reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

reklama
Do gotowania mam lewe ręce i lenia-na zmianę ale niektóre Wasze propozycje budują mnie i zaczynam myśleć, że chyba dam sobie szansę w kuchni ;)
 
Wczoraj robiłam już drugi raz faszerowane papryczki Mły - pyszne ! Dodałam tylko mięska, więcej cebuli i pół puszki kukurydzy. To atrakcyjnie wygląda i może być super pomysłem na stół gdy spodziewamy sie gości. Chlebek bananowy Koty robię już podwójną porcję bo piec trzeba godzinę a znika w pół :-)
 
Przez 3 dni z rzędu robiłam Mły panna cottę tylko z różnymi galaretkami i placki kurczakowe 270... tylko trochę zmodyfikowane i już nam się znudziło więc dziś skusiłam się w końcu na słynny chlebek bananowy i jest rewelacyjny! Bomba! A z przepisu na meksykańskie naleśniki ukradłam tylko sposób na "farsz" a naleśniki (które niezbyt lubimy) zastąpiłam makaronem lasagne :)
 
Więc może wrzućmy kilka przepisów dla mam w wersji Light??
Bo wiadomo, ze i te które już tu są można modyfikować ale sama wiem ze przez brak czasu nie ma czasem człowiek siły i głowy do tego.
 
Ostatnia edycja:
Srednio smaczne ale niskokaloryczne :)

Serek do smarowania chlebka (zamiast masła)

Chudy twarozek
2łyżeczki jogurtu naturalnego
Pół pęczka szczypiorku
sól, pieprz- do smaku.

Twarożek zblenderowac na gladką masę, dolozyc jogurt i posiekany szczypiorek, posolic, popieprzyc do smaku i smarowac chlebek :) Gotowe
 
reklama
Sosnowiczanka, a mnie się wydaje apetyczny :) I od razu przyszło mi do głowy, że można go zmieszać ze startym na tarce ogórkiem (a jeśli z czosnkiem to prawie jak tzatziki), albo w innej opcji z ostrą paryką :)
Nie wiem tylko jak z kalorycznością, bo twaróg mimo wszystko nawet chudy jest tłusty ;)
 
Do góry