reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

No to super Madzia udanego odpoczynku Ci zyczę!!

Dziewczyny napiszcie cos bliżej o tych kontrolach z ZUSU, jak to wygląda, czy to wyrywkowo, czy każdego, o co sie pytają...tak z ciekawości pytam... :)
 
reklama
Mnie gin straszyl kontrola z ZUSu ale sie nie doczekalam ;-) na pewno nie kontroluja kazdego, tylko jakos losowo.
 
madzia737- super, że się udało i sobie odpoczniesz ;)
majuska1- ja nie mam pojęcia jak wygląda taka kontrola w ciąży wiem, że mają prawo sprawdzić a tym bardziej jeśli pracodawca zarząda, jak ja byłam chora na jelita to mój pracodawca na mnie kontrole wysłał i musiałam zjawić się w Wrocławiu u rzecznika zdrowia żeby to sprawdził to wypytuje cię o wszystko bada i zbiera dokumenty twoje, a jeśli nic ci nie jest dostajesz odrazu karte,że jesteś zdolna do pracy i na drugi dzień musisz iść,a tam uzdrawiają czasem chorych, całe szczęście mi uznali,że mam prawo do chorobowego :p a moja szefowa myślała, że symuluje...
 
Jak pisała Nimfii sa to kontrole wyrywkowe ja np nie miałam jak narazie moja sąsiadka miała w ciązy dwa razy!!!
Podobno lepiej gdy lekarz nie wystawia zwolnienia na gługi czas od razu ja dostaje na 3 tyd potem znów itd....
Jesli cię nie zastaną musisz mieć solidne wytłumaczenie ja na taka ewentualnośc pójdę do mojej rodzinnej i poproszę o karteczke że byłam w tym czasie u lekarza, choć ja raczej siedzę kamieniem w domku...Bardziej prawdopodobne są kontrolę na zlecenia pracodwacy. I niestety zus troszkę zaostrza się w tych kontrolach bo jest mu to nie na ręke Ty nie pracujesz pracodawca nie odprowadza składek a ZUS musi zapłacić 100% wynagrodzenia, u mojego Ł. tylko dziś poszły 3 na l4 ciążowe a w ostatnim czasie ok 6-7 dziewczyn....
 
No tak ,ale taka kontrola w ciązy to tylko chyba wtedy jeśli masz na L4 wpisane,ze musisz leżeć czyli kod 1,ja mam ,ze nie musze leżeć,czyli mogę sobie chodzić gdzie chce,więc się nie obawiam.
A jeśli chodzi o wskazanie przez pracodawcę to przeciez dajemy im zaswiadczenie o ciązy,więc chyba nie mają podstaw,zeby nam nie wierzyć i takich kontroli raczej nie robią ;-)
 
Bryszka cały czas masz go przy sobie ;-)
andrzelika1989 Nim się obejrzysz a juz będziesz miała malucha na świecie ;-)
Madzia737 dobrze że ci sie udało ;-) odpoczywaj
 
Mysle ze kontrole to raczej wymysl ZUS niz pracodawcy ;) a u nas w firmie na L4 ciazowym bylo rownoczesnie z 10 dziewczyn i zadna nie miala kontroli te 2 lata temu, wiec nie wiem jak to moze byc teraz, ale lepiej miec na uwadze to ze moga oni zapukac do drzwi.
 
jakiś czas temu przeczytałam opinie że cięzarówki na L4 to nieroby i złodzieje:szok:
że od Państwa kasę wyciągamy i takie tam... tylko któż by policzył ile wcześniej państwo wyciąga z kieszeni podatników??? Płacimy równo a jak chciała do gina na nfz to za dwa miesiące termin dostałam!!!!!!I nikogo nie obchodzi że od początku ciązy na lekarza i badania wydałam już 1000 zł!!! a do końca ciązy jeszcze trochę zostało a przeciez w zamian za to że płacę podatki powinnam być otoczona nalezyta opieka!!!! Tylko cóż znaczy mój czy nawet nasz głos????
 
Bryszka nawet moja kuzynka uznala ze ciąża to jest choroba XXI wieku i że teraz kazda ciężarna siedzi na L4 ile jej sie podoba - od tamtego czasu nawet nie mam ochoty sie widziec z ta kuzynką. Może zmieni zdanie jak sama zajdzie w ciąże - za jakies 20 lat :p
 
reklama
Do góry