reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

Strzyga nie denerwuj sie!!!!!!!!!! stres jest najgorszy!!!!!!!!! Wszystko bedzie dobrze, 36tydz to juz koncowka ciazy, wszystko jest rozwiniete, maluch sam da sobie rade!!!!! Bedzie maly, ale nie masz gwarancji, ze duzo by przybylo do 40tyg, jedne rodza sie malutkie inne wielkoludy (osobiscie wole malutkie), nie denerwuj sie tym, na swieta bedzie juz malec ze ho ho :)))) i nowy rok przywitacie razem!!!! Ja to bym chciala juz rodzic i czekam z dnia na dzien na ten moment!!!!!!!
Kochana juz wszystko za nami, ciaze sa donoszone i od 36 tyg mozesz smialo rodzic, a po cc maluszek nie bedzie wykonczony a Ty szybko sie pozbierasz, bo masz dla kogo!!!!!
Trzymam mocno kciuki, bedzie dobrze, glowa do gory!!!!!! :***
 
reklama
oceanica no niestety jednorazowe usg są droższe nawet od tych, które wykonuje się prywatnie, ale na regularnych wizytach.... ale co tam nie to najważniejsze - ważne, że kluseczka zdrowa :)
 
Strzyga z tego co wiem to wszystkie leki podtrzymujące, pessary itp. ściąga się w 36 tygodniu więc to musi być naprawdę bezpieczny tydzień :)

oceanica ale masz wielką kluske w brzuchu:D
 
O ludzie... ile za usg?? Ja robiłam 2 razy prywatnie ale płaciłam po 100 zł. No i ta wizyta u mnie w Olsztynie trwała 30-40 minut- wszystko obejrzeliśmy
Oceanica- ja chodze na NFZ- są 4 usg- ostatnie w terminie porodu. Ale to są założenia gdy wszystko jest ok- ja miałam już 3 dodatkowe i lekarz już zapowiedział następne. Przy podejrzeniu hipotrofii chyba powinni dodatkowo sprawdzać... Chociaż przepisy są tak zamotane że pewnie każdy może je inaczej zinterpretować
 
Strzyga - leż dużo i myśl pozytywnie. :angry:Ja też leżę lub siedzę - nic nie robię - no wczoraj się zapakowałam, jeszcze dopakuje laktator i będzie wszystko. Biorę luteinę ale wieczorem brzuch mi twardnieje bardzo. :szok:
Moja mała też nie jest duża ale moja ginka mówi , że powinna sobie dać radę z oddychaniem a to najważniejsze. :-)
 
Więc czuję się oszukana ;D! No nic zapłaciłam i jakoś to przeżyje. Mamuśka mówi, że jak skończę specjalizację to sobie odbije na pacjentach;p I tak się nakręca spirala nienawiści ;p I teraz mi biadoli przez telefon jaka to kruszynka bo ja przecież ważyłam ponad 4 kg i mój brat też i dziecko musi odpowiednio ważyć.
 
I teraz mi biadoli przez telefon jaka to kruszynka bo ja przecież ważyłam ponad 4 kg i mój brat też i dziecko musi odpowiednio ważyć.

to tak jak moja teściowa jak dowiedziała się, że w 30 tc dziecko waży 1680g to powiedziała,ze tak mało przeze mnie bo mało jem:zawstydzona/y:a jak mało jem widac po moich 16 kg na plusie.
 
Witam się wieczorową porą :).

Dzisiaj miałam wizytę i stwierdziłam, że gdyby nie te 5 tyg do końca to zmieniam lekarza, bo ten mi zaczyna na nerwy działać. Jak wizyty na kasę chorych to nic nie powie praktycznie, on taki dziwny, taki hmm... mechaniczny? A prywatnie to i porozmawia i powie więcej. Niestety prywatnie nas nie stać, ale wiem, że po porodzie zmieniam lekarza na 100%...

Zbadał mnie dowcipnie, jak już wyszłam z gabinetu dotarło do mnie, że nic nie powiedział nt szyjki, jaka jest, wypisał leki, gdzie mi powiedział dawkowanie że mam sobie przeczytać z ulotki, a cena 3 leków w najtańszej aptece na mieście 78 zł! Wykupiłam tylko żelazo (wydawało mi się, że hemoglobina 11,7 to jeszcze nie jest tak źle) i jeden lek na lepszy "moczyk", jak to określił i jutro na badanie mam zawieźć (też swoją drogą przez noc chyba aż tak się nie poprawi, a wyniki też nie były najgorsze, skoro w szpitalu nic na ten temat nie mówili).

Niby się miałam stawić na początku stycznia ( za 4 tygodnie dopiero, w okolicach terminu!), ale że ten "moczyk" to mam za tydzień przyjść z wynikami... No nerwica mnie bierze na niego powoli ;/.

No i za 2 tygodnie mogę odstawić fenoterol i wtedy coś czuję, że raz dwa i będzie dzidzia :).
 
Hej Dziewczyny
na początek Ala, Aniaaa, Dorotka gratuluję bezproblemowych wizyt.
Cha_ga, Pola Mama2011 nie martwcie się będzie dobrze.
Strzyga nie denerwuj się lekarze wiedzą co robią. Na pewno wszystko będzie dobrze. Odpoczywaj dużo, weź relaksującą kąpiel, jedz coś dobrego. Dziewczyny piszą o pozytywnych zakończeniach takich sytuacji więc będzie dobrze. Myśl pozytywnie. Nastawienie psychiczne jest bardzo ważne. Sama u siebie to zaobserwowałam.
Oceanica 2stówki to przesada. Ja płacę 60zł i mam nawet po pół godziny robione usg z tymi przepływami robione.

Ja wczoraj byłam na kontrolnym usg i Maluszek waży już około 3010g. Z tymi wielkościami w pomiarach są różnice. Główka wychodzi na większą w stosunku do kości udowej i brzuszka. Ale przepływy są w porządku więc Mały sobie radzi. Łożysko się nie starzeje, bo podobno czasem się szybko starzeje. Mam tylko problem z wymazem, bo wyszły bakterie i mam brać antybiotyk i dopochwowo jakiś drugi.
 
reklama
Do góry