reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

Zrobiłam wczoraj ciasteczka francuskie na które ktoś (Milva to Ty?) kiedyś dawał tu przepis, faktycznie były gotowe w 15 minut i miałyśmy z mamą coś na szybko do kawki :)
 
reklama
Godzinę temu wyjęłam z piekarnika bananowca;-) Robię kawkę i niestety coś czuję, że go pochłonę sama:szok: Pyszne ciasto do kawy!! Zrobiłam z kawałkami gorzkiej czekolady. Następnym razem dodam jeszcze troszkę mniej cukru niż pół szklanki. No i robi się go w 5 minut. Super. Tylko czy mi słabo wyrósł, czy normalnie tak jest?- zamiast sody dodałam proszku , bo zapomniałam ją kupić.
 
Kochane kobietki, potrzebuję pilnie przepis na jakiś mega dobre ciasto drożdżowe ze śliwkami. Najlepiej jakieś babcine przepisy;) Dostałam super sliwki i chciałam je jakoś wykorzystać:p
 
Venus, ​ja nie mam babcinego, ale niedawno dałam przepis na placek z rabarbarem. Z powodzeniem możesz zamiast rabarbaru dać śliwki :)
 
Kotlety fasolowo-mięsne z sosem pomidorowym (8 szt.)

Fas.jpg

Kotlety:
* puszka czerwonej fasoli
* 25 dag mielonego mięsa
* 1 cebula
* 1 ząbek czosnku
* bułka tarta
* 1/3 pęczka natki pietruszki
* sól, pieprz, chili, słodka papryka

Fasolę odsączyć i zmielić. Cebulę drobno posiekać i zeszklić na łyżce oleju, dodając przeciśnięty przez praskę czosnek. Fasolę i cebulę wymieszać z mięsem. Dodać 3-4 łyżki bułki tartej, posiekaną natkę i doprawić na ostro. Formować kotlety i panierować je w bułce. Usmażyć na rozgrzanym oleju.
(wbrew pozorom kotlety świetnie się wyrabia i smaży, a przy tym są lekkie, no i stanowią pewną odmianę od rutyny zwykłego mielonego)

Sosik:
* puszka krojonych pomidorów
* 1 cebula
* 2 ząbki czosnku
* 1/2 łyżki serka śmietankowego (np. kanapkowego, Bieluch itp.)
* łyżka oliwy lub oleju
* bazylia, oregano, sól, pieprz, 1/2 łyżeczki cukru
* łyżka oliwy lub oleju

Posiekaną cebulę i czosnek podsmażyć na oliwie, wlać pomidory. Chwilę odparowywać, doprawiając wg gustu (świeże zioła na końcu). Na koniec dodać serek do zagęszczenia.




(Foto kiepskie, bo mój aparat pojechał na ryby, ale smak Was nie rozczaruje ;))
 
Coś czuję, że największą specjalistką od tortów jest Asko :) Ja mam wypróbowany tylko przepis z wykorzystaniem mąki Wondra, którą można kupić jedynie w Stanach.
 
Nikuss moj tez ma 15 urodziny ;) ja zawsze torty robot na biszkopcie, przelozyc sosem, potem robie mase cukrowa na wierzch i ozdabiam, zuzi tort na roczek robilam, idealnie nie wygladal ale mialam satysfakcje ze mojej roboty ;)
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 47
reklama
łysa tort prześliczny!!!!!!!!!!! zazdroszczę zdolności:) tą masę cukrową gdzieś się kupuje? bo jestem ciemna w tym temacie..
 
Do góry