reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki

reklama
A to mój wieczorny - 14 t 5 d :)
 

Załączniki

  • Phototastic-15_02_2016_5cfe5d99-a998-48f9-b54c-9971bd13ba2b(1).jpg
    Phototastic-15_02_2016_5cfe5d99-a998-48f9-b54c-9971bd13ba2b(1).jpg
    186,6 KB · Wyświetleń: 222
Okasia widać zaokrągląnie już wyraźnie :)

ja jak się kładę to brzuch już nie jest płaski, dzisiaj sobie dokładnie wyczułam że macica przekroczyła już linię pępka bo na ostatniej wizycie była jeszcze poniżej.
 
Okasia widać zaokrągląnie już wyraźnie :)

ja jak się kładę to brzuch już nie jest płaski, dzisiaj sobie dokładnie wyczułam że macica przekroczyła już linię pępka bo na ostatniej wizycie była jeszcze poniżej.
moze komus sie przyda -Dno macicy znajduje się:

  • w końcu 16. tygodnia: 1-2 palce nad spojeniem łonowym,
  • w końcu 20. tygodnia: 2-3 palce poniżej pępka,
  • w końcu 24. tygodnia: na wysokości pępka,
  • w końcu 28. tygodnia: 2-3 palce powyżej pępka,
  • w końcu 32. tygodnia: w połowie odległości między pępkiem a wyrostkiem mieczykowatym,
  • w końcu 36. tygodnia: przylega do łuków żebrowych - najwyższe położenie dna macicy
  • w końcu 40. tygodnia: 1-2 palce poniżej łuków żebrowych, a więc w przybliżeniu na tej samej wysokości, co w końcu 32. tygodnia ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Fajne brzuszki :)

Kasia to chyba nie ma reguly co do tych norm. W 14tc lekarz mi powiedzial ze macica jest jeden palec ponizej pepka a teraz poczatek 17tc jest jeden palec nad pepkiem. To by tez tlumaczylo moj spory brzuszek ;)
 
Fajne brzuszki :)

Kasia to chyba nie ma reguly co do tych norm. W 14tc lekarz mi powiedzial ze macica jest jeden palec ponizej pepka a teraz poczatek 17tc jest jeden palec nad pepkiem. To by tez tlumaczylo moj spory brzuszek ;)
wiesz co tak mnie uczyli. ja tez mama spory ale jak sobie macice wymacam to jest nad spojeniem. ale moze u ciebie inaczej- moze tak byc :)
 
reklama
Do góry