reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze zdrowie, samopoczucie, wizyty u lekarzy...

Oli. B - ja jeżdże do Bielańskiego. Z tego co zauważyłam to nawet skierowania nie wołają. Idziesz zarejestrować się w poradni K, dostajesz karte na KTG i czekasz w gigantycznej kolejce :-). Badania wykonują od 9-18
 
reklama
Kochaniutkie ja po KTG oczywiscie kolejka na patologii byla czekalam troszke ale wolalam czekac niz isc na KTG na porodowke bo znowu bym z szoku nie mogla wyjsc !!!
Moj skarb sobie dzis jaja robil i uciakal i kopal i lezalam ponad 50 min pod KTG myslam ze polozna zerkie i pusci mnie do domu a ona do mnie ze musze czekac na lekarza bo skurcze sie zapisaly i ona nie wie co teraz... No nic lekarz puscil mnie do domu bo nie ma miejsc nawet jakby cos :-D w ogole dzis przeludnienie i nie maja gdzie odsylac bo sa tylko 2 szpitale w Bydgoszczy gdzie jest porodowka i z tego drugieo to od wczoraj odsylaja do tego mojego bo tam tez nie ma miejsc, dzis kobitki w 42 tyg czekaly czy je przyjma czy do domu !!! Na patologii lezaly te co na porodowke powinny sie udac SZOK !!!
No i przy okazji zapytalam o ten moj wynik na GBS i jest ujemny nie mam tych paciorkowcow :-)
Nastepne KTG w poniedzialek jak do zyje bo mam skurcz za skurczem
 
U mnie wreszcie coś się dziać zaczyna. Gin stwierdził , że do terminu nie dotrwamy w dwupaku, bo szyjka skrócona i rozwarcie > 1 cm. Do tego są skurcze , których ja nie czuję ? Tzn. często robi mi się dziwnie gorąco, a potem mam wrażenie iż młody się niesamowicie wierci. Może to to? No i powoli mam odstawiać leki podtrzymujące. Jeszcze godzinę temu się cieszyłam, teraz łapię doła, że nie zdążę porobić ostatnich badań, dokupić czegoś potrzebnego...typowa gonitwa myśli.
 
No u mnie na ostatnim badaniu w poniedzialek wszystko OK. Młody mial ponad 3600 g, lozysko III stopień dojrzałości, szyjka skrocona mocno, ale zamknieta. Dostalam 2 dodatkowe tabletki Fenoterolu ( obecnie 8 tabletek ) bo brzuch twardy, a na KTG skurcze sie pojawiły.
Obrzęki od jakiegos czasu sie pojawily szczególnie na stopach, ale dlonie tez zaczeły mi puchnąć.
Byle do poniedziałku :-)
 
Ja dziś byłam na kontroli ciśnienia - położna zrobiła mi 4 pomiary; jeden za pomocą zwykłego ciśnieniomierza zegarowego (pomiar wyszedł niepokojący 140/92) oraz 3 kolejne za pomocą jakieś superczułej aparatury szpitalnej - no i tu już było wszystko w porządku, czyli ciśnienie w normie:-D Poza tym rutynowo sprawdziła również próbkę moczu oraz tętno dzidzi - wszystko wyszło w porządeczku:tak: W poniedziałek mam się zgłosić na kontrolę do przychodni, ale powiedziała, że nie ma się czym martwić - więc wychodzi na to, że pokulam się do porodu niewywoływanego w terminie wybranym przez moje dziecię:tak:
 
reklama
Tricolor rozumiem, że specjalnie czekałaś na jakiś mój lapsus - no to ciesz się, udało Ci się czepić;-):-p. A oczywiście jak wszystkie wiedzą - chodziło o MOJĄ próbkę moczu:tak:
 
Do góry