reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

hej kokoszko w szwajcarii podobnie z tymi szczepieniami....
a jakiej firmy napisz te kosmetyki i ten krem na krostki!!!!!????
a to usg z waszej woli czy jak bo mnie nikt mi nie mowil zebym poszla na to badanie ???tak samo morfologia??lekarz mi nic nie mowil:szok:jestem zielona i sie stresuje gdzie mam sie o tym dowiedziec?????
nastepna kontrola i szczepienia za miesiacjakmala bedzie miec dwa miesiace!!
POMOCY
 
reklama
Witam;-) Piszecie o krostkach u waszych maluszkow.Mój Filipek tez je mial(ale tylko na policzkach i bródce) i takze wygladało to dosc nieprzyjemnie:-(.Ale w Boze Ciało odwiedziła nas siostra mojej mamy i poradziła mi zebym wykapała małego pare razy w Kalium-30 tabletek ok.6zł(takie malutkie, ciemne, tableteczki-nadmanganian potasu). Wrzucalam jedna do wanienki z woda i woda momentalnie zrobiła sie fioletowa.Nie pozostawia zadnych przebarwien na ciałku malenstwa.U mnie juz po pierwszym razie było widac znaczna poprawe.A dzisiaj miał na buzce juz tylko dwie chrostki.U mnie Kalium spisało sie na 6:-D:-D:-D:-D.

PS.Jak kąpie synka w Kalium to nie uzywam zadnych innych kosmetyków do mycia-tylko i wyłącznie samo kalium.A po kąpieli oczywiscie oliwka.
Pozdrawiamy:happy2::happy2::happy2:
 
krystyna 30 o morfologii tez nic nie wiem, w przyszlym tygodniu mamy szczepienie wiec moze lekarz zleci. O usg bioderek mowila mi pediatra przy wypisie ze szpitala a skierowanie kazala wziac od lekarza zajmujacego sie dzieckiem w przychodni.
 
Jeśli chodzi o krostki, to zastanówcie się czy czasem dziecko nie ma kontaktu z czymś wypranym w ""dorosłym" proszku. Mój syn do trzeciego miesiąca miał fatalne krosty na policzkach do momentu gdy mąż wpadł, że to od naszej pościeli, której nie wyprałam w "Bobasie". A Mały rano zawsze leżał u nas w łóżku właśnie na prawym albo lewym boku. Gdy tylko wyprałam pościel z dnia na dzień krosty wyblakły i zniknęły.
 
hejka
my dzis bylismy w gp i poprosilam o wizyte u mojego lekarza,bo jest the best i bada bez prosb i gadania:tak:oczywiscie na krostki powiedzial,ze ABSOLUTNIE to nie skaza,bo wg nich czegos takowego to nie ma chyba:confused:ale byc moze truskawkowe jogurty,ale tez watpi.powiedzial,ze jesli byloby to uczulenie to jak dotykaloby sie mocniej krostek to by nie blakly przy naciku.a te blakna.stwierdzil,ze on obstawia na moje hormony w mleku i ze samo zejdzie i faktycznie dzis od rana duzo bledsze sa a czolko gladziutkie juz:tak:
 
Witam serdecznie wszystkie mamy
Mam miesieczna coreczke ,jest na mleku modyfikowanym,problem w tym ze kilka dni temu zmienilismy mleko bo mala miala kolki i własnie od kilku dni wychodza jej krostki na policzkach,skroniach,kilka po oczkami i dzis zauwazyłam pare na ramionka,pokazuja sie zwykle nad ranem sa czerwone a niektore z biała kropka w srodku poczym w ciagu dnia bledna i schodza,i teraz nie wiem czy to reakcja na zmiane mleka czy uczulenia czy ktoras z Was miała podobny problem prosze pomozcie
z gory dziekuje pozdrawiam
 
Witajcie
Ja troszke z innej beczki, moze już ten temat omawiałyście ale mam pytanie....macie jakiś pomysł na Dzień Ojca ????
Zastanawiam sie co miłego zrobić dla meża w imieniu Maleństwa.
Na razie jest pomysł kartka i bukiecik kwiatuszków.
Czy myslałyście o czyms fajnym czy wogóle będziecie jakos wyszczególniać ten dzień?
 
dorota81-przykro mi nie pomogę, mój mały jest na piersi

AgA-ja wyparzyłam taką fajną ramkę w jysk, z jednej strony na zdjęcie a z drugiej jest plastelina(może modelina)w której sie odbija rączkę lub nóżke, bardzo mi sie to spodobało.I pamiątka na cale życie:)do tego może jakiś malutki bukiecik

dziewczyny mam problem
Wiem, że juz było napewno o tym ,ale mój mały od kilku dni ma kolki. Strasznie sie przy tym męczy. macie jakieś sposoby, żeby ulżyć maleństwu????
Położna poradziła mi espumisan, ale farmaceuta powiedział, że to dopiero powyżej miesiąca, a mój ma dopiero 3 tygodnie.
Sama nie wiem co robić, strasznie mi go żal jak się tak pręży. masuje mu brzuszek, ale nie wiem czy to coś daje.
 
aneteczka - spróbuj INFACOL, używam go odkąd mały skończył 2tyg :tak:
najpierw podawałam przed każdym jedzeniem, potem stosowałam 3x dziennie, teraz daje 2x dziennie.
ma pomarańczowy smak, mój synek go lubi ;-)
 
reklama
Hej kochane,

Krystyna 30 ten krem nazywa sie (firma) FREZYDERM wysylam ci strone po angielsku .:: Frezyderm ::. i ten do twarzy to wlasnie FREZYDERM "Atoprel".Mam nadzieje ze go znajdziesz, kiedy idziesz na szczepienie z mala? Jezeli chodzi o USG bioderek, wyslal nas pediatra poniewaz moja mala byla ulozona w brzuszku glowa do gory (pod zebrami) i jak mi ja wyjmowali podczas cesarki, mala wyszla pupka i pediatra powiedzial ze mogla miec nozki zle ulozone...i chcial zobaczyc czy nie ma krzywych :-(i na USG wyszlo ze wszystko jest wporzadku z nozkami sa proste i sliczne!!!

Wiecie co dziewczyny mam problem z dziaslami i bylam wczoraj u dentysty i mialam je "robione" dluga hstoria co mi jest...Pozniej tak mnie bolaly ze caly czas bralam proszki przeciwbolowe bo nie dalam rady i musialam malej dawac mleko modyfikowane ( karmie piersia ale przez leki na jeden dzien musialam uciac)i zauwazylam ze moja corcia je malo (przecietnie 70ml) ale czesto - tyle z butelki a z piersi nie wiem ile je z piersi mam nadzieje ze sie najda...w sumie jak ja wazylam to nabiera na wadze...dziewczyny ktore karmia piersia jak sprawdzacie ze wasze dzieci sie najadaja????:confused:
 
Do góry