reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

Powinno się unikać prawego boku, bo z prawej strony biegnie żyła zbierająca krew z dolnej części organizmu więc jak się leży na prawym boku dzidzia ją uciska i krążenie jest gorsze. Mogą puchnąć nogi , gorzej krew odpływa z nerek czy od łożyska. Jak się chwilę poleży dramatu nie ma ale jak się da to lepiej na lewym boczku ;))
A ja myślałam,że tak jest jak się śpi na plecach????A na bokach można-choć lewy jest najodpowiedniejszy?
 
reklama
Zaleca się ogólnie lewy. Ta żyła biegnie przy kręgosłupie po prawej stronie. Jak się śpi nas plecach dzidzia gniecie i żyłę i kiszki- niedobrze. Na prawym też niekoniecznie. Najzdrowiej na lewym zwłaszcza jak ktoś ma problem z puchnięciem, podejrzenie np hipotrofii i inne nieprawidłowości ;)


Mniejszy zastój w krążeniu mniejsza szansa na żylaki i żylaki odbytu ;)

A i jeszcze mniejsza szansa na omdlenia, spadki ciśnienia i zawroty głowy ;)
 
Ostatnia edycja:
Zaleca się ogólnie lewy. Ta żyła biegnie przy kręgosłupie po prawej stronie. Jak się śpi nas plecach dzidzia gniecie i żyłę i kiszki- niedobrze. Na prawym też niekoniecznie. Najzdrowiej na lewym zwłaszcza jak ktoś ma problem z puchnięciem, podejrzenie np hipotrofii i inne nieprawidłowości ;)


Mniejszy zastój w krążeniu mniejsza szansa na żylaki i żylaki odbytu ;)

A i jeszcze mniejsza szansa na omdlenia, spadki ciśnienia i zawroty głowy ;)
Mój lewy bok już mi posłuszeństwa odmawia:-D
 
ja już mam nerwoból z lewej strony w biodrze więc nie wiem jaka pozycja mi zostaje :-)
ale nam lekarz mówiła, że można na obu bokach spać, bo nie wiadomo jak się łożysko ułożyło, można też na wznak ale trzeba sobie jakiegoś klina podłożyć z jednej strony pod plecy, żeby trochę je zrotować :tak:
 
Cześć dziewczyny, ja mam pytanie jeszcze odnośnie tej cholestazy, nie orientujecie się czy Aga miała jakieś inne objawy oprócz swędzenia skóry? od kilku dni juz swędzi mnie skóra nie bardzo no ale zawsze, jutro mam się stawić w szpitalu i sama niewiem co robić czy jechać dzisiaj na ip czy zaczekać do jutra :(((
 
Ja czesto spie na prawym, bo tak mi wygodnie (raz tak, raz tak) :-)
Ja jutro ide na badanie, to zrobie sobie te proby watrobowe, bo tez mnie czasem skora na brzuchu swedzi (myslalam, ze to z tego, ze sie rozciaga), a nie zaszkodzi zrobic :-) Tez Was na brzuchu nieraz swedzi czy nie?
 
reklama
Składka miałam tylko swedzenie wewnetrzna strona dłoni i stóp. Potem doszły łydki, plecy,uda. Podają mi lek co 8h. Jeszcze swedzenie nie ustapilo. Dopiero po weekendzie zrobią wyniki.
Anastazja jak tam wyniki ?
 
Do góry