swoj rytm jedno bierze duzo na poczatku a potem malo a inne malo na poczatku a potem nadrabiaja jezeli jest zdrowe i nic dzieciom nie dolega to nie ma sie co martwic:-D:-D:-Da ja czekam na kupke od mojej mani...kiedy ona ja zrobi, lekarz powiedzial ze musi wchlaniac caly moj pokarm a malo idzie na kupke....czekam.:tak:
 
kurczę coś w tym jest bo mój mały tez kaprysi podczas jedzenia. ja słyszałam ze jak przystawiamy dziecko do pełnej piersi to z poczatku leci takie rzadkie mleczko bogate w cukier, potem dopiero leci to tłustsze bogate w białko i tłuszczyk , a że dziecku trudniej je wypić to czesto się zniechęca i rezygnuje... ja Damiana czesto troszkę oszukuje i zamiast zmieniac piers przystawiam go uparcie do jednek tak długo aż napije się tego tłustego mleka i się nasyci. Położne mówiły by za szybko nie mzieniac piersi bo wtedy dzidziuś wypija dwie dawki tego słodkiego mleka które syci je tylko na chwilkę , potem znów robi się głodne a my mamy wrazenie ze nic nie robimy tylko karmimy :tak:
 
kokoszka... 38stopni :szok: łoooo matko, niby super, lato w pełni, ale kurna chyba bym nie chciała na 100% się z tobą zamienić :sorry: tak fifty fifty bym się zamieniła ;-) :-D
cieszę się że córka podskoczyła już na wadze, wiem jakie to ważne dla nas świeżo upieczonych mamusiek :tak:

confi - a ty wiesz że ja robię tak samo :sorry: też jak mało pociągnie mi z jednego cyca, albo niby ciągnie dłużej ale co trochę wypluwa - to też kolejną razą daje tego samego cyca :tak::-) niech sobie synek nie myśli że będzie cwańszy od mamusi :-p :rofl2: :rofl2:
 
Bardzo dziekuję wam za pomocne odpowiedzi!
I rzeczywiscie, synek ma teraz wiekszy apetyt, tzn. Wiecej je na jednym posiedzeniu, a co za tym idzie, wypija to mleczko, ktore jest pod koniec karmienia, tzn. To bardziej syte. Bo faktycznie do tej pory pil malymi porcjami i czesto , a to oznacza, ze spijal tylko to slodkie mleczko, mniej wartosciowe.
Jesli chodzi o ilosc pokarmu, to nie narzekam, jest nawet sporo.
Poki co, nie bede wiec probowac ze sztucznym.
Aha, dwie ostatnie noce maluszek przesypial juz 2-3 godziny, a wiec rewelacja ! :))
mam nadzieje, ze juz tak zostanie - oczywiscie i ze bedzie coraz lepiej;))
 
reklama
A ja mam znowu problem z jedzeniem mojego synka. Proszę o jakieś rady ... :-( Czy nie uważacie, że mój malutki je troszkę za dużo? Najdlużej śpi 3h i zdaża mu się to raz na dobę. Inne jego drzemki to maksymalnie 1h. Synek je co godzinę, najdłużej wytrzymuje bez jedzenia 1,5h (z wyjątkiem tego trzy godzinnego snu wspomnianego wcześniej) i je wtedy 90-120ml (za każdym razem!). Jak dużo jedzą Wasze dzieci???
 
Do góry