reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie, samopoczucie, wizyty u lekarzy...

Beata 1980 polecam bardzo USG 4 D, my to badanie zrobiliśmy w ostatni czwartek w prywatnym centrum medycznym bo na Fundusz takiego nie robią. Jeszcze na samą myśl mam gęsią skórkę. Koszt jakiś jest ale wrażenia nie do ocenienia:tak:. Dziecko widac bardzo dokladnie, twarz ze szczegółami, mimikę, każdy paluszek, stopki... widziałam jak sie przeciąga, ziewa, rusza rączkami, nóżkami, ssie ksiuk ...niesamowite wrażenie. A do tego dają zdjęcia (stop klatka na filmie tam gdzie chcą rodzice) i film na płycie. Nasz film oglądaliśmy może ze sto razy;-):-D
Lenka na tym etapie lekarz oceniał u nas serce dziecka, mózg, kręgosłup, ustalał szczegółowe parametry dziecka, poza tym ilośc płynu owodniowego, usytuowanie łożyska, stopień jego dojrzałości...
Zarówno na USG w 12 tygodniu jak i teraz w 20 tygodniu ciąży był ze mną na badaniu nie tylko mąż ale i córcia i nikt nie robił problemu. Z grzeczności;-)zapytałam tylko czy tak można.
Płeć w tym czasie może być określona... jeśli dziecko okaże się łaskawe:-D nasze nie było. Miało zaciśnięte nóżki, tak więc tajemnica jest nadal nieodkryta:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Inja ja juz zarezerwowalam sobie wizyte ale dopiero na 28 lutego bede juzw 27 tyg, wiec dziewczyna w recepcji powiedziala ze bedzie slicznie widac.Chcielibysmy sie tez upewnic co do plci maluszka .
 
Po 30 tygodniu robiliśmy Madzi takie badanie tylko bez filmu bo w lublinie w 2005 roku jeszcze z filmem nie było mamy tylko zdjęcia ale są rzeczywiście piękne. W takim etapie dziecko jest już duże i całego ciężko zobaczyć ale lekarz widzi co trzeba i dokładnie ocenia. Pewnie w 27 tygodniu będzie w sam raz. Nie będziecie żałować:tak:
 
Kalina robiliśmy to badanie w ostatni czwartek (20 tygodni i 3 dni ciąży)

Podaję link: USG w ciąży: 2D, 3D czy 4D? | parenting.pl
tu jest wiele informacji o USG 2, 3 i 4D
ale chyba najkrócej mówiąc
- Obrazowanie 3D, czyli trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu i wnętrza macicy, uwidaczniającą również ruchy płodu. Oprócz bardzo dokładnych obrazów dziecka, uzyskujemy również przekroje anatomiczne, ułatwiające rozpoznanie wad wrodzonych.
- Obrazowanie 4D, czyli obrazowanie trójwymiarowe w czasie rzeczywistym, umożliwiające obserwację ruchów płodu, pracy serca i dostarczające wielu informacji niedostępnych w badaniach tradycyjnych. Oprócz tego, że oglądacie film z waszym malcem w roli głównej na monitorze w gabinecie to dostajecie nagrany na płytę.

3D umożliwia tylko zdjęcia no bo jeśli jest to rekonstrukcja obrazu to nie jest akcja ... w czasie rzeczywistym
Dzięki obrazowaniu 4D można wykryć takie, niewielkie pod względem rozległości, wady wrodzone jak:

  • - rozszczepy wargi
  • - rozszczepy podniebienia
  • - polidaktylia (dodatkowe palce)
  • - zniekształcenia dłoni i stóp
  • - niewielki rozszczep kręgosłupa.
  • Obrazowanie 4D odgrywa dużą rolę m. in. w diagnostyce zespołu Downa dzięki możliwej precyzyjnej ocena kości nosowych płodu, czyli parametru bardzo ważnego w ocenie ryzyka wystąpienia tej choroby.
Serdecznie pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny,

U mnie też dzis kiepsko z samopoczuciem. Już od tygodnia męczę się z przeziebieniem i mam dość. Nos mam już strasznie otarty od chusteczek, spać nie mogę bo ciężko się oddycha. Do tego jeszcze jakieś słabe ciśnienie dzisiaj i nie miałam siły zwlec się z łóżka :-(

A propos alergii, to myślę że taka od oliwki nie ma wpływu na dzidzię. Ale te poważniejsze alergie chyba mają. Moja siostra, która ma alergię prawie na wszystko, robiła rozeznanie, bo się starają zajść, i lekarz jej powiedział, że musi bardzo uważac. Muszą nawet oddać świnkę morską, bo alergia siostry może uszkodzić układ nerwowy bobaska. Alergie to teraz okropna i bardzo powszechna sprawa.

Ciekawe jak to jest z tą płcią dziecka :-) Sprawdzałam w kalendarzu chińskim i powinna być dziewczynka. Według tego co piszecie o owulacji - chłopiec. W poniedziałek się okaże - mam nadzieję, że da się podejrzeć :-D
Witajcie dziewczeta, dawno mnie tu z Wami nie bylo, ale duzo sie dzialo...Ollutka, widze ze jestes mojego rocznika, z tego co piszesz, no i jak u Ciebie z tą płcią wyszlo!?Wlasnie my planowalismy wg tego kalendarza lunarnego dziewczynke i hurra! Udalo sie! A jestem bardzo ciekawa jak wyszlo u Ciebie...napisz, bo to sie rocznikiem sprawdza i data poczecia a u nas byl to wlasnie wrzesien jak i u Was. Poza tym to wiecie...jak ja nie mialam brzucha do 5 miesiaca tak nie mialam, poszlo mi w biodra i znajomi pytali gdzie ten brzuszek? a teraz pod koniec 5 jak mnie wystrzelilo to szok!brzusio sie pojawil i pod koniec dnia jest znacznie wiekszy, a to ze jest czesto twardy to myslalam ze tak ma byc, a jak to jest? ma byc miekki? napiszcie mi prosze i ostatnio od paru dni mam takie bole jak skoncze siusiac, boli mnie prawa strona jak wstaje z toalety jakby jakies delikatne skurcze!Dziewczyny a co Wy tam macie za detektory? Nic nie wiem...sam sobie cos tam badacie? chyba nie jestem na czasie :) serdecznie was pozdrawiam
 
Fajnie, że opisalaś to USG 3 i 4 D. Tez mam zamiar zrobic je sobie za jakies 2 tyg. Fajny prezent na walentynki sobie z mężem zrobimy :-)

No, a dzisiaj idziemy do gina. Boję sie jak cholera :baffled: Niby nie ma czego, a jednak jakis dziwny strach jest.
Zrobilam sobie w sobotę badania krwi no i niestety mam niska hemoglobine ( 10,2 ) i zwiazane z tym krwinki czerwone, za to biale mam ponad normę. Inne wyniki ok.
W poprzedniej ciazy bralam zelazo 2 x dziennie po 100 mg no i odatkowo jakies tam wit, a teraz biore tylko 1 tabletke 80 mg ( wit tez ). Juz ostatnio lekarz mnie pytał ile tego żelaza biore i stwierdzil, że jak na razie to ta jedna tabletka mi ystarczy, ale teraz to pewnie mi dolozy więcej :-(Zreszta juz nie istotne ile tego będe brała byle wyniki sie poprawiły.

Wagę chociaz mam w normie :-) Dzisiaj rano mialam 63,4 kg, a powinnam mieć 63,6.

Jak wróce od lekarza zdam relację :-)

O ile sie nie mylę to jeszcze ktos dzisiaj ma wizytę :-) Kalina_malina ty chyba ?
 
O ile sie nie mylę to jeszcze ktos dzisiaj ma wizytę :-) Kalina_malina ty chyba ?

Tricolor, ja muszę czekać na wizytę aż do 11 lutego - to ponad 2 tygodnie! Ale czekam na relację z Twojej :tak:

Inja, wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :-D Ja chyba też zrobię to 4D, głównie po to, żeby zabrać córeczkę, żeby mogła zobaczyć braciszka/siostrzyczkę :tak: Mam nadzieję, że płeć też będzie bardzo dobrze widać!
 
reklama
Do góry