reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Ja wczoraj odebrałam wyniki mam słabą morfologię znów żelazo dostanę a co do glukozy to potrzebuję porady na czczo było 96 po 1 h 141 i nie mam pojęcia czy to w normie czy tez nie ;) może ktoś sie oriętuje?
 
reklama
ponko bardzo dobrze ze mialas to echo serca wykonane :) Lepiej sprawdzic wczesniej.

Pamietam taka mame z porodowki, której coreczka mialam podejrzenia wady serca ale dopiero po porodzie jej to wykryto. Biedna lezala chyba ze 2 tyg w szpitalu bo nie chcieli jej wypuscic do domu poki nie zrobia badan. A mama tez zalalmana bo ilez mozna siedziec w szpitalu? Ja po 4 dniach mialam dosc tego miejsca...


Bryszka
Test obciążenia glukozą | Ciąża, objawy ciąży, kalendarz ciąży, poród, połóg - parenting.pl
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,badanie,1591011,1,test-obciazenia-glukoza,index.html
To chyba norma byla do 140 ale jakby twoj wynik byl zly to by ci ktos powiedzial? Mnie zawsze mowily pielegniarki ktore oddawaly mi wyniki.
 
Doczytałam sie gdzies tam że norma po 50g to 140 a ja mam 141 nie wiem czy to już problem czy nie... może to ta nutella ;( w ilościach sporych a do tego słodkie owoce ;( i lody ;( w poniedziałek mam wizytę to lekarka mi powie co i jak ;( aż się boję te moje panie z laboratorium nic nie mówią one takie niemiłe są wiesz zawsze traktuja ludzi jak intruzów nawet jak z góry ze szpitala przychodza po wyniki to tez są mało uprzejme ;(
 
Aj no to nie zazdroszcze przychodni.... Zreszta ja mam od razu na wyniku napisane jaka norma jest przekroczona wiec wiem na czym stoje. moze ten jeden punkt to nic strasznego ;) A najwyzej powtorzysz badanie jak ci lekarz karze.
Nie wiem czy na taki wynik ma wplyw to co sie jadlo dzien wczesniej, ale mysle ze tylko to sie liczy ile glukozy pijesz, ale nie wiem, bo jeszcze nie gadalam z ginem na ten temat.
 
ponko dobrze że z dzidzia wszystko dobrze:)
Bryszka nie zamartwiaj się, może to ta nutella, lekarz Ci wszystko wyjaśni i tak jak nimfii wspomniała, najwyżej będzie kazał powtórzyć badania
 
justynaz- gratulacje zdrowego serduszka mam nadzieje, że jak piszesz czas szybko zleci do porodu :)
margana- piękne foteczki no i dziudziunia się ujawiniła gratulacje :)
 
Bryszka, nie masz się czym martwić, jakby Ci wyszło 200, to wtedy można schizować, ale wynik masz dobry
 
Dzięki dziewczynki:-)

Majuśka tych fotek to jest wiecej i jeszcze filmik, na którym dzidzia do nas macha:-)

ponko całe szczęście, ze wszystko w pożądku!

Bryszka glukoza na czczo jest ok. A po godzinie jesli norma jest do 140 to wydaje mi się, ze ta jedynka nie robi wielkiej różnicy. Lekarz Ci wszystko wyjaśni, ale myśle, ze nie ma co sie zamartwiać na zapas!
 
reklama
My już po wizycie.zacznę od tego iż zabrałam ze sobą mojego mężulka, żeby zobaczył kogo "zmajstrował", był tak słodko ze stresowany, co się i mnie udzielało. na początku standard pytan jak to ostatni miesiąc minął, blelel, potem badanie ręczne, szyjka rzekomo w porządku. potem już tylko wyczekiwane usg. moja kruszynka oczywiście była tak "aktywna" że hohho. ale miała taki śliczny malutki nosek i ta rączka w górze, takie długaśne paluszki. waży 400 gram i mierzy 16-17 cm, gin powiedziała że to wsumie ostatni raz kiedy tak można dzidzię w całości zmierzyć. jeszcze pooglądała, posłuchała maleństwo wszystko ok. czas na płeć. jakby mnie przeczucia nie zawiodły, że nie będzie chciało pokazać.pomęczyła mi trochę brzuch a ta mała cholera chyba sobie trochę spała bo niechciała się obrócić, jakoś nóżki miała zgięte i zasłaniała swoje wdzięki, ale prawdopodobnie będzie dziewczynka,nic na 100%. przy kolejnej wizycie mamy to dokładnie sprawdzić.ale że mój już by chciał dokładnie wiedzieć to wybieramy się na 3D, ale qwa nie mogę się dodzwonić. zdjęć oczywiście nie mam, bo jakże nfz.a i przez ostatnie 4 tyg przybrałam 2,5 kg czyli wsumie 5 kg. to tak by w skrócie.
a wsumie to jestem w szoku bo myślałam że będzie chłopak, choć wszyscy w około mi ostatnio powtarzali że dziewucha, mężowi to uśmiech z twarzy nie z chodzi, bo chciał swoja Zosię, najważniejsze że zdrowa:)
i dostałam na obciążenie glukozy 75 i aż dwie godziny będę musiała siedzieć:(
 
Do góry