reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

nimfii- to fajnie macie my mamy tylko jedną przychodnie i tam już stare babki to stoją o 6 rano żeby być pierwsze, badania robią od 8 do 9 chociaż jest niby do 10 czynne,ale to już zostawiają to godzinke właśnie na donoszenie moczu i glukoze. Pewnie stare baby będą sapać jak mnie poproszą przed nimi bez kolejki :p właśnie pisałam do koleżanki jak jest i właśnie tak jak pisałam wołają pierw osoby na krzywą cukrową... ale będzie marudzenie już to widzę hehe
 
reklama
Kasiente, Margana dacie radę z glukozą, ja pójdę za jakieś 2 tygodnie, powodzonka lasencje:-)
no ja mialam obciazenie 50 wiec czekalam 1h;) nie ma tragedii:)z tym ze potem sie czulam jakbym litro coli wypila, troche fe...

Ja też za jakieś dwa tygodnie idę na glukoze, a powiedzcie u was w przychodni jest tak, że na glukoze macie pierwszeństwo bez kolejki i wchodzicie pierwsze, bo u nas na cukier zawsze wołają pierw i dopiero robią dalej innym. Chodzi pewnie o to, że my musimy mieć pobraną wcześniej krew zwyczajnie i po wypiciu glukozy za godzinke.
hm...to zalezy od laboratorium. Ja weszlam z siuskami, zostawilam je, pani mi z palca pobrala krew i z zyly. Z zyly pewnie na morfo ogolne. Dala mi do wypicia glukoze i powiedziala ze po godzinie od momentu wypicia mam wejsc sobie bez kolejki od razu. Akurat nikogo nie bylo dzis na badaniach wiec mialam spokoj;)

A jelsi u ciebie jest tak ze panie biora skierowania i najpierw biora tych co maja obciazenie robione to pewnie was poinformuja ze po gdzinie lub dwoch, zalezy od dawki glukozy, mozecie sie zglaszac:) nie ma stresa:)

ja odebrałam rano wyniki glukozy myślę że jest ok. glukoza na czczo 76mg, poziom glukozy po 2h po obciążeniu 75g - 84mg tylko martwi mnie jedno u mnie dopiero 22tc 3dniu a już dostałam skierowanie na te badanie nie za wcześniej.
andrzelika1989 u mnie wyglądało to tak ja wcześniej zadzwoniłam do laboratorium że w poniedziałek przychodzę na badanie glukozy pani kazał być o 7.15 bo tak otwierają no i przyjechałam na tą godz.była już jedna pani ale laborantka widziała że ja na glukozę no i mnie pierwszą zawołała na badanie;-)
hm..ja na glukoze dostalam skierowanie po ostatniej wizycie a to byl 20-21tydzien, a glukoze zrobilam dopiero dzisiaj bo jutro mam wizyte. A kiedy Ty masz wizyte? bo moze trzeba bylo poczekac jeszcze? bo to ponc od 24tc sie robi.

Sandra- dziwne bo wiesz, cukrzyca ciazowa nie ma zwiazku z tym czy w rodzinie jest cukrzyca lub wysokie BMI. W ciazy organizm moze splatac figla takiego ze mimo ze w rodzinie wszyscy zdrowi ty mozesz miec cukrzyce akurat. Ja sie modle zeby mi ten cukier nie skoczyl......bo sie zacznie zabawa z mierzenim cukru i dietka i wyliczaniem indeksu glikemicznego. Chociaz szczerze mowiac czulam sie dosc zle po tej glukozie, byc moze dlatego ze tam duszno na maxa bylo w labie a ja w dlugim ekawie bo lalo. Ale sie czulam jakby mnie telepalo. Jakby za duzo tego cukru bylo i mialam za duzo energii przez to.
 
kasiente dziś miałam wizytę i pytałam właśnie lekarza czy nie za wcześnie ta glukoza jest robiona to powiedział że nie że niektóre ciężarne robią już w 20tc, jeśli w pierwszej ciąży była glukoza podwyższona ufam mojemu lekarzowi bo co mam zrobić nie będę się przez to zamartwiać

dziś wizyta była krótsza a to dlatego że w piątek miałam połówkowe, sprawdził łożysko, i tętno serduszka wszystko ok ciąża rozwija się prawidłowo.
Następna wizyta 17.08 do zrobienia tylko morfologia i mocz i wizyta u internisty EKG, też macie taką wizytę do zaliczenia u internisty:-)
 
andrzelika pewnie bedzie tak jak piszesz bo jak juz zauwazylam wiele osob nie toleruje tego gdy inni (np ciezarne) maja pierwszenstwo w kolejce z jakichs wzgledow. :sorry:
 
kobiety..mam problem..byłam wczoraj u gina i z usg wychodzi, że dziecko wielkością jest na 29 tydzień..a to jest 24..ponad miesiąc różnicy to już bardzo dużo..a, że wiem, że ciąża ma na pewno 24 tyg to wychodzi na to, że urodzę jakieś 7 kilowe dziecko.. dzisiaj jadę znowu do jej innego gabinetu na lepszy sprzęt, bo tamten pozostawiam wiele do życzenia i jest szansa, że to sprzęt kłamie..ale jak nie to pewnie wyląduję na patologi ciąży i nie wiem co dalej..pierwsze dziecko urodziłam 4560 gr teraz miałam nadzieję na mniejsze..krzywą cukrzycową robiłam w zeszłym tyg i wszystko ok, wszystkie wyniki w normie..poza wymiarami dziecka..
 
aqua nie zamartwiaj się, może urodzisz duże dzieciątko ale nie zakładaj juz 7 kg dzidziusia:) trzymam kciuki za wizytę, oby rozwiała Twoje wątpliwości
 
aqua nie jest powiedziane, że drugi dzidź musi być bardzo duży, dzieci bardzo indywidualnie już na tym etapie się rozwijają, najważniejsze, że jest ciągły harmonijny rozwój:)
 
Aqua a zazywasz jakies witaminy? Bo kiedys czytalam ze to tez powoduje ze dziecko rodzi sie duze. Moj Kuba wazyl 4.5kg a tez nie mialam cukrzycy i wszystkie wyniki w normie dlatego teraz wit lykam co 2 dzien bo sie boje zeby znowu wielkoluda nie urodzic ;)
Mam nadzieje ze to blad maszyny i nastepne badanie wyjdzie dobrze ;)
 
Witaminy biorę Matruelle, to, że będzie takie duże to sama lekarka się obawia po tym wczorajszym usg..dlatego nie chcąc mnie straszyc kazała mi dzisiaj przyjechac do jej innego gabinetu na lepszy sprzęt(też na nfz)..mam nadzieję, że tu będzie choc trochę lepiej.. trzymajcie kciuki, bo ja już sama nie wiem co o tym myśleć..
 
reklama
Do góry