reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty , usg

Zaczarowana nie wywalczę. Żadna ciezarna nie dostaje od niej. Jedyne wyjście to powrót do mojego gin i tak zrobię 18.02
 
reklama
Moja dzisiejsza wizyta w szpitalu była bardzo udana, bardzo mili ludzie, wszystko dokładnie wyjaśnione, bo mój mąż miał wiele pytań :)
Z dzidzią wszystko dobrze, nóżki, rączki, paluszki, wszystkie kości, bijące serducho, brzuszek też w porządku. 69.3mm w pozycji optymalnej, kiedy się rozciągał albo rozciągała 72.00mm. Rozmiary odpowiadają tygodniowi 13+1 czyli trzy dni do przodu, ale termin porodu nie ulega zmianie.

Przezierność w normie, teraz czekam na całościową analizę i wyniki testu potrójnego.
 
Ostatnia edycja:
AleksandraMaria, gratuluje udanej wizyty:-)
A u Was standardowo wykonuje się test potrójny czy miałaś wskazania czy tez samam chciałaś? Pytam, bo ja się długo zastanawialm czy robić i jednak zrezygnowałam...:cool2:
 
Loleczka całe badanie przesiewowe trisomii 21 i 18 jest tutaj robione standardowo (chociaż trzeba na nie wyrazić zgodę), test z krwii jest uzupenieniem usg i dopiero po analizie tych dwóch części dostanę wynik. Nie miałam żadnych specjalnych wskazań, ale wiadomo, że usg nie daje pewności nawet przy przezierności w normie, więc stwiedziłam że warto sprawdzić.
 
o s tez tak jest ze robia badanie trisomii 21 i musielismy na to wyrazic zgode...myslalam ze to o tym caly czas rozmawiamy, mowiac o tych badaniach 1trymestru...wiec co w polsce sie go nie robi??
 
Gratulacje wszystkich wizyt :)

Piekneeeee dzieciorki :)


Apropo trisomni...to badanie krwi to pic na wode fotomontarz. To tylkomstatystyka. Wiecej niz polowa podwyzszonego ryzyka okazuje sie bledem systemowym.
Moja pani genetyk nawet nie kazala w te papiery zagladac.
W holandii nie mozna zrobic badania usg genetycznego bez tego z krwi. To sie chyba test zintegrowany nazywa.


Tak na prawde jedynym sposobem na sprawdzenienczy dziecko jest zdrowe to amniopunkcja. Ale i ona nie daje 100%pewnosci.
 
Ostatnia edycja:
reklama
gratuluję wizyt!!!

my bylismy we wtorek na genetycznym,wszystko w porządku, maleństwo ma 48,5 mm i waży 48g,teraz czekamy jeszcze na wyniki testu papa... niestety nie ujawniło co ma między nóżkami :-D
 
Do góry