reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga, wymiary w ciąży.......i po ciąży

reklama
Moja siostra to wygląda po dwóch porodach tak jakby nigdy nie rodziła, gdyby nie ślady w postaci już teraz jasnych rozstępów to nikt by nie wiedział ;D
 
Potwierdzam to co napisała Asteria, nie można, bo się naturalnie musza zejść mięśnie skośne brzucha. Ja teraz zrobicie taki brzuszko-skłon to większość z Was będzie miała wzdłuż brzucha taką "kiszkę" i to właśnie jest rozejście tych mięśni na brzuchu, które musza się po porodzie zejść.
A te takie najbardziej proste brzuszki są na mięśnie proste i robienie ich może doprowadzić do przepukliny, więc jedyne skrętne brzuszki można robić, ale to też bym raczej wcześniej niż 8 tyg. po porodzie nie zaczynała.

Ja teraz chodzę na ćwiczenia dla ciężarnych i ta sama babeczka robi też ćwiczenia po poporodowe, ale zaprasza nas własnie tak dopiero dwa miesiące po porodzie, twierdząc, że najpierw organizm sam się musi zregenerować.
 
Oceanica
Strona główna - Studio Zdrowia Agnieszki Grochowskiej
Fajnie, praktycznie co ćwiczenia ćwiczymy oddychanie, powtarzamy pozycje aktywne, gdyby nie te regularne spotkania, za dużo ze szkoły rodzenia bym się o aktywnym porodzie nie dowiedziała, a na pewno dawno bym zapomniała. Po za tym co jakiś czas są właśnie na koniec ćwiczeń takie pogadanki to nacięciu krocza, przepuklinie i innych rzeczach jakie mogą nas spotkać. Ja sobie bardzo chwalę, myślę, że w dużej mierze dzięki tym ćwiczeniom uniknęłam bólów pleców i innych dolegliwości, po za tym ćwiczenie dobrze wpływa na moja psychikę.
Wybieram się na ćwiczenia po porodzie, tym bardziej, że można przychodzić z dzieckiem, ktore sobie leży na macie lub w bujaczku, a Ty sobie ćwiczysz. Polecam
 
skoro temat wątku to też waga po ciąży to ja uprzejmie donoszę, że mimo iż w ciąży przytyłam 20 kg to zaraz po porodzie ubyło 10kg. Nad następnymi trzeba będzie popracować. :tak:
 
Dobrze,że piszecie o tych brzuszkach, bo ja już miałam się brać za robienie. Ztym samoistnym schodzeniem się mięśni to nie do końca tak kolorowo jest. Po pierwszej ciąży wisiał mi worek nabrzuchu i nic mi się samo nie zeszło. Ja po prostu nie miałam mięśni brzucha. Dopiero potem jak na siłownię pochodziłam to się zeszły.
 
reklama
To może jeszcze uzupełnię o tych mięśniach.
Na pewno warto to kontrolować, z założenia zejść się powinny, ale jak nice-girl napisała, nie zawsze tak musi być. Jak się nie schodzą to warto wtedy zacząć robić ćwiczenia na mięśnie poprzeczna, ale tak jak pisałam wcześniej, nie za szybko, bo więcej można sobie tym szkody niż pożytku zrobić. Najlepiej też ćwiczyć pod okiem jakiegoś instruktora, wiele ćwiczeń zwyczajnie wykonuje się źle i stąd też czasem nie przynoszą one spodziewanego efektu. Jeśli macie możliwość, to są ćwiczenia po porodzie i tam pod okiem trenera robi się to co w danym momencie robić można, ja na nie na pewno się wybiorę.
 
Do góry