reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

reklama
Moja Gin uważa, że godzinne KTG na leżąco jest nieludzkie i że to na pewno wymyślił facet. Dlatego ja mogłabym nawet wstać na chwilę gdyby mi było bardzo źle. Ostatnio położna u Niej w gabinecie przepraszała mnie już po pół godziny, że się zagapiła i że tyle "musiałam" siedzieć.
Poza tym taka godzina na plecach podczas porodu może spowolnić albo nawet zatrzymać akcję.

Co lekarz to inne podejście...
 
Ja miałam robione jak leżałam na patologii w 24-25tc. Upierdliwe to było, bo aż 4 x na dobę, do tego Pola była jeszcze tak malutka, że cały czas zwiewała spod tych czujników po całym brzuchu :)
Z tego co wiem to standardowo się nie robi, dopiero w dniu terminu porodu i ewentualnie później jeśli akcja się nie zacznie do dnia wyliczonego z OM. Wcześniej to chyba tylko jak są jakieś wskazania (np. twardnienie brzucha, słabe ruchy lub brak ruchów dziecka, skurcze), albo jak lekarz po prostu lubi mieć rękę na pulsie :)
 
Ja też nie liczę. Najczęściej jak się mała rusza, to 10 ruchów mam już naliczone po 3 minutach, ale potem ma fazę spokoju przez kilka godzin. No i są takie dni, że najwyraźniej nie ma ochoty na gimnastykę, a są takie, że usiedzieć nie mogę.
Np. dzisiaj grzeczniusia. Aż za bardzo. Sprawdzony sposób na Polę jak się nie rusza to przejażdżka autem - brykanko murowane :) Ciekawe, czy tak lubi, czy wręcz odwrotnie... :)
 
reklama
Ja też nie liczę. Wolę nie, bo przesadzę w drugą stronę i zamiast być spokojniejsza, to będę wariować:-)
Znam już godziny aktywności malucha, jak się położę i jak jem, a w nocy mam spokój zazwyczaj;)
 
Do góry