reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG

reklama
Kurcze Strzyga będzie dobrze, musi być dobrze. Z tego co piszesz w razie czego mały będzie miał już 36 tygodni, da radę doskonale na pewno:) Nie bój się, nasz stres i zdenerwowanie tylko szkodzą dzieciątku. Postaraj się teraz wyciszyć i zrelaksować, na pewno dałoby to lepsze rezultaty niż stres kochana. ja trzymam mocno kciuki, żeby wszystko poszło super u Ciebie!
 
Kiedy on jest taki maleńki... Mam nadzieje, że przekroczy chociaż 2500 do tego 36 tygodnia. A na razie idę się położyć. Jak się śpi, to się nie myśli :)
 
Strzyga z Synkiem będzie dobrze, 36 tc to już duży chłopak. a co do cc nie wiem czy teraz jakoś lepiej robią, ale w listopadzie moje 2 koleżanki miały i tylko najgorzej wspominają pierwsze 12 godz, po 3 dniach nie czuły juz w ogóle, ze miały jakąś operacje

A co do wagi, to tylko waga szacunkowa, może tak naprawdę waży więcej. A po 2 waga nie ma tu ogromnego znaczenia ile dzieci rodzi się w termienie a nie mają wagi nawet 3 kg i świetnie się rozwijają, dostają 10 pkt.

a i jeszcze jedno, moja szyjka od 27 tc ma długość 1,5cm. Leków nie biorę już od 31 tc i nie skróciła się nic, nic więcej się nei dzieje, Często po tych lekach dziecko trzeba na siłe wyganiać z brzuszka bo jest po terminie.
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie, jak ja się urodziłam to ważyłam 2500 no i 10 dni przed terminem się urodziłam i zdrowiutka, 10 pkt Apgar, o żadnym inkubatorze nie było mowy, nawet żółtaczki nie przechodziłam:) trzeba być dobrej myśli.
 
strzyga będzie dobrze
ja urodziłam Marcelka dokładnie w 36tc5d ( 2 dni wcześniej odeszły mi wody i przez 48h próbowali mi wywołać naturalnie poród jak sie nie udało to podali oxy) Marcelek wymęczony mocno po takich atrakcjach. ale urodził sie 3050g 49cm. malutki, ale silny 10 punktów dostał. nie leżał ani dnia w inkubatorze. przy wypisie 2860g ( dziecko zawsze traci an wadze ) a po miesiącu wiesz ile miał 4200g. bo nie ważne ile dziecko się rodzi ważne by po poradzie rosło zdrowo. nie każda z nas musi rodzic dzieci po 4 kg.
moje koleżanki które sa dość drobne rodzą dzieci tak ok 2600g czy 2800g gdy ciąże kończą sie w 40tygodniu.
wiec nie patrz na wagę.
 
Strzyga, slonce, najwazniejsze nie denerwuj sie

nikt nie chce ogladac dziecka na kablach, w inkubatorze i w ogole, ale wierze, ze nie bedziesz musiala.

35 tydzien to wysoki tydzien, wierz mi, moj brat byl urodzony w 34 tygodniu a w inkubatorze spedzil tylko 2 dni, po tygodniu wypuscili mame z nim do domu, bo bylo wszystko cacy.

Dzieci srednio w 35 waza 2,5 kg.

Lez, oszczedzaj sie, trzymam kciuki mocno bys jak najdluzej miala babelka w brzuszku

ed
moja corka donoszona w 40 tygodniu mierzyla 48 cm i wazyla ciut ponad 3100, wiec donoszony nie zawsze znaczy duzy i ciezki
 
Jestem już w domku, mam nadzieję już nie wrócić do szpitala, tylko na poród.
Strzyga wczoraj przy mnie urodziła dziewczyna w 31tc dziecko 1800g a dziś już szczęśliwa latała po oddziale. Jej dziecko w inkubatorze ale mówiła, że wszystko jest dobrze. A u Ciebie już jest dużo wyższy tydzień, większe dziecko - będzie dobrze, zobaczysz. Już nawet ja jestem dobrej myśli, gdybym miała teraz urodzić.
Pozdrawiam
 
reklama
Strzyga:) dużego masz dzieciaczka:) a inkubator nie taki straszny!:) źle to wygląda jak dziecko urodzi się przed 30 tygodniem, bo wtedy te wszystkie rurki itd...ale przy takim zaawansowaniu ciąży wątpię, żeby to czekało Twojego malucha;):)
 
Do góry