reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

A proszę: 0,5kg płatków owsianych (paczka), łyżeczka proszku do pieczenia (choć niekoniecznie), szklanka roztopionego masła (wersja light szklanka wody, czasem ciut więcej, zależy od konsystencji), 2 szkl. mąki, 3 łyżeczki miodu, szkl. cukru, 1 jajko, 1 łyżka śmietany. Wszystko mieszamy razem w misce i układamy na blaszce wielkością jaką nam sie podoba, ważne bby ciasteczka nie były grubsze niż 2cm. Można dodać różne dodatki wtedy są lepsze. np. orzechy, pestki dyni, słonecznika, sezam, wiórki, kakao, czekolada (najlepiej gorzką). Piec w rozgrzanym piecyku około 30 minut. MNIAM MNIAM
 
reklama
LYSA ja połączyłam po trochu dwa przepisy bo w każdym coś mi nie pasowało i teraz są rewelacyjne. Więc w sumie to mój przepis-he he.
A najlepsze są cieplutkie.
 
wyszedł mi dziś na obiad pycha gulasz, robiłam eksperymentalnie z tego, co akurat miałam w lodówce.

Gulasz:
(na 2-3 osoby)

1/2kg schabu bez kości
1 cebula
2 marchewki
1 ząbek czosnku
bulion warzywno-mięsny
sól, pieprz, tymianek, papryka słodka i ostra
jogurt naturalny
odrobina mąki pszennej

do garnka z grubym dnem wlać odrobinę oleju, wrzucić posiekaną z piórka cebulę, zeszklić ją, dodać pokrojone w kawałki mięso, doprawić solą, pieprzem, paprykami w proszku, smażyć na średnim ogniu często mieszając, jak mięso się delikatnie podsmaży, zalać wszystko bulionem (ja akurat gotowałam zupę w drugim garnku i odlałam sobie z niej 3 chochle wywaru drobiowo-cięlęco-warzywnego), dodać marchewki pokrojone w cienkie plasterki lub półplasterki i wcisnąć czosnek, gotować pod przykryciem na małym ogniu przez dłuższy czas, aż wszystko ładnie zmięknie. Doprawić tymiankiem i ewentualnie jeszcze solą i pieprzem, do smaku. Odlać do miseczki trochę gorącego sosu, wmieszać trzepaczką trochę jogurtu naturalnego i wlać z powrotem do gara, później to samo z dodaniem mąki (chyba, że nie chcecie zagęszczać, wtedy z mąką pominąć). Zagotować i smacznego.

My jedliśmy z frytkami z piekarnika i taką sałatką:
- seler naciowy
- mandarynki
- majonez
Seler na cienkie plasterki, cząstki mandarynki na pół, dodajemy odrobinę majonezu i mamy chrupiącą, zdrową przekąskę.

smacznego :))
 
Ostatnia edycja:
A ja dodam swoj przepis na gulasz:) Uwielbiamy go poprostu:p

ok pół kilo szynki lub karkówki ( ja wole z szynki bo jest "chudsza")
ok półtorej cebuli
czosnek granulowany
sól, pieprz
papryka słodka i ostra
listek laurowy
pare kuleczek ziela angielskiego

Mięso pokroic w kawalki, przyprawic sola, pieprzem, czosnkiem, paprykami z 2-3 lyzkami oleju i zostawic na 2-3 godziny. Potem usmażyc mięsko z każdej stron. Miskę w której pozostaly przyprawy opłukac i wlać zawartość do garna, cebule pokroić w piórka i zeszklić na patelni, wrzucić do garna cebulę i mięso. W razie potrzeby dolać wodę, gotować często mieszając az powstanie sosik - sam robi sie gesty wiec nie trzeba go zaprawiac.
Uwielbiam go z kluskami slaskimi, kopytkami:)
 
a ja wczoraj robiłam gulasz :)

Zwykle robię z Biedronkowego mięsa. U nich to sie nazywa bodajże "kulka mięsna" ? , chude mięsko - duszę.
Z warzyw dodaję dużo marchewki, cebuli, 1 korzeń pietruszki a na koniec puszkę groszku. Wszystko duszę.
przyprawy, bulion wołowy

Wczoraj nie miałam groszku w domu, więc dałam kukurydze i też dobre, ale wolę jednak z groszkiem.
 
a ja Wam polecam szybki placek
 4 jaja
25 dag roztopionej margaryny(ja dalam 15 dag i 100 ml oleju bo akurat tak mialam)
2 szklanki mąki
szklanka cukru(ja dalam polowe i jeden cukier waniliowy)
2 lyzeczki proszku do pieczenie
i owoce jakie sie chce ja polozylam na gore jablka w plasterkach
i wlewa sie do wysmarowanej blachy (ja wlalam do tortownicy)
piecze sie ok 45min  w 175 stopniach
wyroslo duze i smaczne zrobilam wieczorem a rano juz nie bylo A zjadll prawie caly:pP
 
Ugotowalam wczoraj barszcz ukrainski... mieszkam tu juz dlugo, a barszczu nie mialam odwagi gotowac... przepis od sasiadki Alony (jej 2 letni syn uwielbia barszcz)... kolezanka (Ukrainka) sprobowala i powiedziala, ze taki sam gotuje jej mama... lepszej oceny nie moglam uzyskac!:-)

Barszcz ukrainski:

2 marchewki
1 pietruszka
1/2 sredniego selera
2 srednie buraki
3 ziemniaki
1 por
1/2 - 1/3 malej kapusty
koncentrat pomidorowy lub przecier (dalam pomidory z czosnkiem Podravka - 1/2 opakowania)
bulion wolowy
opcjonalnie okolo 30 - 40 dag cieleciny (chudej)
zabek czosnku
smietana
koperek

warzywa (marchew, pietruszka, seler i burak) zetrzec na tarce, kapuste poszatkowac, ziemniaki w kostke, pora w talarki.
zagotowalam bulion (rozcienczony woda) z miesem (cielecine pokroilam w srednia kostke) i potem wrzucilam do garnka poszatkowana kapuste i ziemniaki oraz listek laurowy, ziele angielskie i pieprz (ziarna). na patelni, na oleju podsmazam marchew, selera, pietruszke i pora - okolo 5 minut, az zmiekna - wtedy dorzucam do garnka. nastepnie na patelni, na oleju podsmazam buraki, gdy troche zmiekna dodaje przecier pomid / koncentrat (przecieru dalam okolo szklanke, koncentratu trzeba dac mniej, zawsze mozna dolozyc....). Gdy sie chwile razem poddusi - do garnka. Przy czym buraki z przecierem dodalam gdy ziemniaki i kapusta byly juz miekkie. powinno sie gotowac razem 5-10 minut. doprawiam posiekanym koperkiem, przecisnietym zabkiem czosnku, sola i pieprzem i smietana (na talerzu).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie dziś drugi dzień jedliśmy taki barszczyk i miałam wrzucać przepis.
Ja nie podsmażam warzyw, nie dodaję kapusty a fasolę Jaś.
Dzień wcześniej gotuję w całości 4 małe buraczki, namaczam ok 200g fasoli drobny Jasiek. Nadrugidzień, zagotowuję ok 2 l bulionu, wrzucam pokrojone w kostkę: marchew, seler, pietruszkę i ziemniaki, liść laurowy i ziele angielskie. Gotuję ok 20 min, w tym czasie obieram i trę buraczki i gotuję ok 30 min fasolę. Po 20 min dorzucam je zupy, dodaję 2-3 łyżki koncentratu pomidorowego, i gotuję jeszcze ok 10min. Na koniec doprawiam cukrem, solą,pieprzem, odrobiną octuwinnego i majerankiem. Podaję ześmietaną lub jogurtem. Mąż twierdzi ze to najlepsza zupa :)
 
Do góry