reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metotreksat - ciąża pozamaciczna

reklama
Mi już w szpitalu podawali, zaczęli następnego dnia po podaniu mtx i przez cały pobyt codziennie do śniadania była tableteczka 🙃
 
Z tego co czytałam w innych tematach na tych forum - nie zawsze cokolwiek zmienia i są lekarze którzy uważają ze nie pomaga a szkodzi. Mam jednak ogromną nadzieję, że po prostu miałyśmy pecha i to tylko statystyka - zdarzyło się raz jeden i jedyny i już nie będziemy musiały nigdy do tego tematu wracać 😀
No właśnie pytałam czy przepisał lekarz drożność bo mi dokładnie to samo powiedzieli lekarze. Że nie koniecznie pomaga a może zaszkodzić. No ale wiadomo że różnie to bywa
 
Dziewczyny powiedzieć mi kiedy lekarz wam kazał zażywać kwas foliowy? zaraz po podaniu mtx czy jak beta już spadnie ?
Ja czytałam że powinno się brać jak beta całkiem spadnie ponieważ kwas znosi działanie mtx. No może nie znosi ale zmniejsza jego działanie powiedzmy . Lepiej mieć pewność że wszystko już "ok" w sensie beta 0 i wtedy zacząć suplementację
 
No właśnie pytałam czy przepisał lekarz drożność bo mi dokładnie to samo powiedzieli lekarze. Że nie koniecznie pomaga a może zaszkodzić. No ale wiadomo że różnie to bywa
Ja na razie jestem w procesie, więc nie wiem co powiedzą później, ale wygląda, że jeden rabin powie tak a drugi rabin powie nie. To jak z tym kwasem- jeden szpital daje od razu, inne zalecają po spadku bety, bądź tu mądra i pisz wiersze 🙄
 
No właśnie pytałam czy przepisał lekarz drożność bo mi dokładnie to samo powiedzieli lekarze. Że nie koniecznie pomaga a może zaszkodzić. No ale wiadomo że różnie to bywa
Chyba HSG to badanie z promieniowaniem rentgenowskim, ale też jest Sono HCG mniej inwazyjne podobno .
 
reklama
Przeszukałam chyba z pół internetu i mam wrażenie ze w polskich źródłach jest bardzo mało informacji o leczeniu zachowawczym, obcojęzycznych jest o wiele więcej. Dobrze, że chociaż Was znalazłam 😁 z okazji świąt życzę nam zdrowia i szczęścia, bo to naprawdę pech znaleźć się w tym 1-2%
 
Do góry